forumnju z rachunkiemusługiCzy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-21 12:10)

Mam to samo na tablecie Samsung android 7.0. Przy wyłączonej transmisji danych co jakiś czas widzę na billingu po 100kB.


I jedź sobie poza UE gdzie 100 kB kosztuje 3.63 zł...


Powodzenia.


Mam nju internetowy.

~dominika94

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-21 19:07)

Możesz na próbę zmienić w punkcie dostępu do internetu w polu "APN" wartość na jakąś inną niż "internet" czy "internetipv6" (np jakieś "offline"). Jeśli problem zniknie to będzie problem z rozłączaniem usługi danych w telefonie, a rozwiązaniem będzie stworzenie własnego punktu dostępu o typie "default" i przełączanie się na ten punkt w razie potrzeby (na tej zasadzie działa spora część programów blokujących transfer danych dostępnych w google play).

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-22 08:03)

Ja mam to samo a do tego jeszcze nalicza mi koszty za niektóre połączenia komórkowe a miało być bez limitu na kom... Ludzie uciekam z tej sieci jak najszybciej, pomyślcie po kilka groszy co pare minut dla kilku tysięcy ludzi to ile to kasy się uzbiera w ciągu miesiąca.

odpowiedź

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. | janciowodnik (17.02.2015, 03:17)

Witam
Tylko sporadycznie korzystam z transmisji danych w sieci komórkowej, za każdym razem uruchamiam i jak  zrobię to co zamierzałem w Internecie to wyłączam. 
Zadziwiła mnie ostatnia faktura, otóż według nju mój telefon pomimo wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej, jednak łączył się co jakiś czas z siecią. Ponad 500 połaczeń na miesiąc. 
Nju twierdzi, że mój telefon potrafi co godzina co 3 czasami co 6 łączyć się z siecią i pobierac jakiś pakiet do 100kB i leci 2gr. 
Pytanie jest takie, czy to możliwe, że istnieją jakieś aplikacje które "omijają moje wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej"  włączają sobie na chwilę Internet po sieci komórkowej, ściągają co potrzeba i się rozłączają ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

9 gości i 1 zalogowanych użytkowników