problem z numerem

 

problem z numerem (2016-03-22 15:35)

Mam dość duży problem. 
W ubiegły piątek kupiłam nową kartę startową. Po włożeniu jej do telefonu niemal od razu przyszło powiadomienie, że są 2 nieodebrane połączenia. Dzwonią na ten numer jacyś ludzie z informacją o wygranym odkurzaczu (nie odebrane, sprawdzone w internecie) a żeby nie było za słodko to codziennie przychodzą smsy o treści erotycznej. Problem byłby mniejszy gdyby nie fakt, ze karta została kupiona dla dziesięciolatka a problemy z numerem świadczą o tym, ze ktoś już tego numeru używał. Co z tym można zrobić?

 

problem z numerem (2016-03-22 17:41)

Niestety pula numerów jest ograniczona, więc jest wielce prawdopodobne, że dany numer ktoś mógł już wcześniej używać jako np. numer tymczasowy, więc są to numery z odzysku.
Dlatego staram się korzystam z numerów, które były dziewicze, czyli ja byłem ich pierwszym klientem i te numery są dla mnie priorytetowe, a w razie potrzeby będę o nie walczył jak lew ;)

Podobny przypadek miałem kupując internet w T-Mobile ale tam dzwonili do mnie z firmy windykacyjnej i to kilka razy w ciągu dnia. Numer służył do transmisji danych, więc byłem zasypywany SMS-ami o nieodebranych połączeniach. Pierwsze powiadomienie przyszło w ciągu 30 minut od aktywacji numeru, choć ja sam jeszcze nie zdążyłem dobrze poznać tego numeru.
W Nju kupiłem ofertę z rachunkiem i dostawałem SMS-y z różnymi ofertami i zaproszeniami na imprezy, wyprzedaże, po prostu spam marketingowy.

W takim przypadku można próbować prostować ale to jest trochę jak walka z wiatrakami.
Jeśli to numer przypadkowy, który nie ma specjalnego znaczenia to sugeruję wyrzucić go do kosza jeśli nie jest rejestrowany i kupić nowy.

 

problem z numerem (2016-03-23 14:51)

Dzisiaj dzwonili do mnie dwa razy. Pierwszy telefon z Krakowa z numeru 12 277 60 19 z informacją, że wygrałem odkurzacz. Drugi telefon z Warszawy z numeru 22 102 14 48 z zaproszeniem na jakąś degustację kawy. Mam numer w orange.

~grześ

 

problem z numerem (2016-05-12 18:20)

Ja czekam na przeniesienie numeru, więc dostałem numer tymczasowy. Włożyłem kartę do jakiegoś starego telefonu i zaczął się "festiwal" SMS-ów :) Dominuje serwis randkowy. Prawdopodobnie numery tymczasowe, numery na kartę i numery z promocyjnej puli (gratisy od NJU) obarczone są ryzykiem, że pochodzą z odzysku (np. stare numery ORANGE).

Dla porównania: kupiłem również nowy numer NJU z rachunkiem i w tym przypadku nie mam takich problemów.

~tommy

 

problem z numerem (2016-05-31 13:14)

Ja kupiłem zestaw startowy z nju i podobnie miałem telefon z firmy windykacyjnej oraz prywatnego numeru.  Okazalo sie ze numer jest z odzysku. Dobrze ze ten numer jest takim dodatkowym smieciowym numerem. 

~wojo

 

problem z numerem (2016-05-31 17:43)

Witam
Dziś dostałem starter w NJU na kartę z sklepu internetowego i szybko się aktywował numer - puki co zero spamu i niechcianych połączeń.

Jest jednak jako tako sposób na takie spamerskie kontakty - blokada w czarnej liście w telefonie. Nie wszystkie telefony to potrafią ale mój Philips E120 potrafi. Jak ktos zna inne modele telefonów z tą funkcja to niech dopisze :)

 

problem z numerem (2016-07-14 09:39)

Do mnie dzwonili z numeru <span >122776019 podobno wygrany odkurzacz. Może wyciekła baza klientów? Ten sam numer odzywał się do 4 innych osób, które są również tak jak ja w NJU. 

~leszek

 

problem z numerem (2016-07-27 22:25)

to jest odpowiedź na post:

Do mnie dzwonili z numeru 122776019 podobno wygrany odkurzacz. Może wyciekła baza klientów? Ten sam numer odzywał się do 4 innych osób, które są również tak jak ja w NJU. 

Ja nie jestem w Nju (od lat numer w Orange) a dzisiaj patrzę na telefon (nie nosze go przy sobie) mam 15 (!!!) nieodebranych połączeń z numeru 12 277 60 19 w ogóle z całego dnia a nie pod rząd. Przestraszyłam sie że coś się stało i ktoś usilnie próbuje się ze mną skontaktować, ale zanim postanowiłam oddzwonić sprawdzialam w internecie i trafiłam tu. Dzięki! Teraz jak zadzwonią bez litości potraktuję.

~kasia

 

problem z numerem (2016-07-27 22:28)

to jest odpowiedź na post:

Ja nie jestem w Nju (od lat numer w Orange) a dzisiaj patrzę na telefon (nie nosze go przy sobie) mam 15 (!!!) nieodebranych połączeń z numeru 12 277 60 19 w ogóle z całego dnia a nie pod rząd. Przestraszyłam sie że coś się stało i ktoś usilnie próbuje się ze mną skontaktować, ale zanim postanowiłam oddzwonić sprawdzialam w internecie i trafiłam tu. Dzięki! Teraz jak zadzwonią bez litości potraktuję.

no i jeszcze żeby było śmieszniej, wczoraj rejestrowałam numer na swoje nazwisko. Porażka.

~kasia

 

problem z numerem (2016-10-11 20:29)

to jest odpowiedź na post:

Dzisiaj dzwonili do mnie dwa razy. Pierwszy telefon z Krakowa z numeru 12 277 60 19 z informacją, że wygrałem odkurzacz. Drugi telefon z Warszawy z numeru 22 102 14 48 z zaproszeniem na jakąś degustację kawy. Mam numer w orange.


Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z Krakowa... zapraszała po odbiór odkurzacza w restauracji w mojej miejscowości. Gdy spytałam się skąd ma mój numer telefonu to się rozłączyła.

~nimmue

odpowiedź

problem z numerem | gość1458657314911 (22.03.2016, 15:35)

Mam dość duży problem. 
W ubiegły piątek kupiłam nową kartę startową. Po włożeniu jej do telefonu niemal od razu przyszło powiadomienie, że są 2 nieodebrane połączenia. Dzwonią na ten numer jacyś ludzie z informacją o wygranym odkurzaczu (nie odebrane, sprawdzone w internecie) a żeby nie było za słodko to codziennie przychodzą smsy o treści erotycznej. Problem byłby mniejszy gdyby nie fakt, ze karta została kupiona dla dziesięciolatka a problemy z numerem świadczą o tym, ze ktoś już tego numeru używał. Co z tym można zrobić?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

29 gości i 0 zalogowanych użytkowników