forumnju z rachunkiemofertaRouter axesstel mv 600

Router axesstel mv 600

 

Router axesstel mv 600 (2017-01-23 14:33)

Witam, 

Na początku chciałbym wszystkich powitać :) 
a teraz do sedna, czy internet z nju mobile będzie działał na ruterze axesstel mv 600 ? 
Pozdrawiam

~max

 

Router axesstel mv 600 (2017-01-23 19:42)

Witam również.

Nie znam tego sprzętu.
Nju internetowy działa w 2G, 3G i LTE.
Czyli podstawowa kwestia to musisz być w zasięgu odpowiedniej technologii i dysponować sprzętem, który tę technologię obsłuży i pozwoli użyć karty SIM z sieci Nju.

W przypadku LTE to Polsce póki co kluczowe jest LTE1800 ale teraz rozkręca się 800, a w aglomeracjach można spotkać 2100, czy nawet 2600, albo agregację pasm.

Więc pytanie do producenta sprzętu, czy raczej jego sprzedawcy, aniżeli na to forum.
A w sumie sam powinieneś znaleźć odpowiedź przy odrobinie chęci i po skorzystaniu z Google.

[edytowane przez nju_klient o 19:42 w dniu 2017-01-23]
 

Router axesstel mv 600 (2017-01-24 07:53)

Googlowałem i nic nie ma :( już kilka dnia nad ty siedzę. Jest router od Orange free i myślałem żę jak ta sama sieć to pójdzie :) 
Jestem naprawdę ciemny w te klocki....
Ale dzięki za odpowiedź :) 
pozdrawiam

~max

 

Router axesstel mv 600 (2017-01-24 12:56)

Skorzystałem z google i pierwszy link z instrukcją obsługi wszystko wyjaśnia.

To sprzęt do CDMA, więc nie ma to nic wspólnego z 3G, bądź LTE.
Inaczej mówiąc, chodzi o dwie różne technologie, które nie są ze sobą kompatybilne.

Sam fakt sieci Orange nic nie znaczy, bo liczy się technologia.
Orange chyba jako jedyny oferował net w CDMA na dużą skalę, oraz tak jak reszta poszedł w kierunku 3G.
Obecnie CDMA to przeżytek, bo sieci 3G/LTE mają obecnie duże pokrycie kraju ale dobre kilka lat temu w niektórych lokalizacjach takie CDMA to była jedyna możliwość na "stałe" łącze internetowe.

Krótko mówiąc musisz kupić nowy router z obsługą LTE, bo na modele bez LTE, czyli z samym 3G szkoda kasy.
A ze starego routera możesz zrobić podstawkę na kwiaty lub cokolwiek innego jeśli obecnie jest to Twoja prywatna własność i nie trzeba tego sprzętu oddać operatorowi po zakończeniu usługi.

odpowiedź

Router axesstel mv 600 | ~max (23.01.2017, 14:33)

Witam, 

Na początku chciałbym wszystkich powitać :) 
a teraz do sedna, czy internet z nju mobile będzie działał na ruterze axesstel mv 600 ? 
Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

53 gości i 0 zalogowanych użytkowników