forumstrona www, moje kontomoje kontoRATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja?

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja?

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2016-04-12 09:13)

Witam!

Dostaję w środku nocy od nju sms-y informacyjne!? Zgłaszanie tego faktu na formularzu kontaktowym bez efektu. Jednym słowem: "wyłączyć nie mogą, to mój problem"! Ja też nie mogę w nocy wyłączyć komórki, a z jakiej racji ich nieudolności!?

Co robić? Urząd Komunikacji Elektronicznej polecił do nich napisać skargę na niezgodne z prawem działania nju.  Ewentualnie policja?  Zmiana operatora ostateczność, ale czy to tak powinno wyglądać w XXI wieku? Denny profesjonalizm nju!!!

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2016-04-14 18:16)

sciągnij z google play apke BLOKADA SMS,  wpisz nr z nju i po kłopocie. nawet nie będziesz wiedział co i kiedy pisali

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2016-04-20 20:18)

@peny
jakiego rodzaju SMSy informacyjne otrzymujesz?
Opiekuję się kilkunastoma numerami w Nju i na żadnym z nich nie ma spamu od operatora.

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-19 11:39)

Mam ten sam problem. O 4 w nocy przychodzi via SMS informacja o rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego i odnowienia limitów. Pisałem już wcześniej ale odpowiedź, którą uzyskałem była nie na temat ponieważ przekazano mi, że w tym czasie wyczerpałem limit.. Śpiąc w nocy przy wyłączonym internecie wyczerpałem limit.. O zgrozo!!!! Ponadto ja dostaje informację nie o wyczerpaniu limitu a rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego "od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz... i podana jest liczba przysługują uch GB".
Proszę aby przekazali moje uwagi do PR ale pewnie tam nie trafiają. Napisałem dziś ponownie jeżeli nic się nie zmieni to wolę płacić 10 PLN więcej w innej sieci ale nie stresować się tym, że NJU ponownie mnie obudzi!

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-24 09:54)

Poniżej ostatnia odpowiedź z nju..

"otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące SMS-a systemowego. W nawiązaniu do przesłanej korespondencji informujemy, że system nie weryfikuje w jakiej godzinie zostanie wysłana do Pana wiadomość. SMS, który Pan otrzymał w dniu 19.07.2017 o godzinie 04:00:24 jest automatyczny informujący o usłudze. Wyłączenie SMS-a systemowego spowoduje niewywiązanie się z Regulaminu oferty. Decyzja nie uległa zmianie."<a href="http://njumobile.pl" target="_blank" data-saferedirecturl="https://www.google.com/url?hl=pl&q=http://njumobile.pl&source=gmail&ust=1500969037621000&usg=AFQjCNGdb9JyM9PCt9AsiZlbkLTT4u_rRw">
Czas na zmiany a nju życzę powodzenia przy takim podejściu..

[edytowane przez etomasz o 15:00 w dniu 2017-07-25]
 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-24 20:29)

to jest odpowiedź na post:

[...[ Ponadto ja dostaje informację nie o wyczerpaniu limitu a rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego "od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz... i podana jest liczba przysługują uch GB".[...]


Tylko o czym Ty piszesz?
Cytowany przez Ciebie SMS jest wysyłany po przekroczeniu limitu. W przypadku, gdy limit przekraczasz przy transferze danych to SMS przychodzi po przekroczeniu limitu i po zakończeniu danej sesji.
Nju nie wysyła SMSów z informacją o rozpoczęciu nowego okresu.
Poza tym ja wyłączam telefon na noc, bo nie spodziewam się nocnych telefonów.

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-25 14:58)

to jest odpowiedź na post:


Tylko o czym Ty piszesz?
Cytowany przez Ciebie SMS jest wysyłany po przekroczeniu limitu. W przypadku, gdy limit przekraczasz przy transferze danych to SMS przychodzi po przekroczeniu limitu i po zakończeniu danej sesji.
Nju nie wysyła SMSów z informacją o rozpoczęciu nowego okresu.
Poza tym ja wyłączam telefon na noc, bo nie spodziewam się nocnych telefonów.




