forumnju z rachunkiemusługiCzas oczekiwania :)

Czas oczekiwania :)

 

Czas oczekiwania :) (2017-07-10 20:03)

Hej, witam wszystkich :)


Kurier przyszedł z umową i hasłem potrzebnym do aktywacji, wpisałam więc kod aktywacyjny, oraz hasło i zostałam powiadomiona, że o zmianie oferty zostanę poinformowana sms. Było to w zeszłym tygodniu, a sms'u nadal nie ma. Czy to normalne, że trwa to tyle czasu? Jeśli tak, to przepraszam, ale pierwszy raz gdziekolwiek przenoszę numer :). Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam bardzo serdecznie :).  

~sasza33

 

Czas oczekiwania :) (2017-07-10 21:05)

Ale ze o co ci chodzi?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1499713509432

 

Czas oczekiwania :) (2017-07-11 12:45)

@~sasza33
Jeśli przenosisz numer z innej sieci niż Orange do Nju to kurier przywozi umowę do podpisu oraz nową kartę SIM.
Aktywacja nowej karty SIM powinna nastąpić automatycznie po otrzymaniu przez Operatora potwierdzenia o podpisaniu przez Ciebie umowy i zwykle jest to kwestia kilku godzin.
Ewentualnie można przyśpieszyć aktywację nowej karty SIM wpisując na stronie www.njumobile.pl/aktywacja
odpowiednie dane.

Po aktywacji nowa karta SIM działa w taryfie Nju tymczasowy, gdzie nie obowiązuje kwota minimalna 9zł, więc w oczekiwaniu na przeniesienie ta karta może leżeć w szufladzie. Ten warunek nie dotyczy przypadku, gdy numer przenosimy jako Nju Dodatkowy, bo tam opłata za dodatkowy jest od chwili podpisania umowy.
W regulaminie Nju Tymczasowy są podane warunki, jak kojarzę to ta taryfa działa przez maksymalnie 3 albo 6 miesięcy albo do dnia przeniesienia Twojego numeru, w zależności co nastąpi wcześniej.
O dacie przeniesienia numeru z innej sieci do Nju operator wysyła informację SMS, e-mailem w zależności od wybranego wariantu przy składaniu zamówienia.

Podsumowując:
Jak mniemam aktywację masz z głowy i nowa karta SIM z tymczasowym numerem w taryfie Nju Tymczasowy już działa.
W ciągu ok. tygodnia powinna przyjść wiadomość z informacją kiedy stary operator odda numer nowego operatorowi i dopiero od tego dnia przenoszony numer będzie działał w Nju z rachunkiem.

Powyższe informacje nie mają zastosowania przy przejściu z Orange do Nju.
W takim wariancie warunki przejścia określa stosowny regulamin do pobrania w dziale regulaminy i cenniki.
Ogólnie w przypadku przejścia z abonamentu Orange do Nju z rachunkiem to kurier nie przywozi nowej karty SIM, więc nie ma opcji z numerem tymczasowym i taryfą Nju Tymczasowy.
Będziemy korzystali ze "starej" karty SIM Orange i jak dobrze pamiętam to przejście do Nju nastąpi dopiero od nowego okresu rozliczeniowego i jeśli w Orange był cyrograf to zapłacimy karę za jego zerwanie. Nie kojarzę, aby Orange/Nju wysyłało wtedy SMS z datą przejścia do Nju jak to ma miejsce przy przejściu z innej sieci typu Plus, Play, T-Mobile itd.
Dlatego skoro twierdzisz, że od tygodnia nie było żadnej wiadomości to podejrzewam, że przechodzisz właśnie z Orange do Nju.

[edytowane przez nju_klient o 12:52 w dniu 2017-07-11]
 

Czas oczekiwania :) (2017-07-12 11:07)

Tak, dokładnie, przechodzę z orange ;p

~sasza33

odpowiedź

Czas oczekiwania :) | ~sasza33 (10.07.2017, 20:03)

Hej, witam wszystkich :)


Kurier przyszedł z umową i hasłem potrzebnym do aktywacji, wpisałam więc kod aktywacyjny, oraz hasło i zostałam powiadomiona, że o zmianie oferty zostanę poinformowana sms. Było to w zeszłym tygodniu, a sms'u nadal nie ma. Czy to normalne, że trwa to tyle czasu? Jeśli tak, to przepraszam, ale pierwszy raz gdziekolwiek przenoszę numer :). Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam bardzo serdecznie :).  
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 1 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies