forumnju z rachunkiemofertaCzy numer tymczasowy jest obowiązkowy?

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy?

 

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? (2016-10-26 23:09)

Witam, aktualnie jestem w innej sieci, gdzie mam umowę na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia. Chcę przejść do NJU. Złożyłem dokumenty itp. Dostałem numer tymczasowy który idzie do mnie już kurierem. Czy przez miesiąc muszę mieć ten numer? Czy stary będzie nadal aktywny? Trochę słabo, że przez miesiąc ludzie nie będą mogli się ze mną kontaktować jeżeli nie będą znali numeru tymczasowego... Wcześniej przenosząc się do innej sieci po prostu w dniu w którym miałem koniec starej umowy, stara karta przestała być aktywna, a zaczęła nowa (równo o północy).

~w1w

 

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? (2016-10-26 23:35)

he he sądziłem, że nic mnie nie zaskoczy ale nikt nie zna dnia ani godziny ;)
Skoro przenosiłeś już numer to procedura jest analogiczna.
Stara karta SIM zostanie wyłączona wraz z końcem umowy u obecnego operatora i wtedy Twój numer będzie działał na nowej karcie SIM, więc nie wiem w czym problem.
Nie chcesz używać numeru tymczasowego to nie musisz i możesz nową kartę SIM trzymać w szufladzie do czasu wyłączenia starej.

Doszukujesz się problemu tam gdzie go w rzeczywistości nie ma, choć już przechodziłeś procedurę przenoszenia numeru.

 

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? (2016-10-27 14:28)

Wiele razy przenosiłem. Pierwszy raz dostaje tymczasowy. Po co tymczasowy skoro aktualny jest aktywny? 

~w1w

 

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? (2016-10-27 17:26)

hej numer tymczasowy jest konieczny do momentu przeniesienia. Po zakończeniu umowy u dotychczasowego operatora , karta przestanie działa. A twój numer będzie aktywny na nowej karcie (na tej co jest nju tymczasowy). Z numeru tymczasowego nie musisz używać.

 

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? (2016-10-28 12:04)

@ktoś
z praktycznego punktu widzenia numer tymczasowy NIE JEST konieczny, w sumie jest on zbędny w większości przypadków.
Natomiast może być przydatny dla osób, które nie chcą czekać na datę przeniesienie numeru, która przypada np. za pół roku, a już teraz chcą korzystać z no limit, czy innych usług na numerze tymczasowym.
Oczywiście rodzi to wtedy podwójne koszty, bo płaci się za "stary numer" i nowy, tymczasowy ale wszystko wedle życzenia klienta ;)

Jeśli przeniesienie numeru nie dojdzie finalnie do skutku bodajże w ciągu 12 miesięcy (tak było na samym początku, czy nadal te terminy są ważne to nie wiem) to numer tymczasowy staje się numerem głównym, chyba, że wcześniej umowa z nowym operatorem zostanie rozwiązana. W Nju nie ma cyrografu, więc można to zrobić bez konsekwencji.

@~w1w
W Nju jeśli nie korzystasz z numeru tymczasowego to nie płacisz, więc możesz czekać na przeniesienie numeru choćby wspomnianej wyżej 12 miesięcy jeśli dopiero za rok kończyłby się obecny cyrograf.
W innych sieciach bywa inaczej np. numer tymczasowy jest gratis ale tylko przez pierwsze kilka miesięcy, a potem płatny zgodnie z cennikiem wybranej oferty nawet jeśli leży w szufladzie.

[edytowane przez nju_klient o 12:11 w dniu 2016-10-28]

odpowiedź

Czy numer tymczasowy jest obowiązkowy? | ~w1w (26.10.2016, 23:09)

Witam, aktualnie jestem w innej sieci, gdzie mam umowę na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia. Chcę przejść do NJU. Złożyłem dokumenty itp. Dostałem numer tymczasowy który idzie do mnie już kurierem. Czy przez miesiąc muszę mieć ten numer? Czy stary będzie nadal aktywny? Trochę słabo, że przez miesiąc ludzie nie będą mogli się ze mną kontaktować jeżeli nie będą znali numeru tymczasowego... Wcześniej przenosząc się do innej sieci po prostu w dniu w którym miałem koniec starej umowy, stara karta przestała być aktywna, a zaczęła nowa (równo o północy).
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 1 zalogowanych użytkowników