Taka jest treść: "od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z nielimitowanych połączeń na komórki, SMS/MMSow i transferu danych w kraju i w roamingu w UE- do wykorzystania masz jeszcze 25,0 GB. sprawdz internet w UE bezplatnym SMSem o tresci ILE na nr 8095. njumobile . pl" pisownia oryginalna z przesłanej wiadomości SMS.

Ja mam abonament w nju.

Ja akurat nie wyłączam w nocy telefon i mam do tego prawo..

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-25 15:09)

to jest odpowiedź na post:


Tylko o czym Ty piszesz?
Cytowany przez Ciebie SMS jest wysyłany po przekroczeniu limitu. W przypadku, gdy limit przekraczasz przy transferze danych to SMS przychodzi po przekroczeniu limitu i po zakończeniu danej sesji.
Nju nie wysyła SMSów z informacją o rozpoczęciu nowego okresu.
Poza tym ja wyłączam telefon na noc, bo nie spodziewam się nocnych telefonów.



A tu masz odpowiedź od nju, którzy w końcu zrozumieli i już odeszli od tematu przekroczenia limitu.. Podając sekundy nawet sprawdzili w systemie o której wiadomość została dokładnie przesłana.

Niestety problemu nie potrafią rozwiązać i w tak prostą sprawą niestety przegrywają z konkurencją bo ja zrezygnuje z usług nju!

"
otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące SMS-a systemowego. W nawiązaniu do przesłanej korespondencji informujemy, że system nie weryfikuje w jakiej godzinie zostanie wysłana do Pana wiadomość. SMS, który Pan otrzymał w dniu 19.07.2017 o godzinie 04:00:24 jest automatyczny informujący o usłudze. Wyłączenie SMS-a systemowego spowoduje niewywiązanie się z Regulaminu oferty. Decyzja nie uległa zmianie. Pozdrawiamy, Nju Mobile "





~etomasz

 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-25 19:36)

to jest odpowiedź na post:

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? | etomasz (25.07.2017, 14:58)
Taka jest treść: "od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z nielimitowanych połączeń na komórki, SMS/MMSow i transferu danych w kraju i w roamingu w UE- do wykorzystania masz jeszcze 25,0 GB. sprawdz internet w UE bezplatnym SMSem o tresci ILE na nr 8095. njumobile . pl" pisownia oryginalna z przesłanej wiadomości SMS.

Ja mam abonament w nju.

Ja akurat nie wyłączam w nocy telefon i mam do tego prawo..


Nie musiałeś cytować całej treści, bo już z wcześniejszego fragmentu było wiadomo co dostałeś.
Też mam ofertę z rachunkiem i też dostaję tego typu wiadomość i jest to SMS wysyłany po nabiciu górnego limitu.
Inaczej mówiąc nabiłeś sobie górny limit 29zł i od tej chwili kolejne połączenia na komórki, SMS/MMS i internet masz "gratis", a nie jak Ty sądzisz, że rozpoczął się nowy okres.

W przypadku internetu wystarczy zużyć ok. 152MB, aby naliczyło 29zł i po zakończeniu sesji na transmisję danych z automatu przyjdzie taki SMS, którego nie można wyłączyć.
Sprawdź sobie billing w jaki dzień nabiłeś sobie górny limit kwotowy, bo wygląda, że bijesz pianę choć nie masz racji.
A jak tak narzekasz to zmień sieć i wszyscy będą zadowoleni.

[EDIT]
Albo wyłącz transmisję danych przed snem w pierwszy dzień, potem brakujący limit nabij sobie w ciągu dnia, wtedy SMS dostaniesz, gdy nie będziesz spał. Jeśli aktywnie korzystasz z telefonu to i tak zawsze nabijesz sobie limit 29zł, więc nie ma znaczenia czy nabijesz go w dzień w nocy, w pierwszy dzień, czy ostatni. Zawsze jest sposób i wyjście z sytuacji ale zatwardziałego malkontenta trudno zadowolić.

