forumnju z rachunkiemusługiWitam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej

Witam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej

 

Witam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej (2019-12-11 12:44)

<div>Jestem w NJU i nie mam żadnych zaległości, ale po prostu z poprzedniej sieci komórkowej dostaję pisma, w zasadzie to są to pisma z jakieś firmy windykacyjnej, gdzie upominają się o spłatę długu za abonament telefoniczny, którego nie spłaciłam 9 lat temu. Na stronie https://jakwyjsczdlugow.pl/przedawnienie-dlugu-u-operatora-telefonii-komorkowej/ przeczytałam, że dług za abonament przedawnia się po 3 latach, a tu minęło lat 9!? dlaczego żądają spłaty przedawnionego długu? czy mam w końcu obowiązek odmówić spłaty przedawnionego rachunku za telefon?
</div>

~gosia

 

Witam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej (2019-12-11 12:47)

Nie trzeba takiego długu spłacać, pod warunkiem, że nie doszło do przerwania biegu przedawnia, doszło?

~eryk

 

Witam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej (2019-12-17 09:30)

Ja patrzę na to z nieco innej strony, bo przecież dług to dług i to, że upłynął termin przedawnienia (być może upłynął) to nic nie zmienia. Korzystając z usług sieci komórkowej, naraziłaś ich na pewne koszty, czy nie wydaje Ci się, że za wydzwonione minuty, wysłane SMS-y i wykorzystany internet należy po prostu po ludzku zapłacić? bez względu na termin przedawnienia tych roszczeń? co ma w związku z tym powiedzieć operator komórkowy? przecież przez przedawniony dług operator poniósł jakieś koszty w związku ze świadczeniem na Twoją rzecz pewnych usług. Mnie sumienie nie pozwoliłoby nie opłacić rachunku za telefon, a tym bardziej liczyć na przedawnienie takiego telefonicznego rachunku.

~kacpert49

odpowiedź

Witam, chcę zapytać o przedawnienie długu wobec sieci komórkowej | ~eryk (11.12.2019, 12:47)

Nie trzeba takiego długu spłacać, pod warunkiem, że nie doszło do przerwania biegu przedawnia, doszło?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

60 gości i 0 zalogowanych użytkowników