wideo rozmowy

 

wideo rozmowy (2016-01-13 12:01)

Witam jeśli telefon obsługuje opcje wideo rozmów (nie skype, itp) to jaka jest opłata za takie połączenie? I czy pobierane są przesyłane dane z ogólnego limitu internetu, czy jest to nie zależny transfer?

~ada

 

wideo rozmowy (2016-01-14 13:49)

jaki niezależny transfer? To jest normalny internet.

~ssss

 

wideo rozmowy (2016-01-15 18:07)

Wideo rozmowy są płatne zgodnie z cennikiem i jak kojarzę to póki co kosztują tyle samo co połączenia głosowe, czyli 0,19zł/min. Ważna sprawa to fakt, że nie wchodzą one w pakiet "darmowych" połączeń, czyli jeśli korzystasz z usługi wszystko komórkowe za 29zł to wideo rozmowy będą doliczane dodatkowo poza limitem 29zł.

@~sss
W przypadku wideo rozmów podobnie jak przy rozmowach głosowych wymagane jest zalogowanie do sieci operatora komórkowego i nie zużywasz wówczas pakietu danych, bo płacisz operatorowi komórkowemu za czas rozmowy, a nie ilość danych.
Na upartego można powiedzieć, że zwykła rozmowa głosowa w sieci komórkowej to też jest transfer danych, więc w teorii w przyszłości można by zlikwidować opłaty za minuty, a wprowadzić opłaty za ilość danych ;)
Jeśli chodzi o wideo rozmowy typu Skype itp. to sama sieć komórkowa nie jest potrzebna, bo kluczowy w tej usłudze jest dostęp do internetu dlatego w przypadku Skype płacimy za dostęp do netu swojemu dostawcy netu (może nim być sieć komórkowa i wtedy zużywamy pakiet danych) + ewentualnie Skype za jego usługi jeśli są lub będą w przyszłości płatne.

 

wideo rozmowy (2016-01-18 11:09)

to jest odpowiedź na post:

sama sieć komórkowa nie jest potrzebna (...) za dostęp do netu swojemu dostawcy netu (może nim być sieć komórkowa i wtedy zużywamy pakiet danych)


Sieć komórkowa nie jest potrzebna do komórkowego transferu danych..... seems legit!

 

wideo rozmowy (2016-01-18 22:58)

to jest odpowiedź na post:

szatan667 (2016-01-18 11:09)
Sieć komórkowa nie jest potrzebna do komórkowego transferu danych..... seems legit!



Zupełnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi, bo wyciągasz fragmenty z kontekstu i insynuujesz coś czego nie pisałem.

Jak już cytujesz mój fragment to cytuj właściwy fragment czyli:
"Jeśli chodzi o wideo rozmowy typu Skype itp. to sama sieć komórkowa nie jest potrzebna, bo kluczowy w tej usłudze jest dostęp do internetu ..."

chodziło mi o fakt, dla Skype liczy się sam internet, a nie sieć komórkowa (w tym wypadku jest to jak napisał ~ssss "normalny internet"), a jak wiadomo internet w telefonie można mieć z sieci komórkowej ale również w domyśle może być po WiFi.

Nawet jeśli moja cała wypowiedź nie była 100% precyzyjna to wystarczy myśleć przy czytaniu, a nie manipulować i szukać na siłę dziury tam gdzie jej nie ma ;)

odpowiedź

wideo rozmowy | ~ada (13.01.2016, 12:01)

Witam jeśli telefon obsługuje opcje wideo rozmów (nie skype, itp) to jaka jest opłata za takie połączenie? I czy pobierane są przesyłane dane z ogólnego limitu internetu, czy jest to nie zależny transfer?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

57 gości i 0 zalogowanych użytkowników