forumnju z rachunkiemofertaInternet w nju z rachunkiem.

Internet w nju z rachunkiem.

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-18 20:05)

Witam
Czy da się jakoś obniżyć koszty korzystania z internetu w nju z rachunkiem? Korzystam z usługi wszystko komórkowe za 29 zł i co z tego, że ograniczając rozmowy jestem w stanie zaoszczędzić coś poniżej tych 29 zł jeśli wystarczy wykorzystać 152 MB z dostępnej puli i nawet przy braku rozmów i smsów górny pułap abonamentu osiągnięty. 152 MB w dzisiejszych czasach to jest nic - to nawet nie wystarczy na oglądnięcie filmiku w sieci ...
Da się to jakoś obniżyć ? Nie wiem - jakieś pakiety czy coś ?
Z góry dzięki za sugestie

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-19 14:22)

jak osiągniesz limit 29 zł (wydasz 29 zł) kolejne połączenia z numerami komórkowymi, SMSy, MMSy masz za darmo. Włączany jest również pakiet 10 GB, nie rozumiem jak może Ci internetu brakować na obejrzenie filmiku w internecie.

~cptcinek

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-19 18:05)

A przeczytaj jeszcze raz moje pytanie. Gdzie napisałem, że brakuje mi danych w pakiecie ? Wręcz przeciwnie - jest ich sporo bo zużywam miesięcznie poniżej 1 GB...
Cały szkopuł w tym, że cena 1 MB w nju jest dosyć spora i nawet nie dzwoniąc nigdzie i tak zapłacę maksymalny rachunek (czyli 29 zł) bo wykorzystanie 152 MB zajmuje raptem kilka dni.
Chodzi mi o to jak korzystając w normalnym (czytaj dość ograniczonym) stopniu z neta w komórce (jako dodatkowy internet wykorzystywany mobilnie) mieć rachunek mniejszy niż 29 zł.

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-20 20:35)

masz jeszcze pakiety do aktywacji ale nie wiadomo ile wydzwaniasz miesięcznie, więc oszczędności mogą być niewielkie albo nawet możesz przepłacać.
Usługa wszystko komórkowe za 29zł jest dla tych, którzy te 29zł wykorzystają, a potem w tej cenie mają no limit na komórki, SMS/MMS i 2 GB netu (10 GB w promocji).

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-21 15:31)

Nie wiem jak są rozliczane pakiety danych, które możesz dokupić. Jeśli są wykorzystywane w pierwszej kolejności, to możesz kupić 350MB za 5 zł, 700MB za 7 zł.... itd.

[edytowane przez martinezcb o 15:36 w dniu 2016-04-21]
 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-21 22:04)

@martinezcb

pakiety są wykorzystywane w pierwszej kolejności, ale po zużyciu pakietu nie ma lejka, więc nabijamy sobie limit, dlatego finalnie można sobie nabić 29zł + koszt pakietu i tym samym przepłacić.

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-23 14:00)

No i właśnie o możliwość wykorzystania tych pakietów w nju z rachunkiem mi chodziło. Dziękuję.
Zatem zakładając, że mało się dzwonię możliwe, że korzystniej jest wykupić pakiet internetowy np za 7 zł aby mieć 700 MB (myślę, że mi wystarczy) i zakładając, że na rozmowy i smsy nie zużyję więcej niż 23 zł jest szansa, że zejdę z rachunkiem poniżej tych maksymalnych 29 zł :)

 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-23 15:58)

to jest odpowiedź na post:

Internet w nju z rachunkiem. | miki1979 (23.04.2016, 14:00)
Zatem zakładając, że mało się dzwonię możliwe, że korzystniej jest wykupić pakiet internetowy np za 7 zł aby mieć 700 MB (myślę, że mi wystarczy) i zakładając, że na rozmowy i smsy nie zużyję więcej niż 23 zł jest szansa, że zejdę z rachunkiem poniżej tych maksymalnych 29 zł :)


Nie wiem jak liczysz ale 7 zł za pakiet 700 MB + 23 zł za rozmowy na komórki + SMS/MMS = 30zł, czyli przepłacasz 1 zł, więc usługa Wszystko komórkowe za 29zł jest OK.

29zł to równowartość:
- ok. 153 minut na komórki albo
- ok. 323 SMS-ów albo
- ok. 153 MMS-ów albo
- ok. 153 MB albo
- proporcjonalnych wariacji w/w opcji.

Sugeruję Ci sprawdzić billingi sprzed ostatnich kilku miesięcy, wtedy wyjdzie ile średnio dzwonisz, zobacz do jakich sieci, ile piszesz SMS-ów, ile danych zużywasz i ile to by Ciebie kosztowało w różnych opcjach dostępnych w Nju z rachunkiem.
Zawsze możesz rozważyć też ofertę Nju na kartę, gdzie w pakietach danych jest lejek.

Albo rozejrzyj się po ofertach w innych sieciach, może znajdziesz coś  tańszego, co spełni Twoje oczekiwania.

[edytowane przez nju_klient o 16:07 w dniu 2016-04-23]
 

Internet w nju z rachunkiem. (2016-04-28 16:54)

jeśli faktycznie byś mało dzwonił i zmieścił się w tych 700 mb a na dodatek nie masz dociążenia na numerze, to zapłacisz 7 zł + koszt połączeń. Jak by to miało być 10 minut za 1,90 zł to byś miał oszczędność, ale jak napisał @nju_klient przy takich kwotach za rozmowy nie ma to sensu. Możesz też nie wysyłać sms'ów i właczyć do komórkowych za 19 zł, wtedy zaoszczędzisz całe 3 zł. Pytanie czy warto za oszczędność 3 zł zrezygnować z dodatkowych 9,3 GB (czy też większej jego ilości zależnie jaki masz staż) internetu i pilnować tego limitu ;-)

[edytowane przez martinezcb o 17:02 w dniu 2016-04-28]

odpowiedź

Internet w nju z rachunkiem. | miki1979 (18.04.2016, 20:05)

Witam
Czy da się jakoś obniżyć koszty korzystania z internetu w nju z rachunkiem? Korzystam z usługi wszystko komórkowe za 29 zł i co z tego, że ograniczając rozmowy jestem w stanie zaoszczędzić coś poniżej tych 29 zł jeśli wystarczy wykorzystać 152 MB z dostępnej puli i nawet przy braku rozmów i smsów górny pułap abonamentu osiągnięty. 152 MB w dzisiejszych czasach to jest nic - to nawet nie wystarczy na oglądnięcie filmiku w sieci ...
Da się to jakoś obniżyć ? Nie wiem - jakieś pakiety czy coś ?
Z góry dzięki za sugestie
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

34 gości i 1 zalogowanych użytkowników