forumnju z rachunkiemoferta"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-07-18 20:48)

"Krzystaj w Unii Europejskiej jak w kraju" tysiące ludzi zrozumiało w najprostszy możliwy sposób. Że w całej Unii niezależnie od kraju Unii  z którego wykonujemy  połączenia i smsy do Uni /do jakiegokolwiek kraju Unii/ będą takie same opłaty jak w kraju. To jest najprostsza możliwa interpretacja tego przekazu. Wmawianie , że roaming, że połączenia miedzy narodowe , że coś tam innego to szukanie na sile dziury w całym

Dlatego pytam, jakie opłaty są w kraju. Nie mam zamiaru Cię odwodzić od wstępowania na drogę sądową czy jakąkolwiek inną. 

[edytowane przez martinezcb o 20:54 w dniu 2017-07-18]
 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-07-25 19:26)

Czytając taką wymianę zdań mam 2 wnioski:
1.
Głos Tom1- to głos człowieka który chce być traktowany uczciwie i godnie.Tak jak każdy z nas na to zasługuje ( przynajmniej teoretycznie). Jest zupełnie NORMALNE, że czuje się oszukany.
2.
Głos nju_klient i podobne to głosy małego człowieczka godzącego się z tym, że zawsze jest się wykorzystywanym i oszukiwanym i zawsze można wykorzystywać i oszukiwać. Głos zakompleksionego skolonizowanego tubylca dla którego nienormalności jest normalna. ŚMIERĆ FRAJEROM! Moje wyrazy współczucia.

~polodzikus

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-07-25 19:49)

Głos polodzikusa - głos idioty, który żyje w oderwaniu od rzeczywistości ale w końcu dla kogoś są adresowane instruckje w stylu nie wkładać worka foliowego na głowę, bo można się udusić albo w McD na kubeczku jest napis w stylu uwaga gorąca kawa, aby taki człowieczek przypadkiem się nie poparzył. Biedny jesteś i tyle w temacie.

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-07-25 20:04)

Kto  z nas dwóch jest idiotą to ocenią ci co to czytają.Moim zdaniem tylko się pogrążasz swoimi wypocinami. Zresztą czego się spodziewać po takim drobnym cwaniaczku co to najmądrzejszy jest na podwórku?

~polodzikus

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-04 11:50)

Witam.
tom1, za Wikipedią : "Roaming międzynarodowy (International roaming) ? mechanizm używany w sytuacji, gdy Abonent znajduje się w innym kraju, niż ten w którym istnieje sieć komórkowa jego operatora"
- ale to pewnie rozumiesz.
Ty i Twoi znajomi dobrze zrozumieliście, że "w całej Uni Europejskiej będziemy płacić za usługi tak samo jak w Polsce, która jest w Uni Europejskiej".
Czyli: za połączenia wykonywane z telefonu z "polskiej" sieci komórkowej (niezależnie w jakim kraju UE aktualnie  jesteście) TERAZ płacicie tak, jakbyście byli w kraju, tzn.
- za połączenia z numerami "krajowymi" wg zwykłych stawek (pakiety bezpłatnych min ... itd, etc)
- za połączenia z numerami "zagranicznymi"  wg innych, wyższych stawek.
CO TU JEST NIEZROZUMIAŁEGO? martinezcb ma rację!

P.S. Nie obraź się, ale zwróć większą uwagę na pisownię (łączna czy rozdzielna)
Wszystkiego dobrego :-)

[edytowane przez bobi o 19:30 w dniu 2017-08-04]
 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-05 16:39)

Dołaczę chętnie do grupy oszukanych klientów, którzy zgłoszą reklamację gdzie się da. Kto zainicjował ten Post ma rację, Nju mnie okiwało, zapłaciłam niebotyczny rachunek. Dawajcie link, gdzie skrzykną się poszkodowani. Dołaczę

~wiecha

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-05 23:08)

Mam pytanie do wszystkich tak strasznie poszkodowanych przez Nju, zdradziecko zwiedzionych oszukańczą reklamą: czy poświęciliście choć chwilkę czasu, aby spojrzeć do podstawowego Cennika usług? Jest tam pozycja "Opłaty za połączenia międzynarodowe", w którym widnieją m.innymi kraje UE. Nie zapaliła się Wam czerwona lampka?

