forumnju z rachunkiemusługiZasięg sieci w budynku

Zasięg sieci w budynku

 

Zasięg sieci w budynku (2016-12-08 17:20)

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić informacji gdzie mógłbym zgłosić brak zasięgu sieci w budynku?
Mieszkam praktycznie w centrum Krakowa ale w bloku niestety kompletnie nie ma zasięgu. Wychodzenie z mieszkania na balkon w środku zimy jest nie do zniesienia nie wspominając o tym, że smsy nie dochodzą jak i ludzie nie mogą się do mnie dodzwonić.


Ktoś pomoże?

~assis

 

Zasięg sieci w budynku (2016-12-11 12:23)

Co Ci da zgloszenie ? Predzej zmiane operatora, na takiego u ktorego zasieg bedziesz mial, proponuje. Oferty sa juz wszedzie w miare wyrownane a i z przeniesieniem problemu nie ma. 

 

Zasięg sieci w budynku (2016-12-11 13:34)

Zawsze można zmienić telefon na model z bardziej czułą anteną, bo to też może robić dużą różnicę albo ostatecznie zmienić mieszkanie ;)

Operator dla jednego, czy kilku klientów nic nie zmieni. Co innego korpo, która jest tzw. kluczowym klientem danego operatora i zgłasza problem z zasięgiem w swojej siedzibie, gdzie w teorii zasięg powinien być.

Zgłoszenie wysłać można, bo może ten sam problem będzie miało dużo więcej osób w tej dzielnicy, a wtedy być może operator coś w końcu zmieni.
Jednak jeśli problem jest wyjątkowo uciążliwy to lepiej zmienić operatora na takiego, który działa bez problemu.

Choć w ogóle nie rozumiem idei korzystania z sieci, która nie działa w miejscu mojego zamieszkania. Każdy powinien zrobić rozpoznanie i wybrać to co spełnia jego oczekiwania. Czyli najpierw ustalam, które sieci działają bez problemu w lokalizacjach, gdzie najczęściej przebywam (mieszkam/pracuję/odpoczywam itp.), a potem spośród sieci działających w sposób przeze mnie akceptowalny wybieram ofertę najlepiej odpowiadającą moim potrzebom.

 

Zasięg sieci w budynku (2016-12-27 16:55)

to jest odpowiedź na post:

Choć w ogóle nie rozumiem idei korzystania z sieci, która nie działa w miejscu mojego zamieszkania. Każdy powinien zrobić rozpoznanie i wybrać to co spełnia jego oczekiwania. Czyli najpierw ustalam, które sieci działają bez problemu w lokalizacjach, gdzie najczęściej przebywam (mieszkam/pracuję/odpoczywam itp.), a potem spośród sieci działających w sposób przeze mnie akceptowalny wybieram ofertę najlepiej odpowiadającą moim potrzebom.


wiesz mamy rok prawie 2017 i podpisując umowę z operatorem zakładasz że nie będziem musial łąpać zasięgu na balkonie... jeszcze w krakowie...
sam jestem bardzo rozczarowany jakością usług orange polska w postaci Nju i żegnam się z tym operatorem po 3 miesiącach. smutne to ale lepszy zasięg miała Era 10 lat temu.

~lucas

 

Zasięg sieci w budynku (2016-12-28 13:36)

lucas
mamy niemal 2017 rok i co z tego.
GSM to inaczej fale radiowe, które mają swoją specyfikę i nigdy nie masz gwarancji, że będzie to działać bez zastrzeżeń, więc sprawdzenie działania danej usługi w miejscach, gdzie przebywam najczęściej to dla mnie podstawa i wtedy albo świadomie akceptuję pewne ograniczenia albo szukam sieci w pełni spełniającej moje potrzeby.
Jak ktoś kupuje usługi w ciemno, choć wcześniej może je sprawdzić to jego sprawa i jego wybór.

odpowiedź

Zasięg sieci w budynku | ~assis (08.12.2016, 17:20)

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić informacji gdzie mógłbym zgłosić brak zasięgu sieci w budynku?
Mieszkam praktycznie w centrum Krakowa ale w bloku niestety kompletnie nie ma zasięgu. Wychodzenie z mieszkania na balkon w środku zimy jest nie do zniesienia nie wspominając o tym, że smsy nie dochodzą jak i ludzie nie mogą się do mnie dodzwonić.


Ktoś pomoże?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

36 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies