Zmiana PIN

 

Zmiana PIN (2015-11-09 15:38)

Proszę o informację jak można zmienić numer PIN karty SIM?

 

Zmiana PIN (2015-11-11 16:33)

to jest odpowiedź na post:

Proszę o informację jak można zmienić numer PIN karty SIM?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Zmiana PIN (2015-11-11 16:39)

to jest odpowiedź na post:

Proszę o informację jak można zmienić numer PIN karty SIM?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Zmiana PIN (2015-11-15 16:53)

buu poszukaj w MENU telefonu odpowiedniej opcji, zwykle jest to gdzieś w ustawieniach, zabezpieczenia, kody dostępu itp.

[EDIT]
Albo wpisz 3x błędny PIN wtedy telefon poprosi o podanie PUK, a następnie o nadanie nowego PIN. Zakładam, że dysponujesz kodem PUK albo numer jest zarejestrowany, bo inaczej karta SIM będzie do wyrzucenia.

[edytowane przez nju_klient o 16:55 w dniu 2015-11-15]
 

Zmiana PIN (2016-04-01 12:56)

to jest odpowiedź na post:

Proszę o informację jak można zmienić numer PIN karty SIM?

~jjj

 

Zmiana PIN (2016-04-01 12:56)


~jjj

 

Zmiana PIN (2017-01-04 09:18)

<strong>**04*starykodPIN*nowykodPIN*nowykodPIN#</strong>
<strong> <strong>**05*kodPUK*nowykodPIN*nowykodPIN#</strong></strong>

~garland

 

Zmiana PIN (2017-07-10 20:51)

próbuję zmienić pin, który znam, chyba, że mi się sam magicznie zmienił, ale wyskakuje mi, że jest nieprawidłowy... próbuję drugim kodem, wpisuje puk, i też pisze, że za ileś prób będzie karta zablokowana... najlepsze jest to, że jak włączam telefon, to na pin się nie odblokuje, ale na puk owszem, ale dopiero za 3cim razem jak go wpiszę... to są jakieś jaja z tymi kodami, zróbcie coś z tym, bo jak mi się telefon kiedyś zresetuje i zapomnę mieć puku przy sobie, to zrezygnuję z tego waszego nju, bo już mnie to irytuje...

 

Zmiana PIN (2017-07-11 13:02)

@gość1499712663023

PIN i PUK to funkcjonalność zakodowana w karcie SIM, a nie usługa zależna od sieci.
Problem raczej leży w Twojej nieznajomości obsługi karty SIM.

Jeśli masz włączone żądanie kodu PIN to przy każdorazowym włączaniu telefonu będziesz proszony o podanie kodu PIN.
Standardowo są 3 szanse na podanie kodu PIN.
W przypadku podania 3x błędnego kodu PIN będziesz proszony o podanie kodu PUK.
Na wpisanie kodu PUK masz 10 szans tzn. po wpisaniu błędnego kodu PUK 10x następuje blokada karty SIM i wtedy możesz wyrabiać sobie duplikat karty SIM.
Po podaniu prawidłowego PUK następnie podaje się dwukrotnie nowy kod PIN i od tego momentu obowiązuje nowy PIN.

Nigdy nie słyszałem o problemach z kartą SIM i "zmieniającym się" samoczynnie kodzie PIN jak to opisujesz dlatego stawiam, że problem tkwi w samym użytkowniku ale zawsze zostaje ten 1% na to, że może faktycznie Twoja karta SIM uległa uszkodzeniu.
Wtedy czeka Ciebie wymiana karty SIM na nową.
Domyślnie wymiana karty SIM jest płatna, więc musisz dogadać się z obsługą Nju, aby potraktowali to jako bezpłatną wymianę z winy operatora.

[EDIT]
Należy pamiętać, że smartfony również oferują dodatkową autoryzację i konieczność podania kodu odblokowującego ale to już jest funkcjonalność danego telefonu i działa to niezależnie od kodu PIN w karcie SIM.
Może być tak, że mylisz kod telefonu z kodem karty SIM.

[edytowane przez nju_klient o 13:04 w dniu 2017-07-11]

odpowiedź

Zmiana PIN | buu (09.11.2015, 15:38)

Proszę o informację jak można zmienić numer PIN karty SIM?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

36 gości i 0 zalogowanych użytkowników