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-09 17:07)

Ja również się nabrałam.  Pisząc z operatorem uzyskałam odpowiedź,  że gdy byłam w Niemczech rozmowy zostały wliczone w pakiet i nie płacę nic.  Natomiast zadzwoniłam do Anglii 10 min rozmowy i już 30 zł w plecy.  Byłam przekonana że placi się 19 gr.  Tak płaci się tylko plus jakieś 2 zł za to,  że dzwonie za granicę.  Masakra 

 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-09 20:29)

to jest odpowiedź na post:

Ja również się nabrałam.  <...>
Natomiast zadzwoniłam do Anglii 10 min rozmowy i już 30 zł w plecy.  Byłam przekonana że placi się 19 gr.  Tak płaci się tylko plus jakieś 2 zł za to,  że dzwonie za granicę.  Masakra


Nabrałaś na co? Na to, że nie chciało Ci się zajrzeć do cennika usług? W sklepie też wrzucasz zakupy do koszyka jak leci, nie patrząc nawet na ceny? Kierujesz się wyłącznie reklamami? Nie dziwię się zatem, że przy kasie może zaboleć... Chociaż jak to mówią: kto bogatemu zabroni... 

Rozumiem, że do Anglii dzwoniłaś z Polski, bo nie raczyłaś tego dokładniej napisać. Jeśli rozmawiasz z kraju za granicę  (czyli także do państw UE), jest to rozmowa międzynarodowa, na którą był i jest odpowiedni cennik. A reklama przecież mówi "korzystaj w UE jak w kraju", a nie "...w kraju jak w UE". To nie musi być równoważne ;)

[edytowane przez stanley99 o 21:31 w dniu 2017-08-09]
 

"Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" a zawyżony rachunek (2017-08-10 11:36)

ja też się nabrałam i mam do zapłaty 110zł....

odpowiedź

" | Korzystaj w Unii Europejskiej jak w Kraju" ( a zawyżony rachunek)

Nie wiem jak wy, ale u mnie i kilku moich znajomych ta reklama wzbudziła przekonanie, że w całej Uni Europejskiej będziemy płacić za usługi tak samo jak w Polsce, która jest w Uni Europejskiej /z uwzględnieniem darmowego pakiety danych, niższego niż w kraju/. Nowy rachunek zweryfikował nasze przekonania  a w związku z tym , że nasze reklamacje nie zostały uwzględnione /za wyjątkiem reklamacji mojej dziewczyny/ będziemy dochodzić roszczeń na drodze sądowej. Na chwile obecną wystosowałem do Njumobile takie pisemko :
" <font color="#222222" face="arial, sans-serif">Ponownie proszę o wskazanie adresu dla doręczeń pism  celem przesłania przed sądowego wezwania do zapłaty operatorowi  Njumobile. Informuję, że z uwagi na negatywnie rozpatrzenie mojej reklamacji jestem zmuszony  do uiszczenia zawyżonego rachunku . W przeciwnym wypadku usługa została by mi wyłączona. Ponieważ jednak operator Njumobile celowo i na masową skalę wprowadził w błąd wielu swoich klientów przekazując im za pomocą ogólnie dostępnych reklam jednoznacznie brzmiąca informację, że od 15.06.2017 r w całej Unii Europejskiej do której należy i Polska opłaty za świadczone usługi będą takie same jak w kraju oraz odrzucił moją reklamację wraz z innymi wprowadzonymi w błąd klientami Njumobile w pozwie zbiorowym skierujemy sprawę na drogę postępowania sądowego. Ponadto w przypadku dalszego nie uznawania moich roszczeń co do zawyżonej kwoty rachunku oraz biorąc pod uwagę skalę zjawiska powiadomię o tym fakcie Państwową Inspekcję Handlową jak również w najbliższej jednostce policji złoże zawiadomienie  o podejrzeniu popełnienie przestępstwa z art. 286 kk. przez operatora Njumobile polegającego osiągnięciu korzyści majątkowej poprzez celowe wprowadzeni w błąd swoich klientów za pomocą ogólnie dostępnych reklam w ten sposób, że wzbudził w nich przekonanie, że za usługi świadczone na terenie  Unii Europejskiej będą ponosić opłaty  takie same jak w Polsce.</font>
Z poważaniem:
xxxxxxxxxxxxxxx


<font color="#185d68">Nie wiem jak wy, ale ja po konsultacji z prawnikiem uważam że są całkiem realne szanse wygrania sprawy w sądzie. Jak wy to oceniacie? I czy może komuś w podobnej sytuacji Njumobile uwzględniło reklamacje? Mojej dziewczynie uwzględnili a mnie i  kilku innym znajomym nie. Może dla tego, że pleć piękna ma względy? :D</font>


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

14 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies