forumnju z rachunkiemofertaZmiana planu taryfy

Zmiana planu taryfy

 

Zmiana planu taryfy (2016-09-13 16:31)

Witam! Mam zarejestrowany na siebie w Nju numer mojej babci. Jak to babcia chciałaby mieć jak najtaniej do wszystkich ciotek, wujków, dziadków i w ogóle. Dlatego namówiłam ją na Nju. Wzięłam jej Nju z rachunkiem za 39 zł i myślałam, że skoro nie korzysta z internetu i smsów, wyjdzie jej mniej niż 39 zł. Jednak po pełnym okresie zauważyłam swój błąd :) Powinnam jej wziąć ten pierwszy pakiet? Wtedy liczone by miała na stacjonarne max 10 zł i max 9 zł za komórkowe? Piszę z pamięci kwoty.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

Zmiana planu taryfy (2016-09-13 16:50)

Niestety nie ma tak dobrze w Nju, że za 19 zł ma sie rozmowy na komorki oraz stacjonarne. Za tą kwote masz same rozmowy na nr komorkowe I np 1 GB danych. Za 29 zĺ masz dodatkowo sms I mms nielimitowane + 10 GB oraz rozmowy stacjonarne ktore i tak sa naliczane do kwoty 10 zĺ. Co daje kwote 39 zĺ jesli duzo dzwoni na stacjonarne. Teraz kazdy ma prawie komorke to moze niech dzwoni tylko na te I mozna by wziasc oferte za 19.

[edytowane przez s-krobek o 16:52 w dniu 2016-09-13]
 

Zmiana planu taryfy (2016-09-15 12:56)

A to nie jest tak, że jak nie korzystam (z internetu i smsów) to nie płacę?

 

Zmiana planu taryfy (2016-09-15 17:13)

@maronka
Nie wiem co masz za taryfę ale generalna zasada jest taka, że płacisz zgodnie z cennikiem, aż do osiągnięcia określonych limitów zgodnych z wybraną i aktywną na dany moment na Twoim koncie usługą obniżającą koszty.

Na "gołym" Nju Buzz obowiązują następujące osobne limity:
- połączenia na komórki i stacjonarki 29zł
- SMS/MMS 9zł
- internet 19zł
co po wykorzystaniu wszystkich limitów daje maksymalnie 57zł

Jeśli masz aktywną jedną z usług dodatkowych obniżających koszty to sposób rozliczania ulega zmianie np. dla usługi wszystko komórkowe za 29zł masz:
- połączenia na komórki, SMS/MMS i internet razem wspólny limit za 29zł
- połączenia na stacjonarki 10zł
co po wykorzystaniu wszystkich limitów da maksymalnie 39zł

W zależności od planowanego użytkowania telefonu należy wybrać optymalną dla siebie usługę.

[EDIT]
Korekta opisu dot. "gołego" Nju Buzz

@marlena90
Nie ma taryfy za 9zł na komórki.
Najtańszy limit na same komórki to 19zł + 10zł na stacjonarki co daje razem maks. 29zł ale bez internetu i bez SMS/MMS.
Skoro babcia miałaby i tak płacić 29zł/mc to lepiej byłoby wziąć Nju Dodatkowy z opcją Jeden na wszystko za 39zł + Nju dodatkowy za 9zł.
Wtedy za 2 numery wyjdzie Tobie razem 48zł, czyli średnio 24zł za numer z pełnym no limit. Babcia może dzwonić na komórki i stacjonarki, a Ty będziesz miała na swoim numerze no limit GSM, no limit PSTN, no limit SMS/MMS i 5GB netu (w promocji 13GB) lub wielokrotność GB za staż. Wszyscy będą szczęśliwi ;)
Jeśli babcia nie zamierza w każdym miesiącu dzwonić na stacjonarki to można wziąć "Wszystko komórkowe za 29zł" + Nju Dodatkowy i za stacjonarki dopłacać 0,19zł/min lecz nie więcej niż 10zł/mc, więc zwykle będzie 10zł taniej, a w najgorszym wypadku wyjdzie to samo co w opcji Jeden na wszystko za 39zł tylko mniej internetu będzie.

[edytowane przez nju_klient o 21:10 w dniu 2016-09-15]

odpowiedź

Zmiana planu taryfy | marlena90 (13.09.2016, 16:31)

Witam! Mam zarejestrowany na siebie w Nju numer mojej babci. Jak to babcia chciałaby mieć jak najtaniej do wszystkich ciotek, wujków, dziadków i w ogóle. Dlatego namówiłam ją na Nju. Wzięłam jej Nju z rachunkiem za 39 zł i myślałam, że skoro nie korzysta z internetu i smsów, wyjdzie jej mniej niż 39 zł. Jednak po pełnym okresie zauważyłam swój błąd :) Powinnam jej wziąć ten pierwszy pakiet? Wtedy liczone by miała na stacjonarne max 10 zł i max 9 zł za komórkowe? Piszę z pamięci kwoty.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 0 zalogowanych użytkowników