forumnju z rachunkiemofertaNju internetowy - VPN

Nju internetowy - VPN

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-06 12:44)

Mam pytanie - czy w ofercie Nju internetowy działa usługa VPN (Virtual Private Network)?

Jeśli jest na domyślnie wyłączona, czy można ją aktywować w jakikolwiek sposób np. poprzez zmianę apn?

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-10 18:10)

Witam,


czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi?


Pozdrawiam

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-10 23:27)

Jak chcesz się połączyć z Nju do zewnętrznej sieci VPN to OK ale jak chcesz na swoim łączu w Nju udostępnić jakiś serwer osobie z zewnątrz to zapomnij, bo nie masz w standardzie publicznego IP pozwalającego na taki manewr.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-07 22:15)

Jesteś pewien, że zadziała połączenie do zewnętrznej sieci VPN?
Miałem kiedyś nju z rachunkiem wszystko za 39 zł i tam nie dało się połączyć.
Konsultanci tłumaczyli, ze w Orange działa, bo tam można użyć jakiegoś innego APNu, a nju to nie zadziała.

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-09 11:00)

Jak uważasz, że jest inaczej to zrób test, bo ja Ciebie nie przekonam ;)
Moje testy pokazują jednoznacznie, że korzystając z Nju wyjście na zewnątrz przy np. OpenVPN, IPSec działa ale z powodu braku publicznego IP nie działa wejście z zewnątrz.

Ten inny APN stosuje się właśnie, aby uzyskać pełnowartościowy publiczny adres IP, aby działo wejście z zewnątrz dlatego moim zdaniem mieszasz połączenie wychodzące z przychodzącym.

Inaczej mówiąc w Nju Ty możesz być klientem, który łączy się z innym serwerem na zewnątrz ale z kolei Ty nie możesz być serwerem, który oczekuje na połączenie z zewnątrz od innego klienta.
Łatwiej już tego nie potrafię wytłumaczyć.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-19 13:54)

Witam mam ten sam problem brak vpn -wywala mnie z rozgrywek sieciowych bo część portów jest zablokowana i nie trafiają do mojej konsoli, dziwne że nju nie daje dostępu graczom przeciez to nie przeciąża sieci bo są to małe pakiety.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-22 11:20)

to jest odpowiedź na post:

Jak uważasz, że jest inaczej to zrób test, bo ja Ciebie nie przekonam ;)
Moje testy pokazują jednoznacznie, że korzystając z Nju wyjście na zewnątrz przy np. OpenVPN, IPSec działa ale z powodu braku publicznego IP nie działa wejście z zewnątrz.

Ten inny APN stosuje się właśnie, aby uzyskać pełnowartościowy publiczny adres IP, aby działo wejście z zewnątrz dlatego moim zdaniem mieszasz połączenie wychodzące z przychodzącym.

Inaczej mówiąc w Nju Ty możesz być klientem, który łączy się z innym serwerem na zewnątrz ale z kolei Ty nie możesz być serwerem, który oczekuje na połączenie z zewnątrz od innego klienta.
Łatwiej już tego nie potrafię wytłumaczyć.


No właśnie w Orange FreeNet tez nie działa to w standardzie ale można włączyć APN VPN
Czy w Nju jest opcja takiego APNa?

~grzesiek

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-22 16:39)

ZTCW oficjalnie Nju nie oferuje takiego APN, więc jeśli zależy Tobie na publicznym IP to musisz zmienić sieć na inną, która taką usługę ma oficjalnie w ofercie.
W tych okolicznościach jest to wada tej sieci i Nju należy omijać szerokim łukiem.

[edytowane przez nju_klient o 16:39 w dniu 2016-12-22]
 

Nju internetowy - VPN (2018-09-23 23:22)

to jest odpowiedź na post:

ZTCW oficjalnie Nju nie oferuje takiego APN, więc jeśli zależy Tobie na publicznym IP to musisz zmienić sieć na inną, która taką usługę ma oficjalnie w ofercie.
W tych okolicznościach jest to wada tej sieci i Nju należy omijać szerokim łukiem.




Czy istnieje jakaś sieć oferująca takie rozwiązanie?
Obecnie mam taki niestabilny sygnał, że nie da rady grać w sieciówki, rza ping jest w mierę normalny a za chwilę kosmos.. Do tego często czas ładowania zwykłej poczty wyrzucają mnie z serwera..
Już zresetowałem w domu wszystko co się da i dzwoniłem na obsługę z prośba o reset połączenia i jakos specjalnie to nie pomaga..

odpowiedź

Nju internetowy - VPN | olo1 (19.12.2016, 13:54)

Witam mam ten sam problem brak vpn -wywala mnie z rozgrywek sieciowych bo część portów jest zablokowana i nie trafiają do mojej konsoli, dziwne że nju nie daje dostępu graczom przeciez to nie przeciąża sieci bo są to małe pakiety.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

38 gości i 0 zalogowanych użytkowników