forumnju z rachunkiemusługiNJU w trasie - problemy

NJU w trasie - problemy

 

NJU w trasie - problemy (2016-06-13 12:46)

Witam,
Od niedawna jestem w NJU (przeszedłem z Plus GSM). Czasami jeżdżę w dłuższe trasy i używam nawigacji online w telefonie Lumia 925 z winphone 8.1 . Już dwukrotnie zdarzyła mi się sytuacja, że niby wszystko wyglądało OK (zasięg niby był widoczny) ale w rzeczywistości nikt nie mógł się do mnie dodzwonić ani ja nie mogłem zadzwonić do nikogo. Pomagało tylko ręczne wyłączenie i włączenie telefonu. W Plusie nigdy mi się to nie zdarzało. Może tu są jakieś specjalne ustawienia????

~piotrek_b

 

NJU w trasie - problemy (2016-06-14 18:42)

upewnij się, że jako tryb wyboru operatora masz AUTOMAT, a nie RĘCZNY wybór.
Poza tym, nie ma żadnych specjalnych ustawień. Jeśli problem będzie się powtarzał to pozostaje Tobie złożenie reklamacji albo jak masz możliwość to przetestuj na innym telefonie, czy problem też uda Ci się powtórzyć.

Chyba, że Twój telefon potrafi wymusić tryb tylko LTE to wtedy w LTE nie działają połączenia głosowe, więc w zasadzie śmiga tylko transfer danych i SMS-y.
Co prawda operatorzy zaczynają wdrażać technologię Voice over LTE ale do tego potrzeba również odpowiedniego telefonu, a o ile wiem to Lumia 925 nie ma tego bajeru.

Jak będziesz miał kolejny raz taką "zwiechę" to z ciekawości sprawdź, czy w tym momencie będzie działać Tobie internet i czy będziesz mógł wysyłać/odbierać SMS-y.

 

NJU w trasie - problemy (2016-06-20 17:17)

W weekend miałem dziwną sytuację. Telefon z Windows 8 po naładowaniu nie chciał łapać zasięgu 2G i 3G i łapał tylko LTE ale wtedy działał tylko internet, bo nie było nawet SMSów.
Nie pomagała zmiana trybu 3G na 2G, dopiero restart telefonu pomógł i telefon się odblokował. W tym samym czasie telefon z androidem śmigał bez problemu.

Podejrzewam, że to może jakiś problem z telefonem. Windows ma to do siebie, że nie można ładować telefonu wyłączonego, bo natychmiast włącza się po podłączeniu ładowarki. Skoro to Windows to być może coś się zawiesiło i stąd konieczny był restart.

Nie uwierzyłbym, gdyby ktoś z forum to opowiadał ale sam widziałem to na własne oczy, więc takie cuda się zdarzają ;)

odpowiedź

NJU w trasie - problemy | ~piotrek_b (13.06.2016, 12:46)

Witam,
Od niedawna jestem w NJU (przeszedłem z Plus GSM). Czasami jeżdżę w dłuższe trasy i używam nawigacji online w telefonie Lumia 925 z winphone 8.1 . Już dwukrotnie zdarzyła mi się sytuacja, że niby wszystko wyglądało OK (zasięg niby był widoczny) ale w rzeczywistości nikt nie mógł się do mnie dodzwonić ani ja nie mogłem zadzwonić do nikogo. Pomagało tylko ręczne wyłączenie i włączenie telefonu. W Plusie nigdy mi się to nie zdarzało. Może tu są jakieś specjalne ustawienia????

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

29 gości i 0 zalogowanych użytkowników