forumnju z rachunkiemusługiCzym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych"

Czym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych"

 

Czym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych" (2016-08-28 12:39)

Tak jak w temacie: Czym się różni oferta "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych"??


Mam na chwile obecna <span >"za 19 do komórkowych" i widzę że za ta samą kwotę czyli 19 zł w "rozmowy i internet" mam do komórkowych nielimitowane i internet 1GB więc więcej.... bo w "za 19..." są tylko rozmowy. Nie rozumiem jedynie w jaki sposób opłaca się pozostać w <span >"za 19 do komórkowych".  Jest jakiś haczyk? Może pomoże mi ktoś bardziej spostrzegawczy bo bym może przeszedł ;)

~mirag

 

Czym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych" (2016-08-28 15:00)

Nie masz żadnych haczyków. Śmiało zmieniaj jeśli tylko potrzebujesz internet w telefonie. Zapłacisz taką samą kwotę jak przy Komórkowych a masz jeszcze 1 GB. Ja wziąłem dla swoich rodziców w zeszłym miesiącu i mają do podziału 2,5 GB bo są w NJU ponad 12 miesięcy i aktywna usługę IM DŁUŻEJ... 

[edytowane przez s-krobek o 14:14 w dniu 2016-08-29]
 

Czym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych" (2016-09-15 18:27)

Witam, pozwolę sobie zadać pytanie tutaj:
 Jaką usługę obniżającą koszty włączyć dla starszej osoby, która na pewno nie będzie korzystać z internetu w telefonie (nie potrafi i do tego ma Nokię 3110c :) aby rachunki były jak najniższe? Z analizy użytkowania telefonu za poprzedni miesiąc wynika, że koszty wyglądają tak: 27 pln za rozmowy na komórki , 9 pln na stacjonarne i 2,50 za Smsy, 0 za internet. Czy dobrze liczę że przy "rozmowy i internet" za 19 pln oraz "do komórkowych" też za 19pln koszty będą te same? (skoro nie korzysta z internetu) .Większość kosztów stanowią rozmowy na komórki i te rozmowy będą darmowe już po przekroczeniu 19 pln , a stacjonarne i smsy są płatne osobno. Ale suma kosztów i tak będzie niższa niż w "jeden na wszystko" gdzie trzeba płacić za możliwość skorzystania z internetu ,z której się nie skorzysta. Dobrze myślę , czy coś przeoczyłem?

~andy

 

Czym się różni "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych" (2016-09-15 21:43)

Myślisz źle i dobrze ;)
Źle, bo nie ma czegoś takiego, że płacisz za internet, po prostu masz limit za 39zł w którym masz więcej usług "gratis".
Dobrze, bo kojarzysz system naliczania opłat, więc finalnie musisz wybrać opcję, która jest najbardziej optymalna dla Ciebie.

W tym wypadku najbardziej ekonomiczna wydaje się być usługa do komórkowych za 19zł.

Wtedy masz:
- komórki płatne 0,19zł/min lecz nie więcej niż 19zł/mc, czyli płacisz za pierwsze 100 minut potem kolejne są "gratis".
- stacjonarki płatne 0,19zł/min lecz nie więcej niż 10zł/mc, czyli płacisz za pierwsze 53 minuty potem kolejne masz "gratis"
- SMS po 0,09zł/szt a MMS po 0,18zł/szt ale nie więcej niż 9zł/mc, czyli płacisz za pierwsze 100SMS lub 47 MMS lub odpowiednia wariacja SMS/MMS, a kolejne masz "gratis"
- internet 0,02zł/100KB inaczej 0,19zł/MB ale nie więcej niż 19zł/mc, czyli płacisz za pierwsze 100MB, a kolejne MB, aż do 3GB masz "gratis".
Maksymalnie wyjdzie 57zł.

Biorąc pod uwagę Twój przykład:
27zł na komórki (ok. 143 minuty) + 9zł stacjonarki (ok. 48 minut) + 2,50zł SMS (ok. 28 SMS) = 38,50zł.
W opcji Jeden na wszystko za 39zł jeszcze miałbyś wszystkie usługi płatne aż do wykorzystania kwoty 0,50zł, wtedy osiągnąłbyś wspólny limit 39zł i kolejne usługi byłyby "gratis".
Uwzględniając w/w przykład w usłudze komórkowe za 19zł miałbyś:
19zł za komórki i następne gratis + 9zł stacjonarki + 2,50 SMS = 30,50zł

Inny przykład jeśli babcia dzwoniła by tylko i wyłącznie na stacjonarki to w taryfie Jeden na wszystko zapłaciłaby 9zł ale gdyby dzwoniła więcej to płaciłaby tak długo, aż nie uzbierała by limitu 39zł, dopiero wtedy dalsze stacjonarki byłyby gratis.
Natomiast w usłudze Komórkowe za 19zł zapłaciłaby też 9zł ale gdyby dzwoniła więcej to po dopłaceniu 1zł i uzbieraniu limitu 10zł kolejne stacjonarki byłyby gratis.

Jeden miesiąc na wnioski to trochę mało, bo nie wiadomo jak babcia będzie korzystać z telefonu w innych miesiącach. Tak po 3 miesiącach albo pół roku można wyciągnąć wiarygodną średnią.
Ale i tak można przyjąć założenie, że usługa "Komórkowe za 19zł" dla takich osób jest najlepsza.

Jeśli babcia zawsze wykorzysta co najmniej 29zł to ewentualnie można pomyśleć o zmianie sieci np. w Virgin masz pakiet za 29zł płatny z góry obejmujący no limit na komórki, stacjonarki i SMS.
Tylko chyba co miesiąc musiałbyś ręcznie aktywować ten pakiet i pamiętać o doładowaniach itp. więc jest więcej zabawy w zarządzanie i pilnowanie.

[edytowane przez nju_klient o 21:45 w dniu 2016-09-15]

odpowiedź

Czym się różni " | rozmowy i internet" ( od ")

Tak jak w temacie: Czym się różni oferta "rozmowy i internet" od "za 19 do komórkowych"??


Mam na chwile obecna <span >"za 19 do komórkowych" i widzę że za ta samą kwotę czyli 19 zł w "rozmowy i internet" mam do komórkowych nielimitowane i internet 1GB więc więcej.... bo w "za 19..." są tylko rozmowy. Nie rozumiem jedynie w jaki sposób opłaca się pozostać w <span >"za 19 do komórkowych".  Jest jakiś haczyk? Może pomoże mi ktoś bardziej spostrzegawczy bo bym może przeszedł ;)

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

79 gości i 0 zalogowanych użytkowników