forumnju z rachunkiemofertaNat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU

 

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU (2016-12-19 13:49)

Witam


od miesiąca jestem "użytkownikiem" internetu w NJU (huawei e5372 zasięg 90% lte) i mam poważny problem odnośnie połączenia nat3 - radio internetowe nie działa i wywala mnie z rozgrywek online(ps3) a po to głównie kupiłem ten dostęp do internetu.
Po zgłoszeniu sprawy pomocy technicznej 2x i raz telefonicznie otrzymałem takie info:
"<span >Informuję, że dla numeru 690xxxxxx włączyłam usługę blokada Streaming.
<span >Nju Mobile nie posiada rodzaju dostępu vpn."


"<span >W odpowiedzi na Pana zgłoszenie proszę wejść w ustawienia telefonu następnie w sieciach komórkowych w punktach dostępu wybrać APN: INTERNET. <span >W sytuacji, gdy to nie pomoże proszę skontaktować się z producentem sprzętu."


które w żaden sposób mi nie pomogły, telefonicznie zostało zresetowane moje połączenie w sieci (blokada portów) jednak po chwili wszystko wróciło do "normy" czyli wywalania mnie z rozgrywek i problem ze streamingiem.
Czy ze względu na brak możliwości włączenia usługi vpn a tym samym połączenia nat2 będę musiał pożegnać się z internetem w NJU
??


Proszę o pomoc forumowiczów, moim zdaniem sprzęt: router + ps3 są dobrze skonfigurowane a cała wina leży po stronie sieci NJU. 

 

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU (2016-12-19 16:22)

Podłącz modem kablem USB, aby wykluczyć problemy z połączeniem WiFi.
Jeśli jesteś pewny swego sprzętu to kup kilka starterów innych sieci i wybierz tę działającą najlepiej w Twojej lokalizacji.

Unikałbym umów abonamentowych z cyrografem na 2 lata, bo internet LTE na to do siebie, że teraz działa OK, a za kilka godzin, kilka dni, czy miesięcy może być już słabo, a cyrograf zostaje na pełne 24 miesiące.
Jeśli masz dobry zasięg Play to spróbuj ofertę na kartę w sieci RedBullMobile ze starterem z puszką Redbull, gdzie masz ciągle "darmowe LTE 100GB", może tam będzie lepiej dla Twoich potrzeb.

[edytowane przez nju_klient o 16:26 w dniu 2016-12-19]
 

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU (2016-12-20 17:29)

Miałem Play LTE 12mieś i miałem ten sam problem, chodzi o brak vpn.
Połączenie kablowe/radiowe sprzetu z routerem nie ma tu nic do rzeczy, nie mam problemu z mocą i zasięgiem sygnału tylko z brakiem pełnego ip zewnętrznego po którym do konsoli trafiają dane z innych systemów.
Nat3 stopuje cześć z tego pakietu co jest powodem usunięcia z gry.


Czasem jak gram online sam (np. Destiny) nie ma problemu ale jak tylko na mojej planszy pojawi się gracz robiący inne zadanie - nie jest ze mną w teamie, nie ma żadnej interakcji z jego strony - po chwili zostaję wywalony z rozgrywki a potem wyrzuca mnie jeszcze z playstation network..


Kolega miał internet w orange z tym samym problemem ale dodzwonił się w końcu do jakiegoś normalnego konsultanta który włączył mu usługę vpn od ręki - nagle mógł grać i korzystać bez zrywania i wywalania z online. Teraz ta usługa w orange podobno dostępna jest tylko dla biznesu, co ciekawe nie zauważył wcale żeby "zużycie" internetu jakoś mu wzrosło więc nie wiem jaki jest w tym interes po stronie sieci aby nie przydzielać ip zewnętrznego
??

~olo1

 

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU (2016-12-20 20:37)

Nie zrozumiałem o co Ci konkretnie chodzi z tym Nat3 i VPN ale teraz rozumiem, że chodzi o brak publicznego adresu IP w Nju.
W tym wypadku jak pisałeś oferuje to Orange dla Firm oraz Plus w abonamencie.
Chyba też daje to T-Mobile.
W Plusie zmienne IP publiczne to dodatkowy koszt 5zł netto/mc, a stałe IP to 3x większa opłata.

Co do publicznych IP to v4 ma ograniczoną pulę, w zasadzie już zamkniętą od kilku lat, a zapotrzebowanie jest duże stąd niechęć dostawców netu do udostępniania publicznych adresów IP. Często nawet jak masz w teorii publiczny adres to nie jest to Twój pełnowartościowy adres publiczny nawet jak masz stałe łącze kablowe.
Sytuację miał zmienić standard IPv6 ale póki co nie jest on powszechnie obowiązujący, bo ciągle króluje IPv4 dlatego problem z brakiem publicznych adresów IP nadal występuje.

Na telefonie w Nju z rachunkiem działa jeszcze APN:
internetipv6
więc możesz spróbować ze smartfonem, czy taki APN sprawdzi się przy Twoich usługach.

odpowiedź

Nat3 = BRAK streamingu i gier online w NJU | olo1 (19.12.2016, 13:49)

Witam


od miesiąca jestem "użytkownikiem" internetu w NJU (huawei e5372 zasięg 90% lte) i mam poważny problem odnośnie połączenia nat3 - radio internetowe nie działa i wywala mnie z rozgrywek online(ps3) a po to głównie kupiłem ten dostęp do internetu.
Po zgłoszeniu sprawy pomocy technicznej 2x i raz telefonicznie otrzymałem takie info:
"<span >Informuję, że dla numeru 690xxxxxx włączyłam usługę blokada Streaming.
<span >Nju Mobile nie posiada rodzaju dostępu vpn."


"<span >W odpowiedzi na Pana zgłoszenie proszę wejść w ustawienia telefonu następnie w sieciach komórkowych w punktach dostępu wybrać APN: INTERNET. <span >W sytuacji, gdy to nie pomoże proszę skontaktować się z producentem sprzętu."


które w żaden sposób mi nie pomogły, telefonicznie zostało zresetowane moje połączenie w sieci (blokada portów) jednak po chwili wszystko wróciło do "normy" czyli wywalania mnie z rozgrywek i problem ze streamingiem.
Czy ze względu na brak możliwości włączenia usługi vpn a tym samym połączenia nat2 będę musiał pożegnać się z internetem w NJU
??


Proszę o pomoc forumowiczów, moim zdaniem sprzęt: router + ps3 są dobrze skonfigurowane a cała wina leży po stronie sieci NJU. 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

13 gości i 1 zalogowanych użytkowników