forumnju z rachunkiemusługiCzy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-06 07:49)

mi nju zabiera z pięciu zł doładowania jakieś dwa do trzech zł , przesył danych wyłączony trzeba się będzie chyba pożegnać z taką ofertą

~okradają_mnie

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-10 17:57)

Nie wiem jak jest w Sonym ale to android więc pewnie jest tak samo.
Ja mam Samsunga SIII neo i podczas wstępnej konfiguracji aparatu na ekranie konfiguracji Lokalizacji miałem bardzo ciekawą opcję.
Mogłem się zgodzić na dokładniejszą usługę lokalizacji ale wtedy telefon wysyłał by co jakiś czas anonimowe statystyki do google. Co ciekawe miałem również informację (ostrzeżenie), że taka komunikacja będzie następowała pomimo wyłączonych danych mobilnych.
Być może to jest wyjaśnieniem tak małych cyklicznych pakiecików danych?

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-11 14:10)

Wczoraj straciłem 500MB chociaż telefon cały czas był zalogowany do sieci WiFi w domu i ogólnie nie był używany. To jest jakaś kpina, oszustwo. Złożyłem reklamację i cisza. Trzeba zacząć szukać nowej sieci.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-11 22:59)

Nie wiem co wy macie za telefony ale u mnie jeśli mam w ustawieniach wyłączony transfer danych to telefon nie łączy się z siecią komórkową i nie nabija potajemnie dodatkowych MB.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-13 16:41)

przełóż kartę do jakiegoś starego telefonu nie smartfona na noc i sprawdź czy też będzie naliczony transfer z urządzenia które nie potrafi.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-24 16:30)

Witam @ll,
Widzę ,że podobne problemy i inni użytkownicy mają...
U mnie też potrafią skubnąć po 0,02pln, przy okazji rozpoczynania okresu rozliczeniowego,  ale ja za każdym razem piszę reklamację.
Chodzi o zasady, a nie o kasę -2 gr.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2015-08-25 12:48)

Smartfon może łączyć się z netem w tle pobierając aktualizacje dla różnych aplikacji np. aktualizując aplikacje z Google Apps, bądź cykliczne dane o pogodzie. Może również nabijać transfer przy korzystaniu z nawigacji GPS, o czym wyżej wspomniał awiator, może również robić inne rzeczy o których użytkownik nawet nie wie, bo taka jest specyfika smartfona, także połączenia po kilka KB, czyli po 2 grosze są jak najbardziej możliwe.

Zawsze możesz włożyć kartę innej sieci bez pakietu danych i zobaczyć, czy przy takim samym użytkowaniu telefon nadal będzie nabijał potajemnie transfer danych i będą znikały złotówki z konta.

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-20 17:39)

Kochani u mnie jest TO samo: Smatfon, Samsung Galaxy Note 4 operator T-Mobile.
Straciłam 130 zł, a z Internetem łączę się tylko przez WiFi.
Ciągle piszę reklamacje, odpisują mi, że system zanotował włączoną opcję TRANSFER DANYCH, więc nie mają podstaw do oddania mi pieniędzy, ale w ramach dobrej współpracy dali 30 zł :)
Problem pojawił się dwa razy
W MIXe musiałam osobiście poprosić operatora o wyłączenie GPRS - wyłączyli i był spokój do momentu gdy zrezygnowałam z MIXa i przeszłam na pakiet ZŁOTÓWKA za dzień - na kartę.
I podobno teraz już NIE może operator wyłączyć GPRS :) :)
Ciekawa jestem, czy w innych sieciach też użytkownicy mają ten problem???

~anna

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-20 17:42)

Kochani u mnie jest TO samo: Smatfon, Samsung Galaxy Note 4 operator T-Mobile.
Straciłam 130 zł, a z Internetem łączę się tylko przez WiFi.
Ciągle piszę reklamacje, odpisują mi, że system zanotował włączoną opcję TRANSFER DANYCH, więc nie mają podstaw do oddania mi pieniędzy, ale w ramach dobrej współpracy dali 30 zł :)
Problem pojawił się dwa razy
W MIXe musiałam osobiście poprosić operatora o wyłączenie GPRS - wyłączyli i był spokój do momentu gdy zrezygnowałam z MIXa i przeszłam na pakiet ZŁOTÓWKA za dzień - na kartę.
I podobno teraz już NIE może operator wyłączyć GPRS :) :)
Ciekawa jestem, czy w innych sieciach też użytkownicy mają ten problem???

~anna

 

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. (2017-06-20 17:44)

A może to zależy od operatora a nie od telefonu :) :)

~anna

odpowiedź

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią. | janciowodnik (17.02.2015, 03:17)

Witam
Tylko sporadycznie korzystam z transmisji danych w sieci komórkowej, za każdym razem uruchamiam i jak  zrobię to co zamierzałem w Internecie to wyłączam. 
Zadziwiła mnie ostatnia faktura, otóż według nju mój telefon pomimo wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej, jednak łączył się co jakiś czas z siecią. Ponad 500 połaczeń na miesiąc. 
Nju twierdzi, że mój telefon potrafi co godzina co 3 czasami co 6 łączyć się z siecią i pobierac jakiś pakiet do 100kB i leci 2gr. 
Pytanie jest takie, czy to możliwe, że istnieją jakieś aplikacje które "omijają moje wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej"  włączają sobie na chwilę Internet po sieci komórkowej, ściągają co potrzeba i się rozłączają ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 0 zalogowanych użytkowników