forumnju z rachunkiemofertaPłace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-17 12:25)

Jestem w ofercie "nju buzz" z usługą "jeden za wszystko" i "im dłużej tym lepiej".
W ostatnim okresie rozliczeniowym wykorzystałem ok.  7GB internetu (na 39GB możliwych) i mało dzwoniłem i SMS-owałem. Ku mojemu zdziwieniu dostałem rachunek o maksymalnej kwocie 39zł, z czego 38.40 zł zostało naliczone za "Usługi internetowe". 
Proszę o wyjaśnienie sprawy,
Pozdrawiam

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-18 05:50)

Dobrze masz. 

~jackbb

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-18 12:11)

@gość1476699953422
nie ma co wyjaśniać.
Nie chciało Ci się poczytać o ofercie z której korzystasz, nawet nie zerknąłeś do regulaminu to teraz nie wiesz za co i ile płacisz.
Na forum było o tym wiele razy, nawet niedawno tłumaczyłem w jednym z wątków jak działa naliczanie opłat, więc poszukaj.
Jak Ci się nie chce szukać/czytać to dzwoń do BOK i tam ich męcz ale jak pisał jackbb w opisanym przez Ciebie przykładzie kwota faktury jest prawidłowa.

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-18 19:42)

Jest ok. Za neta masz liczone 19 gr za 1 mb a zużyłeś.. 7 GB - już jasne ? 39 GB będziesz miał na pełnym spidzie. 


Ten pakiet co masz bardzo drenuje konto przez neta właśnie - ogólnie nju jest anty netowe - dobra sieć dla gadających i smsujących

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-29 13:19)

To wynika tylko i wyłącznie z koloryzowania oferty przez NJU, otóż opisują ją w taki sposób, ze ludzie sądzą iż np. używając internetu nie zapłacą więcej niż np19 zł jakby osobno było naliczane za internet i za połączenia. Niestety tak nie jest. Używając internetu bardzo szybko dobijasz do górnej granicy.

 

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem (2016-10-30 18:23)

@elos
problem autora wątku wynika z tego, że nie czytał ze zrozumieniem o ofercie z której korzysta.

Według opisu autora wnioskuję, że uważał on, iż skoro w ramach abonamentu przysługuje mu 39GB, a wykorzystał tylko 7GB, czyli ok. 18% to również do zapłaty zamiast 100% górnego limitu (39zł) powinien mieć do zapłaty odpowiednio mniejszą kwotę, czyli np. ok. 7zł.

Dramaturgii dodaje fakt, że skoro za staż ma pakiet danych 3x większy to jest on w sieci od ponad 24 miesięcy. Nie wiem jak można korzystać z sieci od co najmniej 2 lat i nie wiedzieć jak to działa i jak naliczane są opłaty.

Nie ma tu mowy o koloryzowaniu oferty lecz mamy do czynienia z pewnego rodzaju ułomnością klienta korzystającego z danej oferty, bo nie chodzi tu o nowicjusza lecz o starego wygę, który zachowuje się jak nowicjusz.

Oferta Nju ma tę zaletę, że jeśli nie korzystamy to nie płacimy, a w innych sieciach w abonamencie musisz płacić 100% abonamentu niezależnie do tego czy korzystasz z usług, czy nie.
Nju z rachunkiem pozwala więc na czasowe wstrzymanie korzystania z telefonu bez konieczności zrywania umowy, aby uniknąć dodatkowych opłat.
Jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja, abym nie korzystał z telefonu przez cały miesiąc ale dobrze mieć świadomość, że jest taka możliwość jeśli pojawi się taka wyjątkowa potrzeba chwili.

[edytowane przez nju_klient o 18:30 w dniu 2016-10-30]

odpowiedź

Płace za górny limit choć tyle nie wykorzysatałem | nju_klient (30.10.2016, 18:23)

@elos
problem autora wątku wynika z tego, że nie czytał ze zrozumieniem o ofercie z której korzysta.

Według opisu autora wnioskuję, że uważał on, iż skoro w ramach abonamentu przysługuje mu 39GB, a wykorzystał tylko 7GB, czyli ok. 18% to również do zapłaty zamiast 100% górnego limitu (39zł) powinien mieć do zapłaty odpowiednio mniejszą kwotę, czyli np. ok. 7zł.

Dramaturgii dodaje fakt, że skoro za staż ma pakiet danych 3x większy to jest on w sieci od ponad 24 miesięcy. Nie wiem jak można korzystać z sieci od co najmniej 2 lat i nie wiedzieć jak to działa i jak naliczane są opłaty.

Nie ma tu mowy o koloryzowaniu oferty lecz mamy do czynienia z pewnego rodzaju ułomnością klienta korzystającego z danej oferty, bo nie chodzi tu o nowicjusza lecz o starego wygę, który zachowuje się jak nowicjusz.

Oferta Nju ma tę zaletę, że jeśli nie korzystamy to nie płacimy, a w innych sieciach w abonamencie musisz płacić 100% abonamentu niezależnie do tego czy korzystasz z usług, czy nie.
Nju z rachunkiem pozwala więc na czasowe wstrzymanie korzystania z telefonu bez konieczności zrywania umowy, aby uniknąć dodatkowych opłat.
Jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja, abym nie korzystał z telefonu przez cały miesiąc ale dobrze mieć świadomość, że jest taka możliwość jeśli pojawi się taka wyjątkowa potrzeba chwili.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

16 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies