Cesja możliwa!

 

Cesja możliwa! (2015-02-24 20:53)

Piszę informacyjnie, bo może przyda się to innym chcącym zmienić osobę, na którą zarejestrowany jest numer.
O ile w ofercie na abonament nie ma cesji, to w ofercie na kartę jak najbardziej. Tylko nie używa się tego słowa. Można jednak wyrejestrować numer poprzez pisemną dyspozycję (nie powoduje to ani wyłączenia numeru, ani utraty środków, ani likwidacji konta internetowego), a potem zarejestrować numer na nowe dane. Rejestrację nowych danych można przeprowadzić po zalogowaniu się na konto internetowe powiązane z danym numerem albo tradycyjną drogą przez pisemną dyspozycję.
Tak wygląda oficjalna droga.


Jest też droga na skróty, ale  wynika chyba z niedoróbek technicznych po kolejnej przebudowie strony i nie wiem, jak długo będzie dostępna. Mianowicie po zmianie oferty z abonamentowej na ofertę pre-paid, na moim koncie znikły wszystkie dane osobowe. Po wejściu w Moje Konto --> Mój Profil, dane osobowe były puste, a pojawił się link "zarejestruj numer". Wpisałam więc nowe dane i (z dziennym opóźnieniem) dane zostały zaktualizowane. Dla pewności wysłałam też pisemną dyspozycję.


W ten sposób udało mi się zrobić cesje dla dwóch numerów w NJU :-)))))))))

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Cesja możliwa! (2015-05-04 12:10)

Czy do wyrejestrowania danych numeru nju na kartę jest jakiś formularz czy piszemy sami pismo z prośbą o usunięcie danych?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Cesja możliwa! (2015-05-04 12:47)


<font size="2">wyrejestrowanie numeru nju na kartę</font>
<font color="#185d68" size="2">
</font>
<font size="2">Usunięcie danych podanych podczas rejestracji nju na kartę jest możliwe wyłącznie za pomocą pisemnej dyspozycji.</font>
<font color="#185d68" size="2">
</font>
<font size="2">Podpisane i zeskanowane zlecenie usunięcia danych możesz przesłać jako załącznik, logując się na portalunjumobile.pl. Wejdź w zakładkę moje konto, następnie w opcję moje dane i zakładkę kontakt. Uzupełnij pola formularza zgodnie z ich opisem iwyślij zgłoszenie.</font>
<font color="#185d68" size="2">
</font>
<font size="2">Pismo z prośbą o wyrejestrowanie numeru możesz przesłać również pocztą na adres:</font>
<font color="#185d68" size="2">
</font>
<font size="2">Nju mobile</font>
<font size="2">ul. Jagiellońska 34</font>
<font size="2">96-100 Skierniewice</font>
......................................
Tyle oficjalnie podają. Myślę, że swoimi słowami możesz napisać takie pismo. Ważne żebyś podpisał własnoręcznie i podał wszystkie dane z numerem telefonu. 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Cesja możliwa! (2015-06-23 12:27)

http://www.njumobile.pl/b/articles/oswiadczenia/zmiana-planu-taryfowego-nju-z-rachunkiem-na-nju-na-karte.pdf


pod powyzszym linkiem wzor pisma do przejscia na karte. Dlugo sie o to prosilem ale wreszcie sie udalo!!!

 

Cesja możliwa! (2016-10-18 19:00)

te metody są już nieaktywne. Jaka jest droga przeniesienia numeru zarejestrowanego na osobę X z X na Y?

 

Cesja możliwa! (2016-11-15 13:12)

to jest odpowiedź na post:

te metody są już nieaktywne. Jaka jest droga przeniesienia numeru zarejestrowanego na osobę X z X na Y?



chyba nadal jest to możliwe, ale ścieżka jest znacznie dłuższa:
1. przechodzimy do nju na kartę (wyżej ktoś podał link do formularza)
2. jak już jesteśmy w nju na kartę przenosimy się do orange na kartę (sms pod nr 601 z nazwą taryfy na którą przechodzimy np: "free"  sms kosztuje 0,09zł)
3. teraz powinno być możliwe zrobienie cesji w salonie orange.
4. tak samo możesz wrócić smsem do nju, albo podpisać nową umowę.

~paweł

 

Cesja możliwa! (2017-02-09 22:50)

Witam wszystkich,
podpinam się pod temat


Potrzebuję zmienić właściciela numeru w nju z rachunkiem. Jestem w nju ponad dwa lata i nie chciałbym tracić bonusu internetu za staż, czy jest jakaś możliwość jego zachowania skoro nie ma cesji w nju?

~grzesiek0401

 

Cesja możliwa! (2017-04-15 10:45)

Jedyną możliwą opcja cesji na karcie jest udanie do salonu Orange ( obecny i przyszły wlasciciel) z dowodami os. To przez ustawę, dlatego salon.

~jajko

odpowiedź

Cesja możliwa! | kasjo_peja1 (24.02.2015, 20:53)

Piszę informacyjnie, bo może przyda się to innym chcącym zmienić osobę, na którą zarejestrowany jest numer.
O ile w ofercie na abonament nie ma cesji, to w ofercie na kartę jak najbardziej. Tylko nie używa się tego słowa. Można jednak wyrejestrować numer poprzez pisemną dyspozycję (nie powoduje to ani wyłączenia numeru, ani utraty środków, ani likwidacji konta internetowego), a potem zarejestrować numer na nowe dane. Rejestrację nowych danych można przeprowadzić po zalogowaniu się na konto internetowe powiązane z danym numerem albo tradycyjną drogą przez pisemną dyspozycję.
Tak wygląda oficjalna droga.


Jest też droga na skróty, ale  wynika chyba z niedoróbek technicznych po kolejnej przebudowie strony i nie wiem, jak długo będzie dostępna. Mianowicie po zmianie oferty z abonamentowej na ofertę pre-paid, na moim koncie znikły wszystkie dane osobowe. Po wejściu w Moje Konto --> Mój Profil, dane osobowe były puste, a pojawił się link "zarejestruj numer". Wpisałam więc nowe dane i (z dziennym opóźnieniem) dane zostały zaktualizowane. Dla pewności wysłałam też pisemną dyspozycję.


W ten sposób udało mi się zrobić cesje dla dwóch numerów w NJU :-)))))))))
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 0 zalogowanych użytkowników