forumnju z rachunkiemusługiPotrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe?

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe?

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-10 18:11)

Teraz jest wszystko bez limitu a ja potrzebuję limit na niesforne dziecko, da się to zrobić?

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-10 18:52)

Jedynym sposobem jaki mi przychodzi do głowy to przenieść numer na kartę i ograniczyć doładowania. W ofercie "no limit" nie ma możliwości włączania blokad. 

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-10 19:31)

No tak, ale rozmowy też są praktycznie bez limitu. Wszyscy poszli w bez ograniczeń, ale te są czasem potrzebne, chciałbym na przykład 600m i 10GB a po tym odcięcie rozmów i lejek i nie ma choćby podobnej oferty. Dziecko telefon musi mieć dla lokalizacji itp, ale nie musi pieprzyć 10h/d, jak temu zaradzić?

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-11 02:56)

Ciężko mi powiedzieć. Jedyny sposób to chyba tylko instalacja jakiejś aplikacji typu ESET Parental Control albo coś w tym stylu chociaż nie wiem jaka jest tego skuteczność. Mogę tylko zapewnić, że od strony Operatora niestety nie ma możliwości założenia blokady na określoną ilość minut i GB. Przynajmniej nie w Nju. Może jest jakiś operator na kartę, który oferuje określoną ilość minut i GB za doładowanie, ale nie jest mi to znane. W dzisiejszych czasach wszyscy dążą w kierunku "no limit" i nie kierują zbytnio swoich ofert do najmłodszych. 

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-11 10:43)

Każdy pre-paid oferuje ograniczoną liczbę minut i MB ;-)
W Nju minuta rozmowy i 1 MB kosztuje 0,19zł, więc doładowanie za 5zł starczy na ok. 26 minut rozmów albo na 26 MB transferu danych.

Jak zużyje kasę to nie może dzwonić ani korzystać z netu ale może przyjmować rozmowy przychodzące, więc funkcja lokalizacji jest zapewniona ;)

Moim zdaniem współcześnie rodzice popełniają błąd kupując dzieciom już od małego smartfony. Robią to podobno z powodów bezpieczeństwa, aby poczuć się spokojniej i mieć kontakt z dzieckiem.

W praktyce rodzice tracą kontrolę nad dzieckiem i dziecko robi co chce, bo ma nieskrępowany dostęp do wirtualnego świata bez kontroli rodzicielskiej.
Argument kontaktu z rodzicami jest wykorzystywany przez same dzieci jako pretekst do dalszego nieskrępowanego korzystania z netu i telefonu dla swojej przyjemności. Niestety internet to też wiele zagrożeń dla dziecka czego sami rodzice nie są do końca świadomi.
Fakt, że dziecko siedzi w domu i korzysta z netu wcale nie oznacza, że jest ono bezpieczniejsze niż inne dziecko samodzielnie bawiące się z kolegami poza domem.
Paradoksalnie to siedzące w świecie wirtualnym jest bardziej zagrożone niż to bawiące się poza domem.

 

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? (2017-03-19 21:01)

Zablokowanie możliwości korzystania z transmisji danych - możliwe?

w ramach njumobile z rachunkiem czy można zrobić to systemowo.

Żeby dziecko mogło korzystać tylko z otwartych wi-fi, a nie z transmisji danych?

odpowiedź

Potrzebuję ograniczyć liczbę minut i danych, czy to możliwe? | hkm1 (10.03.2017, 18:11)

Teraz jest wszystko bez limitu a ja potrzebuję limit na niesforne dziecko, da się to zrobić?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

40 gości i 1 zalogowanych użytkowników