forumnju na kartęofertaPrzeniesienie nr do nju w czasie rejestacji.

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji.

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-24 08:33)

Witam,


Chciałem się dowiedzieć jak wygląda procedura przeniesienia numeru przy okazji rejestracji. Bieżąca sytuacja wygląda tak, wujek ma obecnie nr na kartę w sieci "X" i nie jest to orange i chciałby przenieść numer do nju również na kartę, wysłałem go więc do salonu orange w najbliższym miasteczku gdzie takowy się znajduje gdzie został poinformowany, że tam to sobie co najwyżej może do orange przenieść bo to zupełnie inna firma itd. Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda taka procedura?


Pozdrawiam

~tomasz

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-24 23:03)

Jeśli to numer na kartę to taki numer najpierw musi być zarejestrowany, jak już zostanie to zrobione to osoba na którą będzie ten numer może go przenieść do dowolnej sieci jaką sobie wybierze.
Przeniesienie do Nju załatwiasz przez internet, w salonie Orange to faktycznie można przejść tylko do Orange.

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-25 12:40)

OK dzieki, jezeli to az takie skaplikowane ze trzeba rejestrowac gdzie indziej przenosic osobno bo to nie nju a orange to moze jednak sprobuje szczescia w play moze tam bedzie to mniej skaplikowane.
Dzieki i pozdrawiam.

~tomasz

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-25 12:53)

Przejście do Play jest tak samo skomplikowane jak do Nju ;)
Bo niezależnie do jakiej sieci chcesz przenieść numer to wcześniej musi być on zarejestrowany jeśli wcześniej nie zostało to zrobione.
Od 25 lipca 2016 rejestracja nowych numerów jest obligatoryjna, więc ten problem odpada. Natomiast stare numery muszą zostać zarejestrowane do końca stycznia 2017 inaczej w lutym zostaną wyłączone.

Różnica polega na tym, że w Play idziesz do salonu i tam załatwiasz formalności z żywym człowiekiem, natomiast w Nju składasz wniosek o przeniesienie numeru przez net, potem czekasz na kuriera, aby odebrać kartę SIM i podpisać ewentualną umowę.

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-26 08:28)

Teraz to juz sie zgubilem reklamy ciagle mowia ze zapraszamy klinkow innych sieci do rejestracji u "nam", a Ty mi mowisz, ze najpierw musze sie rejestrowac w obecnej sieci i dopiero wowczas moge rozpoczac procedure przenoszenia numeru?
Pozdrawiam

~tomasz

 

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. (2016-10-26 15:47)

@~tomasz
nie mam pojęcia o czym do mnie piszesz.

Może od początku.
Rejestracja numeru, a przeniesienie numeru to są 2 zupełnie różne sprawy, których nie można łączyć.

Co do rejestracji numeru to przed 25 lipca 2016 mogłeś kupić kartę SIM z numerem telefonu w ofercie na kartę inaczej określanym jako pre-paid.
Nie musiałeś nic rejestrować i numer sobie działał jako nazwijmy go NO NAME, czyli niezarejestrowany, na okaziciela ;)
Od 25 lipca obowiązuje prawo które nakłada obowiązek rejestracji nowego numeru czyli musisz podać swoje dane osobowe operatorowi i wtedy każda karta SIM ma formalnie swojego właściciela.
Dla starych kart SIM aktywowanych przed 25 lipca, a nadal niezarejestrowanych obowiązuje okres przejściowy i mogą one być jako nierejestrowane tylko do końca stycznia 2017. Od 1 lutego 2017 karty niezarejestrowane zostaną wyłączone.

Nie wiem o jakich reklamach mówisz ale ja widziałem reklamy zachęcające obecnych klientów do rejestracji numeru. Zarejestrować możesz kartę SIM ale u obecnego operatora.
Promocje i zachęty związane z rejestracją są po to, aby zachęcić klienta to rejestracji przez co potencjalnie wzrasta szansa, że będzie używał ten numer, bo jak tego nie zrobi to z automatu taka karta SIM 1 lutego trafi do kosza, co z kolei obniży statystyki aktywnych kart SIM, którymi operatorzy lubią się chwalić.

Z kolei co do przenoszenia numeru do innej sieci to ów numer MUSI być zarejestrowany, czyli mając starą kartę SIM nierejestrowaną tzw. NO NAME nie będziesz mógł przenieść takiego numeru.
I o ty pisałem.
O czym Ty piszesz to nie wiem.

Wszystko jest proste i zrozumiałe ale trzeba myśleć i wyciągać odpowiednie wnioski zamiast czerpać wiedzę z reklam, których się nie rozumie, chyba, że mówisz o jakiejś reklamie, której ja nie znam.

odpowiedź

Przeniesienie nr do nju w czasie rejestacji. | nju_klient (25.10.2016, 12:53)

Przejście do Play jest tak samo skomplikowane jak do Nju ;)
Bo niezależnie do jakiej sieci chcesz przenieść numer to wcześniej musi być on zarejestrowany jeśli wcześniej nie zostało to zrobione.
Od 25 lipca 2016 rejestracja nowych numerów jest obligatoryjna, więc ten problem odpada. Natomiast stare numery muszą zostać zarejestrowane do końca stycznia 2017 inaczej w lutym zostaną wyłączone.

Różnica polega na tym, że w Play idziesz do salonu i tam załatwiasz formalności z żywym człowiekiem, natomiast w Nju składasz wniosek o przeniesienie numeru przez net, potem czekasz na kuriera, aby odebrać kartę SIM i podpisać ewentualną umowę.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 0 zalogowanych użytkowników