forumnju na kartęofertaPrzeniesienie numeru z Orange do NJU, ale ze zmiana karty SIM

Przeniesienie numeru z Orange do NJU, ale ze zmiana karty SIM

 

Przeniesienie numeru z Orange do NJU, ale ze zmiana karty SIM (2016-10-25 09:09)


<font color="#0f7da2" face="lato, sans-serif">Chce przenieść numer z Orange do NJU (zachowując swój dotychczasowy numer). Czy mogę otrzymać nową kartę SIM. Moja poprzednia jest już bardzo stara i chciałbym mieć nową, aby móc korzystać ze wszystkich usług jak LTE itp.</font>
Z tego co wiem bez problemu tak się dzieje, gdy przenoszę numer z innej sieci niż Orange. Ale czy na mój wniosek mogę być tak potraktowany przenosząc numer właśnie z Orange. Czyli tak na prawdę pewnie musiałbym dostać duplikat karty SIM.



Czy na wniosek klienta mogę dostać nową kartę SIM przenosząc numer z Orange?

~barteksos

 

Przeniesienie numeru z Orange do NJU, ale ze zmiana karty SIM (2016-10-25 12:42)

Przeniesienie numeru z Orange do Nju wiąże się z tym, że Twoja stara karta SIM zostaje i nikt Ci jej nie wymieni na tym etapie.
Ewentualnie po przeniesieniu numeru możesz pogadać z konsultantem, że masz starą kartę bez LTE itp. i czy wymienią Ci bezpłatnie, bo standardowo wymiana karty SIM to koszt 25zł brutto.

Ja w podobnych przypadkach zlecałem przejście numeru do innej sieci, a potem z innej sieci do Nju, wtedy dostawałem nową kartę SIM za friko bez łaski konsultanta.

Jeśli masz w Orange numer na kartę to przejście do innej sieci może trwać 1-2 dni robocze, potem powrót do Nju to kolejne kilkanaście dni, bo Nju póki co nie ma opcji przejścia w tzw. 1 dzień roboczy.
Składając wniosek przez internet wybierasz planowaną datę przejścia i dla ofert na kartę najwcześniejszy termin przeniesienia numeru jak kojarzę to jest właśnie ok. 10 dni.
Zobaczysz przy składaniu wniosku na stronie www jaki będziesz miał najbliższy możliwy termin do wybrania.

Jeśli jesteś w stanie poświęcić czas na wizytę w salonie innej sieci i oczekiwanie potem ok. 2 tygodnie na powrót do Nju to sugeruję właśnie takie postępowanie.
Ale ostateczny wybór należy do Ciebie.

[edytowane przez nju_klient o 12:48 w dniu 2016-10-25]

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Orange do NJU, ale ze zmiana karty SIM | ~barteksos (25.10.2016, 09:09)


<font color="#0f7da2" face="lato, sans-serif">Chce przenieść numer z Orange do NJU (zachowując swój dotychczasowy numer). Czy mogę otrzymać nową kartę SIM. Moja poprzednia jest już bardzo stara i chciałbym mieć nową, aby móc korzystać ze wszystkich usług jak LTE itp.</font>
Z tego co wiem bez problemu tak się dzieje, gdy przenoszę numer z innej sieci niż Orange. Ale czy na mój wniosek mogę być tak potraktowany przenosząc numer właśnie z Orange. Czyli tak na prawdę pewnie musiałbym dostać duplikat karty SIM.



Czy na wniosek klienta mogę dostać nową kartę SIM przenosząc numer z Orange?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

38 gości i 0 zalogowanych użytkowników