forumnju z rachunkiemofertaProblematyczne informacje od konsultanta Orange gdy chce przenieść numer - pomocy

Problematyczne informacje od konsultanta Orange gdy chce przenieść numer - pomocy

 

Problematyczne informacje od konsultanta Orange gdy chce przenieść numer - pomocy (2016-11-21 22:37)

Witam serdecznie mam abonament w Orange :Smart Plan Halo, umowa wygasa mi 22.12.2016
Chce przenieść się do NJU - interesuje mnie oferta Nju z rachunkiem "wszystko komórkowe".
I chcąc być pewna jak  bez zrywania obecnej umowy z Orange, mogę przenieść się do NJU jakby z automatu aby 23.12 lub na wigilie :) byc w NJU.
I tak w wielkim mieście odczekałam się 1,5 godziny by porozmawiać z konsultantem przez telefon.
Oczywiście byłam kuszona oferta za 29zł (wszystko za darmo z 3GB neta) i umową na 20miesiecy.
I cóż komplikacjami komplikacjami. Że mam czas do konca miesiąca, potem bede musiała przejść na karę, potem nie bede w żadnej sieci i potem z tej karty na nju... jakiś koszmar w słowach. No i aby decyzje do końca listopada podjąć.
JA decyzje mam - ale czy są takie komplikacje?
CZY mógłby ktoś prostej kobiecie wytłumaczyć - a tak zrobie :)
JEST tu KTOŚ Kompetentny - bo po dzisiaj mam wielki niesmak.

Za życzliwość i zrozumienie - dla dobrej zmiany dziękuje

~jagódka

 

Problematyczne informacje od konsultanta Orange gdy chce przenieść numer - pomocy (2016-11-22 01:45)

Jeśli masz abonament to trzeba tę umowę wypowiedzieć.
Standardowo w abonamencie masz miesiąc okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu, więc w praktyce trwa to od nieco ponad 1 miesiąca do niemal 2 miesięcy.

Dla bezpieczeństwa najlepiej złożyć wypowiedzenie z przejściem do oferty Orange na kartę. Gdy już numer będzie w ofercie na kartę bez zobowiązań to wtedy możesz zlecić przejście numeru do Nju.
Jednak w przypadku przejścia z Orange do Nju karta SIM zostaje "stara", a czasem to generuje problemy jeśli mamy starą kartę SIM bez obsługi LTE itp.

Dlatego ja osobiście preferuję najpierw przejście do innej sieci np. Play na kartę, a dopiero potem robimy przejście z Play do Nju z rachunkiem.
Wtedy jako nowy klient otrzymujesz nową kartę SIM.

Jeśli wybierzesz wariant przejścia do Play na kartę to przy składaniu zlecenia koniecznie wybierz wariant przeniesienia na KONIEC OKRESU PROMOCYJNEGO, a nie wypowiedzenie zgodne z umową.
Dzięki temu w teorii numer z Orange do Play przejdzie 23 grudnia, a potem możęsz złatwiać przejście z Play do Nju z rachunkiem.
W drugim wariancie (wypowiedzenie zgodnie z umową) będzie to standardowo miesiąc okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec Twojego okresu rozliczeniowego.
Nie znam Twojego okresu ale jeśli trwa on od 23-22 dnia miesiąca to biorąc pod uwagę, że dzisiaj mamy 22 listopada to jeśli dzisiaj złożyłabyś wniosek o przeniesienie w drugim trybie to umowa w Orange zakończy się 22 grudnia, natomiast wypowiedzenie złożone w kolejnym okresie tj. od jutra 23 listopada do 22 grudnia skutkuje zakończeniem umowy 22 stycznia.

Przemyśl który wariant preferujesz, czasem warto "pomęczyć się" w okresie przejściowym (czas oczekiwania na przeniesienie numeru) aby finalnie mieć spokój i lepszą ofertę :)

odpowiedź

Problematyczne informacje od konsultanta Orange gdy chce przenieść numer - pomocy | ~jagódka (21.11.2016, 22:37)

Witam serdecznie mam abonament w Orange :Smart Plan Halo, umowa wygasa mi 22.12.2016
Chce przenieść się do NJU - interesuje mnie oferta Nju z rachunkiem "wszystko komórkowe".
I chcąc być pewna jak  bez zrywania obecnej umowy z Orange, mogę przenieść się do NJU jakby z automatu aby 23.12 lub na wigilie :) byc w NJU.
I tak w wielkim mieście odczekałam się 1,5 godziny by porozmawiać z konsultantem przez telefon.
Oczywiście byłam kuszona oferta za 29zł (wszystko za darmo z 3GB neta) i umową na 20miesiecy.
I cóż komplikacjami komplikacjami. Że mam czas do konca miesiąca, potem bede musiała przejść na karę, potem nie bede w żadnej sieci i potem z tej karty na nju... jakiś koszmar w słowach. No i aby decyzje do końca listopada podjąć.
JA decyzje mam - ale czy są takie komplikacje?
CZY mógłby ktoś prostej kobiecie wytłumaczyć - a tak zrobie :)
JEST tu KTOŚ Kompetentny - bo po dzisiaj mam wielki niesmak.

Za życzliwość i zrozumienie - dla dobrej zmiany dziękuje
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

18 gości i 0 zalogowanych użytkowników