[edytowane przez nju_klient o 19:41 w dniu 2017-07-25]
 

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? (2017-07-26 11:06)

to jest odpowiedź na post:


Nie musiałeś cytować całej treści, bo już z wcześniejszego fragmentu było wiadomo co dostałeś.
Też mam ofertę z rachunkiem i też dostaję tego typu wiadomość i jest to SMS wysyłany po nabiciu górnego limitu.
Inaczej mówiąc nabiłeś sobie górny limit 29zł i od tej chwili kolejne połączenia na komórki, SMS/MMS i internet masz "gratis", a nie jak Ty sądzisz, że rozpoczął się nowy okres.

W przypadku internetu wystarczy zużyć ok. 152MB, aby naliczyło 29zł i po zakończeniu sesji na transmisję danych z automatu przyjdzie taki SMS, którego nie można wyłączyć.
Sprawdź sobie billing w jaki dzień nabiłeś sobie górny limit kwotowy, bo wygląda, że bijesz pianę choć nie masz racji.
A jak tak narzekasz to zmień sieć i wszyscy będą zadowoleni.

[EDIT]
Albo wyłącz transmisję danych przed snem w pierwszy dzień, potem brakujący limit nabij sobie w ciągu dnia, wtedy SMS dostaniesz, gdy nie będziesz spał. Jeśli aktywnie korzystasz z telefonu to i tak zawsze nabijesz sobie limit 29zł, więc nie ma znaczenia czy nabijesz go w dzień w nocy, w pierwszy dzień, czy ostatni. Zawsze jest sposób i wyjście z sytuacji ale zatwardziałego malkontenta trudno zadowolić.



Tak jak wspominałem i teraz powtórzę to kolejny raz:

W treści SMS od nju jest napisane: "okres rozliczeniowy"

Na fakturze, która przychodzi zawsze w tym samym czasie +/- 1 dzień jest również określony datami "okres rozliczeniowy" - to są podstawowe zasady rachunkowości.

Co więcej w regulaminie nju są następujące zapisy:

" ?Okres rozliczeniowy? ? okres, za który dokonywane są na koncie abonenckim rozliczenia zobowiązań Abonenta wobec Operatora z tytułu świadczonych usług telekomunikacyjnych, rozpoczynający i kończący się we wskazanych przez Operatora w rachunku telefonicznym dniach miesięcy kalendarzowych;"

To powyżej przeczytaj aż zrozumiesz - do skutku!
Wiem możesz mieć z tym problem ale nie poddawaj się ;) hahaha

oraz

"Abonament jest pobierany z dołu"

"Okres rozliczeniowy nie może być krótszy niż jeden miesiąc, z wyjątkiem okresu, za który jest wystawiony pierwszy rachunek telefoniczny"

Raczej masz mierne pojęcie o podstawach rachunkowości oraz ofercie jak zakładam Twojego pracodawcy więc lepiej się nie przyznawaj gdzie pracujesz..

Mimo wszystko  ze strony nju tu jest wszystko ok - ja tylko nie chcę otrzymywać w nocy SMS informacyjnego i o to chodzi.

Nową ofertę na poziomie już wybrałem - Twoje wiadomości tylko mi pomogły podjąć decyzję nasz ukryty pracowniku nju ;)

Over and out nju ;)

odpowiedź

RATUNKU! Nju zakłóca sms-ami ciszę nocną!? Pozostała tylko policja? | peny (12.04.2016, 09:13)

Witam!

Dostaję w środku nocy od nju sms-y informacyjne!? Zgłaszanie tego faktu na formularzu kontaktowym bez efektu. Jednym słowem: "wyłączyć nie mogą, to mój problem"! Ja też nie mogę w nocy wyłączyć komórki, a z jakiej racji ich nieudolności!?

Co robić? Urząd Komunikacji Elektronicznej polecił do nich napisać skargę na niezgodne z prawem działania nju.  Ewentualnie policja?  Zmiana operatora ostateczność, ale czy to tak powinno wyglądać w XXI wieku? Denny profesjonalizm nju!!!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 1 zalogowanych użytkowników