forumstrona www, moje kontomoje kontoZabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2021-12-25 13:33)

Dzień dobry,


doszły mnie słuchy o nowym sposobie na scam/oszustwa, polegające na wykorzystaniu luki w postaci podszywania się pod abonentów a następnie wyłudzanie duplikatów kart SIM (które następnie są wykorzystywane do odzyskiwania haseł na stronach banków, aplikacji finansowych typu Revolut lub innych posługujących się autoryzacją SMS).


Czy konto nju posiada/będzie posiadało możliwość dwuskładnikowej autoryzacji 2FA innej niż sms (aplikacje generujące kod / klucze bezpieczeństwa 2FA ?


Czy można się jakoś dodatkowo zabezpieczyć się przed tego typu wyłudzeniem u was jako u operatora sieci ?


Jeżeli tak, bardzo proszę o instrukcję

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2021-12-31 16:33)

to jest odpowiedź na post:



Czy konto nju posiada/będzie posiadało możliwość dwuskładnikowej autoryzacji 2FA innej niż sms (aplikacje generujące kod / klucze bezpieczeństwa 2FA ?
<div>

</div><div>
</div><div>Jak tylko wprowadzą eSIM i 5G to się tym zajmą...
</div>

~nju

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2021-12-31 20:11)

2025 rok

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~nju

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2022-01-01 23:28)

to jest odpowiedź na post:

2025 rok
<div>

</div><div>
</div><div>co ty nie powiesz?
</div>

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~nju

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2022-01-02 20:18)

to jest odpowiedź na post:

<div>
</div><div>co ty nie powiesz?
</div><div>

Robisz śmietnik na forum i nie wiadomo jaki masz w tym cel .
</div><div>Mam wrażenie że jako nju jesteś  jednym z obcych w innym wymiarze  .Ja też mogę być nju
</div>

~nju

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2022-01-02 20:24)

to jest odpowiedź na post:

Robisz śmietnik na forum i nie wiadomo jaki masz w tym cel .
<div>Mam wrażenie że jako nju jesteś  jednym z obcych w innym wymiarze  .Ja też mogę być nju
</div><div>

</div><div>
</div><div>Może dobrze dla tego forum byłoby ograniczyć możliwość pisania tylko do osób zalogowanych?</div><div>Wiele forów to praktykuje i się sprawdza.
</div>

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2022-01-02 20:27)

to jest odpowiedź na post:

<div>
</div><div>Może dobrze dla tego forum byłoby ograniczyć możliwość pisania tylko do osób zalogowanych?</div><div>Wiele forów to praktykuje i się sprawdza.
</div>

ianus72 . Masz wpełni racje . Teraz też pisze jako anonim ale jestem zdania że tak być nie powinno . Wjelu ludków pisze gupoty , a wielu działa prawdopodobnie , na żecz innych firm .

~nju

 

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta (2022-01-02 20:41)

Nie można również zabronić pisać pisać  ewentualnym przyszłym użytkownikom , którzy jeszcze nie mogą byc w pełni użytkownikami .

~nju

odpowiedź

Zabezpieczenie przed wyłudzeniem duplikatu karty SIM - 2FA dodatkowa weryfikacja abonenta | bimberiusz1 (25.12.2021, 13:33)

Dzień dobry,


doszły mnie słuchy o nowym sposobie na scam/oszustwa, polegające na wykorzystaniu luki w postaci podszywania się pod abonentów a następnie wyłudzanie duplikatów kart SIM (które następnie są wykorzystywane do odzyskiwania haseł na stronach banków, aplikacji finansowych typu Revolut lub innych posługujących się autoryzacją SMS).


Czy konto nju posiada/będzie posiadało możliwość dwuskładnikowej autoryzacji 2FA innej niż sms (aplikacje generujące kod / klucze bezpieczeństwa 2FA ?


Czy można się jakoś dodatkowo zabezpieczyć się przed tego typu wyłudzeniem u was jako u operatora sieci ?


Jeżeli tak, bardzo proszę o instrukcję
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 1 zalogowanych użytkowników