Co to jest 1MB?

 

Co to jest 1MB? (2016-12-17 21:42)

"podstawowa cena za korzystanie z internetu w kraju to:
<strong>19 gr</strong> / 1 MB"

Czy za gigabajt ściągniętych danych płacę 190 pln? Niech ktoś mnie naprowadzi.

 

Co to jest 1MB? (2016-12-17 23:55)

w teorii tak by było ale w praktyce w danej ofercie Nju z rachunkiem masz ustalone górne limity kwot za transfer danych. Czytaj warunki oferty promocyjnej z której chcesz skorzystać zamiast skupiać się wyłącznie na standardowym cenniku.

Analogicznie jak w innych sieciach np. w ofercie abonamentowej Play w taryfie FORMUŁA SOLO masz w cenniku podane 0,12zł/100KB.
Czy to oznacza, że za 1 GB w Play zapłacisz 1259 zł, oczywiście, że nie, bo w ramach oferty promocyjnej masz określony pakiet X GB albo tzw. no limit na transfer danych, czy możliwość dokupienia dodatkowych paczek danych.

Ta cena w praktyce ma znaczenie przy np. rozliczaniu transferu danych w roamingu, gdzie domyślnie nie masz darmowego czy z góry ograniczonego pakietu danych za kilka/kilkanaście złotych, a wtedy w dobie LTE za krótkotrwały transfer danych w roamingu można zapłacić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.

[edytowane przez nju_klient o 00:03 w dniu 2016-12-18]
 

Co to jest 1MB? (2016-12-20 09:33)

Witam. Może tu uzyskam jakąś poradę co zrobić.  Od sierpnia mam kartę w nju mobile, jest zarejestrowana. Byłam za granicą i w tym tel używałam karaty Lebara. Teraz jestem w kraju i włożyłem kartę nju mobile. Ale nie mogę wysyłać ani odbierac mms. Po konfiguracji sms z nju mobile dziala mi internet w tel ale mms nie. Jeśli usunę internet z tel i skorzystam z neta córki mms wyślę. Mam tel Samsung Galaxy J3. Proszę o radę bo myślę o przeniesieniu nr do innej sieci bo takie cuda w plusie mi się nie zdarzały. Pozdrawiam i proszę o radę na poczte.  oliiwka@interia.eu ...a może ja jakas nie kumata 

~ola

 

Co to jest 1MB? (2018-04-29 06:56)

to jest odpowiedź na post:

"podstawowa cena za korzystanie z internetu w kraju to:
<strong>19 gr</strong> / 1 MB"

Czy za gigabajt ściągniętych danych płacę 190 pln? Niech ktoś mnie naprowadzi.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~b679

odpowiedź

Co to jest 1MB? | ~ola (20.12.2016, 09:33)

Witam. Może tu uzyskam jakąś poradę co zrobić.  Od sierpnia mam kartę w nju mobile, jest zarejestrowana. Byłam za granicą i w tym tel używałam karaty Lebara. Teraz jestem w kraju i włożyłem kartę nju mobile. Ale nie mogę wysyłać ani odbierac mms. Po konfiguracji sms z nju mobile dziala mi internet w tel ale mms nie. Jeśli usunę internet z tel i skorzystam z neta córki mms wyślę. Mam tel Samsung Galaxy J3. Proszę o radę bo myślę o przeniesieniu nr do innej sieci bo takie cuda w plusie mi się nie zdarzały. Pozdrawiam i proszę o radę na poczte.  oliiwka@interia.eu ...a może ja jakas nie kumata 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

32 gości i 0 zalogowanych użytkowników