forumnju z rachunkiemusługiInternet mobilny, a staż

Internet mobilny, a staż

 

Internet mobilny, a staż (2017-02-23 23:47)

Proszę o informację czy jeśli skorzystam z oferty internetu mobilnego to czy od początku korzystania będzie uwzględniony mój staż w nju, gdzie korzystam z usługi nju buzz (a nie mam obecnie usługi mobilny internet).

Czyli np: czy otrzymam na starcie 100GB/miesięcznie, ponieważ jestem w nju z innymi usługami ponad rok ?

Z góry dziękuję za informację,
Marek

~marek

 

Internet mobilny, a staż (2017-02-24 09:18)

Nie. 
Staż dla Nju Buzz i Nju Internetowy są naliczane osobno.

 

Internet mobilny, a staż (2017-02-24 13:38)

Generalnie każdy numer, czyli każda osobna umowa z nowym kontem rozliczeniowym zbiera swój staż niezależnie, czyli osobno.

Wyjątkiem są numery korzystające wspólnie z jednego konta billingowego, czyli rozliczane jedną fakturą VAT. Chodzi o Nju Dodatkowy za 9zł i Nju Internetowy Dodatkowy za 19zł, gdzie jako staż tych numerów dodatkowych liczy się staż numeru głównego.

1. Dlatego jeśli chcesz mieć Nju Internetowy za 29zł z limitem 40GB to staż zbierasz od zera i dopiero po pól roku dostaniesz 80GB lecz działa to jako niezależny, osobny numer, więc cały limit masz do wykorzystania tylko i wyłączenie na tej jednej karcie SIM.

2. Ewentualnie możesz skorzystać z Nju Internetowego Dodatkowe za 19zł z limitem 20GB, gdzie od razu dostaniesz 50GB za staż powyżej 1 roku. Ale owe 50GB będzie doliczone do wspólnego limitu dzielonego dynamicznie na wszystkie numery rozliczane w ramach 1 faktury, więc każdy numer może świadomie lub nieświadomie "podkradać" limit pozostałym kartom SIM.

Dlatego w tym drugi wariancie np. bardzo aktywny użytkownik Nju Buzz może zużyć "swoje" 25GB z limitu jaki przysługiwał za Nju Buzz i usługę obniżającą koszty np. Wszystko komórkowe + staż, a potem może "podkradać" limit 50GB jaki przysługuje za Nju Internetowy Dodatkowy.
To samo będzie odwrotnie, gdzie aktywny użytkownik Nju Internet Dodatkowy może zużyć "swoje" 50GB, a potem będzie "podkradać" limit 25GB jaki przysługuje Numerowi Głównemu w Nju Buzz za usługę np. Wszystko komórkowe.

Z powyższych powodów ważne jest właściwe dobranie usług, aby użytkownicy wszystkich numerów byli zadowoleni, bo przy złym wyborze jedni mogą zużywać więcej netu, a drudzy zostaną z lejkiem do końca okresu rozliczeniowego, w myśl zasady kto pierwszy ten lepszy ;-)

odpowiedź

Internet mobilny, a staż | ~marek (23.02.2017, 23:47)

Proszę o informację czy jeśli skorzystam z oferty internetu mobilnego to czy od początku korzystania będzie uwzględniony mój staż w nju, gdzie korzystam z usługi nju buzz (a nie mam obecnie usługi mobilny internet).

Czyli np: czy otrzymam na starcie 100GB/miesięcznie, ponieważ jestem w nju z innymi usługami ponad rok ?

Z góry dziękuję za informację,
Marek
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników