Karta micro SIM

 

Karta micro SIM (2017-01-24 05:36)

Dzień dobry,
Zamawiając u was drugi numer (de facto przenosząc z innej sieci) dostałem nową kartę sim (mini, micro,nano, 3 w jednym). Niestety nie wiem dlaczego nie dostałem nowej karty SIM przechodząc do was z pierwszym numerem. Problem polega na tym, że teraz albo muszę zamawiać nową kartę (gdzie to mogę zrobić?) albo wycinać do rozmiarów micro SIM aby pasowała do nowego telefonu. Czy ktoś z pracowników Nju mobile może wytłumaczyć dlaczego nie dostałem nowej karty?
Pozdrawiam

 

Karta micro SIM (2017-01-24 06:21)

Przechodząc z orange nie dostałeś karty. Dołączyłeś dodatkowy z innej sieci - dostałeś kartę.


Przejdź się do dobrego BOK w Twojej miejscowości iwymień sobie kartę. Opłata 25zł ( ja wymieniałem 2 karty i opłata nie przyszła ) także masz szanse na wymianę free.

~bob

 

Karta micro SIM (2017-01-24 13:02)

od roku była i chyba nadal jest promocja na bezpłatną wymianę karty SIM obsługującą LTE. Dlatego posiadacze starych kart SIM z Orange bez obsługi LTE powinni mieć tę wymianę bezpłatną.

W każdym innym przypadku wymiana SIM na życzenie klienta to formalnie koszt 25zł ale czasem niewykluczone, że komuś się uda i też będzie miał gratis.

[EDIT]
@piotreks
u mnie nic nie zamawiałeś, bo nic nie sprzedaję.
Jak chcesz odpowiedzi od pracownika Nju to dzwoń lub pisz do BOK przez formularz kontaktowy po zalogowaniu, a nie na forum.
Forum służy do kontaktu z innymi użytkownikami Nju, czyli z innymi klientami.

[edytowane przez nju_klient o 13:06 w dniu 2017-01-24]
 

Karta micro SIM (2017-01-24 22:55)

Ja też tak zostałem załatwiony. Teraz czekam jak idiota już 3 dzień na wymianę karty. To jakaś paranoja. Nowej karty nie dają przy przejściu do Nju. Nie patrzą że stare karty nie obsługują niektórych usług jak LTE. Potem piszą bzdurne smsy że teraz używasz internetu na pełnej prędkości. Żenada

 

Karta micro SIM (2017-01-25 00:27)

@tomi1

Procedura tak właśnie wygląda, że przy przejściu z Orange do Nju karta SIM pozostaje bez zmian, czyli zostajesz ze "starą" z Orange.
Skoro do tej pory nie załatwiłeś sobie wymiany karty SIM w Orange to można domniemywać, że wcześniej nie potrzebowałeś LTE i z niego nie korzystałeś.
Natomiast 3G jest na tyle szybkie, że przy korzystaniu z netu w smartfonie w praktyce zazwyczaj mało kto zauważy różnicę pomiędzy LTE, a 3G dlatego uważam, że robisz z igły widły.

SMS jest szablonowy i mówi on tyle, że nie masz lejka i możesz korzystać z pełnej prędkości jaką masz dostępną w ramach technologii z której możesz korzystać.
Poczekaj cierpliwie i w tym czasie korzystaj z 3G, bo wątpię abyś był, aż tak wymagającym klientem potrzebującym obowiązkowo LTE w smartfonie.

Ludzie w pogoni za cyferkami i reklamą uwierzyli, że skoro mają urządzenie obsługujące LTE z maksymalną prędkość do 100/150Mb to koniecznie muszą mieć to cudowne LTE, bo inaczej net jest bardzo wolny i możliwości smartfona pozostają niewykorzystane ;)

Co innego jeśli chciałbyś net mobilny wykorzystać jako substytut internetu stacjonarnego na komputerze/laptopie itp., bo wtedy LTE potrafi zrobić sporą różnicę.
Choć wówczas świadomy klient zamiast typowej oferty głosowej z pakietem danych wybierze raczej Nju internetowy albo Nju internet dodatkowy, aby taką kartę używać typowo do transmisji danych w routerze LTE stacjonarnym bądź mobilnym.


odpowiedź

Karta micro SIM | piotreks (24.01.2017, 05:36)

Dzień dobry,
Zamawiając u was drugi numer (de facto przenosząc z innej sieci) dostałem nową kartę sim (mini, micro,nano, 3 w jednym). Niestety nie wiem dlaczego nie dostałem nowej karty SIM przechodząc do was z pierwszym numerem. Problem polega na tym, że teraz albo muszę zamawiać nową kartę (gdzie to mogę zrobić?) albo wycinać do rozmiarów micro SIM aby pasowała do nowego telefonu. Czy ktoś z pracowników Nju mobile może wytłumaczyć dlaczego nie dostałem nowej karty?
Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 0 zalogowanych użytkowników