forumnju z rachunkiemusługinju internet - modem usb

nju internet - modem usb

 

nju internet - modem usb (2016-12-14 21:57)

Witam, chciałabym korzystać z internetu mobilnego nju mobile 40Gb. Wystarczy mi do tego modem USB do laptopa, bo tylko z laptopa w domu korzystam. Czy możecie coś doradzić w tej sprawie? Jaki modem wybrać,w miarę tani, żeby działał do karty z Nju i co dalej. Jak już włożę kartę do modemu, podłączę do laptopa to coś trzeba instalować? Jak to wygląda?


Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

 

nju internet - modem usb (2016-12-17 01:25)

Osobiście polecam modemy LTE z wbudowanym routerem WiFi. Są to urządzenia podobne cenowo do modemów USB jednak są dużo bardziej uniwersalne. I mimo tego, że teraz wydaje Ci się, że do niczego więcej Ci nie będzie potrzebny to kiedyś możesz zechcieć np. wykorzystać trochę transferu w komórce bądź udostępnić WiFi gościom. W dodatku mają one wbudowane baterie więc można ich używać niezależnie od dostępu do gniazda USB np. w podróży. Szukaj modemu na wolnym rynku, nie opłaca Ci się kupować takiego w sklepie Nju bo na Alledrogo znajdziesz taniej ten sam model. Szukaj modeli niebrandowanych przez żadną sieć i bez simlocka - zapewni Ci to uniwersalność i możliwość korzystania nawet jak kiedyś zmienisz sieć.


Większość modeli ma bardzo podobne parametry więc nie ma większego znaczenia jaki model wybierzesz. Fajnie jak będzie obsługiwał transfery do 300Mb/s. Ceny są w okolicach 200zł.


Konfiguracja już zależy od konkretnego modelu, ale zazwyczaj wygląda tak samo: włączasz router, logujesz się na nim przez przeglądarke po adresie IP podanym na routerze i uzupełniasz dane APN do logowania. Jak już będziesz miała konkretny model łatwiej bedzie napisać instrukcję krok po kroku co zrobić. Ale uwierz mi na słowo, że jest to banalnie proste.


I zdecydowanie polecam byś jednak rozważyła zakup routera LTE WiFi zamiast modemu USB bo ceny są podobne, a nie masz ograniczeń w użytkowaniu jak w przypadku USB.

[edytowane przez ciajus o 01:30 w dniu 2016-12-17]
 

nju internet - modem usb (2018-10-19 16:15)

Witam, 
mam kartę w nju mobile i korzystam przede wszystkim z internetu do laptopa przez Modem + Platinet 4G LTE WiFi Router .
Połączenie pokazuje że mam pełną moc LTE a za chwile połączenia brak i tak co chwilę. Łączy się i rozłącza, co jest przyczyną tego stanu????
Pozdrawiam,

~katia

odpowiedź

nju internet - modem usb | gosia91 (14.12.2016, 21:57)

Witam, chciałabym korzystać z internetu mobilnego nju mobile 40Gb. Wystarczy mi do tego modem USB do laptopa, bo tylko z laptopa w domu korzystam. Czy możecie coś doradzić w tej sprawie? Jaki modem wybrać,w miarę tani, żeby działał do karty z Nju i co dalej. Jak już włożę kartę do modemu, podłączę do laptopa to coś trzeba instalować? Jak to wygląda?


Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 1 zalogowanych użytkowników