forumnju z rachunkiemusługiPoczta głosowa w roamingu

Poczta głosowa w roamingu

 

Poczta głosowa w roamingu (2016-01-31 22:45)

Pytanie, jeżeli przebywam za granicą, i mam aktywną pocztę głosową, to jeżeli nie odbiorę rozmowy przychodzącej i zostanie ona skierowana na skrzynkę głosową, to czy będą obciążony z tego tytułu opłatami za rozmowę w ramach roamingu?

 

Poczta głosowa w roamingu (2016-02-01 12:49)

Tak było i z tego co wiem to jest nadal, że przekierowanie na Pocztę Głosową jest traktowane jak przekierowanie na każdy inny numer i jest płatne zgodnie z cennikiem roamingowym.
Osobiście pierwsze co robię na nowym numerze/po migracji do innej sieci to wyłączam Pocztę Głosową, bo i tak z niej nie korzystam dlatego nie mam tego problemu :)

 

Poczta głosowa w roamingu (2019-11-07 16:13)

to jest odpowiedź na post:

[...] przekierowanie na Pocztę Głosową jest traktowane jak przekierowanie na każdy inny numer i jest płatne zgodnie z cennikiem roamingowym. [...]


Zastanawiam się dlaczego wszystkie sieci biorą za to kasę jak za połączenie w roamingu. Czy takie przekierowanie to są jakieś dodatkowe koszty dla operatora? Ktoś kto dzwoni na numer krajowy do kogoś kto jest za granicą i operator zagraniczny odpowie że nie może znaleźć w sieci zalogowanej karty SIM, to nagranie na poczcie głosowej jest zapisywane chyba na serwerach w Polsce?
Jeśli faktycznie tak jest, to UE powinna się przyjrzeć temu procederowi...
uars

[edytowane przez uars o 16:15 w dniu 2019-11-07]

odpowiedź

Poczta głosowa w roamingu | rafałb (31.01.2016, 22:45)

Pytanie, jeżeli przebywam za granicą, i mam aktywną pocztę głosową, to jeżeli nie odbiorę rozmowy przychodzącej i zostanie ona skierowana na skrzynkę głosową, to czy będą obciążony z tego tytułu opłatami za rozmowę w ramach roamingu?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

229 gości i 0 zalogowanych użytkowników