forumnju z rachunkiemofertaNarzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2015-09-18 12:27)

Witam kontaktuję się z takim zapytaniem, mianowicie korzystam z oferty abonamentowej "//"nju z rachunkiem więcej internetu"//", skorzystałem z tej oferty ponieważ zainteresowała mnie dodatkowa karta SIM, niestety NJU nałożyło obowiązkową blokadę SIM PINEM ktorej nie mozna wyłączyć, przez co nie mogę używać karty w Mobilnym routerze. Czuję się oszukany, czy mogę zaskarżyć gdzieś NJU? I jak rozwiązać umowe? Pozdrawiam

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2015-09-18 16:08)

Możesz złożyć rezygnację w każdej chwili lecz z tego co mi się kojarzy nie zrobisz tego osobiście tylko za pomocą wysłanego wniosku. Też nie mogę zdjąć blokady PIN lecz nie uruchamiam co chwilę telefonu więc mi to nie przeszkadza szczególnie ale w porównaniu do Ciebie mogę korzystać z karty. Jeżeli chodzi o zaskarżanie zwróciłbym tylko się z problem do NJUmobile lecz dla informacji możesz też skorzystać z regulacji zawartych w <a href="http://akty-prawne.rp.pl/Dokumenty/Ustawy/2007/DU2007Nr171poz1206.htm">ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (DzU z 2007 r. nr 171, poz. 1206). Zawiera ona listę praktyk, które są zakazane, gdyż wprowadzają klienta w błąd. Klient, który padł ich ofiarą, może skierować sprawę do sądu. Gdy wygra, będzie mógł żądać zwrotu pieniędzy wydanych w związku  z zakupem. Konsument, który trafił na nieuczciwego sprzedawcę i ma problemy, może zadzwonić po poradę. Dostanie ją na bezpłatnej infolinii konsumenckiej pod numerem 800 007 007. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Jest dostępna zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Prowadzi ją Federacja Konsumentów (więcej informacji na www.federacja-konsumentow.org.pl).Infolinia dotowana jest przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2015-09-18 16:37)

Korzystam z nju z rachunkiem, karta SIM Nju z obsługą LTE wydana jakieś 10 miesięcy temu i mogę wyłączyć żądanie kodu PIN.

@grzegorzb
Wszystkie routery z wbudowanym modemem 3G/LTE, z którymi miałem do czynienia miały obsługę kodu PIN. Dodatkowo nie wyobrażam sobie, aby jakikolwiek router tego typu miał nie obsługiwać tej opcji, dlatego stawiam, że nie znasz swojego routera i nie wiesz jak to ustawić.

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2015-10-27 11:17)

Witam, routery w większości mają obsługę pin, ale co w przypadku jak chciałem użyć karty nju do obsługi gps w samochodzie? tam pinu nie ustawisz

~filcio2

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2015-11-01 21:37)

to jest odpowiedź na post:

Witam, routery w większości mają obsługę pin, ale co w przypadku jak chciałem użyć karty nju do obsługi gps w samochodzie? tam pinu nie ustawisz






Witam, do gps'a proponuje użyć orange free na karte, ładujesz za 5 zł i dostajesz 150 MB które można przedłużyć na rok , mi taka ilość MB w lokalizatorze wystarcza na 5 miesięcy. Te 5 zł które zostają na koncie wykorzystuję na komunikowanie się z urządzeniem poprzez sms.

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2016-10-28 20:09)

Jedyna metoda jaką znam znajdz kogoś kto ma stary modem na USB z programem mobile partner w tym programie mozna wyłaczyć żądanie pin dla sieci orange (nju)
Ja tak zrobilem i dzialalo dopóki nie wymieniłem karty sim niestety nie mam już starego modemu no i du..a   oczywiście "fachofcy" z orange mówią że się nie da :D aż przykro tego słuchać że się nie da :D
(narzucili ludziom konieczność wpisywania pin) .
Blokada ta jest z poziomu karty sim i jest narzucona przez francuskiego operatora na siłę !
Uważam że urząd ochrony konsumenta powinien im dać za to po łapach bo to klient powinien zdecydować czy chce mieć chronioną kartę sim pinem czy też nie . Takie uszczęśliwianie na siłę .

~johny1w2e32e3

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2016-11-02 20:55)

wyrzuć to dziadostwo do kosza ja dziś dostałem i dziś wysłałem odstąpienie od umowy JEDEN WIELKI SYF

 

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady (2016-11-03 17:12)

@zez
bez przesady nie dla każdego wymuszone żądanie kodu PIN dyskwalifikuje daną sieć.
Dla niektórych stosowanie PIN to podstawa, bo ogranicza to dostęp obcych osób do karty SIM na wypadek np. zagubienia telefonu.
Więc nie oceniaj wyłącznie swoją miarką, bo nie każdy będzie miał taką samą ocenę.

[edytowane przez nju_klient o 17:13 w dniu 2016-11-03]

odpowiedź

Narzucony kod PIN- bez możliwości wyłączenia blokady | grzegorzb (18.09.2015, 12:27)

Witam kontaktuję się z takim zapytaniem, mianowicie korzystam z oferty abonamentowej "//"nju z rachunkiem więcej internetu"//", skorzystałem z tej oferty ponieważ zainteresowała mnie dodatkowa karta SIM, niestety NJU nałożyło obowiązkową blokadę SIM PINEM ktorej nie mozna wyłączyć, przez co nie mogę używać karty w Mobilnym routerze. Czuję się oszukany, czy mogę zaskarżyć gdzieś NJU? I jak rozwiązać umowe? Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

47 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies