forumnju z rachunkiemusługinju inernetowy 40GB - wielka sciema

nju inernetowy 40GB - wielka sciema

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2016-12-28 18:24)


100GB za rejestrację to również ściema, jak ten limit wykorzystać, skoro od początku mam jakieś ograniczenie prędkości, co ciekawe na 3G uzyskuję lepsze prędkości niż na LTE, a prędkość uploadu mam prawie 10 razy większą niż download- sprawdzane na kilku stronach typu ?speedtest? . O stabilności internetu to już szkoda mówić, chyba wrócę do Play , tak ludzie narzekają na ich zasięg a u mnie działał o wiele lepiej niż nju, pomimo że siła sygnału pokazywana przez modem jest taka sama.

~nowyalenienadlugo

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2016-12-28 20:51)

Wątek jest o Nju internetowy czyli ofercie z rachunkiem, a Ty piszesz o pre-paidzie.

Jak widzisz jedni narzekają na Play choć u Ciebie działa OK to podobnie może być z Nju, gdzie Ty narzekasz, a u innych jest OK.
Skoro Play działa u Ciebie najlepiej to w tym czasie mógłbyś odwiedzić salon Play i załatwić formalności, zamiast być sfrustrowanym.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-01-14 17:23)

to jest odpowiedź na post:


Odbieram to jako personalny atak na moją osobę.
Na wstępie to nie jestem pracownikiem Orange/Nju lecz zwykłym klientem, bo piszesz jakbyś miał pretensje do operatora, a cytujesz moją wypowiedź jakbyś uważał mnie za reprezentanta Operatora.

Proporcjonalność przy pierwszym niepełnym okresie jest standardem w świecie operatorów komórkowych i jeśli ktoś jest tym zaskoczony to tylko świadczy o braku rozeznania w tym temacie i oderwaniu od rzeczywistości.

Nowicjuszy biorących pierwszy w życiu abonament mogę zrozumieć, bo się uczą, ale reszty nie rozumiem. Chyba, że reprezentujesz grupę tzw. "nieudaczników życiowych", którzy mają tylko postawę roszczeniową i choć potrafią wylewać żale w necie to nie potrafią samodzielnie przeczytać regulaminu usługi z której korzystają, ani cennika, aby wiedzieć ile i za co płacą.

Osobiście nie znam operatora z tzw. wielkiej czwórki, który podaje jak to nazwałeś WIDOCZNĄ informację w panelu www, że korzystasz akurat z niepełnego okresu z pomniejszonym proporcjonalnie pakietem danych, minut itp. zrozumiałą dla nowicjusza/laika.

Co do reklamacji to każdy operator ma do 30 dni na jej rozpatrzenie i takie jest prawo. Natomiast Operator może udzielić odpowiedzi szybciej ale nie musi.
Jeśli tego nie rozumiesz i żądasz odpowiedzi w 1-2 dni to tylko potwierdza moją tezę, że jesteś roszczeniowy.
Ciekawi mnie dlaczego zmieniłeś operatora, skoro Lyca była taka fajna. Lepiej wróć do poprzedniej sieci i po kłopocie albo prześpij się z tym poczekaj na rozwiązanie sprawy i jak Ci przejdzie to korzystaj dalej.

Tylko pamiętaj, że forum nie służy do kontaktu z BOK, lecz jest miejscem wymiany doświadczeń samych użytkowników.
Jak jest problem to każdy powinien kontaktować się z BOK, zamiast wypisywać pretensjonalne i atakujące innych posty na forum, które w żaden sposób nie rozwiążą tych problemów.

Ewentualnie mile widziane są uwagi, aby ustrzec innych przed podobnymi problemami, czy podające rozwiązanie ale takich wartościowych postów jest tu stosunkowo mało.



Nie ma co ukrywać Orange i jego pseudo wytwór Nju ( a może ktoś nie skojarzy nas z Orange )  to jeden wielki oszust ale znając mentalność obecnych RKS DRS i innych Managerów spod marki nawet zmiana logo i nazwy nie pomoże , złodziejską mentalność dziedziczy się w genach. Pozdro kumatych :)

~prawdawoczykole

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-01-17 13:46)

to jest odpowiedź na post:



Nie ma co ukrywać Orange i jego pseudo wytwór Nju ( a może ktoś nie skojarzy nas z Orange )  to jeden wielki oszust ale znając mentalność obecnych RKS DRS i innych Managerów spod marki nawet zmiana logo i nazwy nie pomoże , złodziejską mentalność dziedziczy się w genach. Pozdro kumatych :)


Analogicznie T-Mobile ukrywa się pod Heyah, Play pod Red Bull Mobile.
Jeśli ktoś jest kumaty to szuka ofertę dostosowaną do swoich potrzeb, a jeśli ktoś tego nie potrafi to może myśli, że jest kumaty, a w rzeczywistości jest totalnym laikiem.

Większość komentarzy to niestety posty ludzi nie mających zielonego pojęcia z czego korzystają oraz za co i ile płacą, więc z pewnością nie są oni kumaci, a wyglądają na frustratów, którzy chcą publicznie usprawiedliwić swoją nieporadność życiową.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 15:01)

Konkretne pytanie: 
Jaka będzie prędkość tego łącza w ofercie 40 GB za 29 zł ?
Proszę o liczby i nazwy miejscowości.

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 15:23)

@~lipton
Nikt Ci nie udzieli takiej odpowiedzi. Prędkość zależy od zbyt dużej ilości czynników by można było ustalić konkretne dane. Testując łącze w tym samym miejscu i czasie na dwóch różnych urządzeniach (lub nawet na dwóch identycznych) można otrzymać 2 różne wyniki. Pogoda, temperatura, teren, zabudowania, odległości od BTSów, ilość zalogowanych użytkowników, obciążenie generowane przez tych użytkowników i wiele więcej czynników wpływa na aktualny zasięg i prędkość internetu. Chcesz liczby i nazwy miejscowości? Otwórz sobie mapkę zasięgu i będziesz miał tak samo wiarygodne dane.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 16:35)

to jest odpowiedź na post:

@~lipton
Nikt Ci nie udzieli takiej odpowiedzi. Prędkość zależy od zbyt dużej ilości czynników by można było ustalić konkretne dane. Testując łącze w tym samym miejscu i czasie na dwóch różnych urządzeniach (lub nawet na dwóch identycznych) można otrzymać 2 różne wyniki. Pogoda, temperatura, teren, zabudowania, odległości od BTSów, ilość zalogowanych użytkowników, obciążenie generowane przez tych użytkowników i wiele więcej czynników wpływa na aktualny zasięg i prędkość internetu. Chcesz liczby i nazwy miejscowości? Otwórz sobie mapkę zasięgu i będziesz miał tak samo wiarygodne dane.


Może powinienem sformułować pytanie inaczej.
Teraz płace 50zł miesięcznie (PIĘĆDZIESIĄT) w Play za tzw. internet "BEZ Limitu" (??????!!) 
I kilkuset tysięcznym mieście wojewódzkim mam od 10 - 20 czasem do 40 KBaJTÓW /s. To jest ~ 0,47 Mbit. Jeszcze raz napisze bo niektórzy zapewne pomyślą , że się pomyliłem: 
mam: nie 4 przecinek 7 tylko DO ZERO przecinek CZTERY (czyli PONIŻEJ POŁOWY jednego) Mbit/s.
Mogę co najwyżej otworzyć sobie onet i poczytać plotki. Załączenie załącznika do listu 7-15 MB JEST problemem. To JEST ZA 50 (PIĘĆDZIESIĄT) zł. w tzw. według Play "Internet BEZ limitu" !!

Pytanie: czy w NJU Mobile w ofercie 40gb za 29zł  prędkości transferów nie będą mniejsze ?

Jeśli chociaż nie byłyby mniejsze to już byłoby lepiej bo będzie 21zł taniej.

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 16:50)

Dalej będę podtrzymywał swoją odpowiedź, że nikt nie da Ci konkretnych danych bo wciąż nie wiadomo ile jest nadajników w Twojej okolicy i jak są obciążone etc. Jeśli chcesz wiedzieć jaka realna prędkość będzie w Twoich warunkach to proponuję dwie opcje:


1. mniej formalności, mniejsze koszty
Kup starter Nju czy to na stacji benzynowej, kiosku czy też zamów ze strony. Włącz sobie jakąś usługę obniżającą koszty, doładuj numer i testuj na swoim urządzeniu w miejscach gdzie bywasz


lub


2. więcej formalności
Zamów już docelowy Nju Internetowy. Umowy są na czas nieokreślony, więc możesz w każdej chwili zrezygnować (zachowując miesięczny okres wypowiedzenia lub płacąc 9zł "kary" w przypadku wypowiedzenia w trybie natychmiastowym) i przetestuj już docelową usługę.


Tak jak wspomniałem wcześniej, nikt inny nie będzie w stanie Ci powiedzieć jakie prędkości osiągniesz bo nawet stojąc obok Ciebie i będąc w tej samej sieci mogę osiągnąć inną prędkość niż Ty na swoim urządzeniu. Dlatego najlepiej przetestować na własnej skórze.


P.S.
Kompletnie nie miarodajne będą takie wyniki, ale skoro pytasz.. Ja w centrum Wrocławia, w zamkniętym poniemieckim budynku, na urządzeniu Samsung Galaxy S7 Edge osiągam prędkości LTE rzędu 19-24Mbps. Na zewnątrz ok. 40Mbps. Czy coś Ci dały takie dane? Raczej nie.

[edytowane przez ciajus o 17:08 w dniu 2017-02-28]
 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 18:50)

~lipton
Ja w Play miałem przed chwilą 6,6Mb download i 16,7Mb upload, a w Nju 4,5Mb download i 10,5Mb upload.
Ale to są wyniki teraz, za chwilę, czy jutro mogą być inne, nie ma na to reguły.
Sprawdź u siebie.
W ofercie na kartę w Play jak kojarzę jest 45zł/mc bez limitu i bez cyrografu. W Nju też nie masz cyrografu, a podpisywanie umowy na 2 lata nie jest dobrym pomysłem.
W mieście wojewódzkim jeśli masz stałe lokum to warto rozważyć opcję na stałe łącze kablowe. Wtedy LTE traktujesz jako dodatkowe łącze, a nie główne.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 20:10)

to jest odpowiedź na post:

~lipton
Ja w Play miałem przed chwilą 6,6Mb download i 16,7Mb upload, a w Nju 4,5Mb download i 10,5Mb upload.
Ale to są wyniki teraz, za chwilę, czy jutro mogą być inne, nie ma na to reguły.
Sprawdź u siebie.
W ofercie na kartę w Play jak kojarzę jest 45zł/mc bez limitu i bez cyrografu. W Nju też nie masz cyrografu, a podpisywanie umowy na 2 lata nie jest dobrym pomysłem.
W mieście wojewódzkim jeśli masz stałe lokum to warto rozważyć opcję na stałe łącze kablowe. Wtedy LTE traktujesz jako dodatkowe łącze, a nie główne.


Dziękuje wszystkim za porady.
Nawet w tej chwili za 50zł/ mies. mam kłopoty aby załadować stronę z tego forum. :-\
Piszesz abym sprawdził u siebie. Cały czas sprawdzam, bo mam to łącze już od wielu miesięcy i na pasku na górze ekranu mam ustawiony taki element który pokazuje mi prędkości wchodzące i wychodzące do komputera. Cały czas na to zerkam. Mam tyle ile już wcześniej napisałem. Jednym słowem Internet w Play to w moim przypadku Wielka KUPA. Play próbuje tłumaczyć, że akurat w tym miejscu nadajniki sa mocno obciążone bo tu dużo ludzi korzysta ale ja w to nie wierzę. Myslę, że To Play Celowo i z Premedytacją  u siebie na serwerze ustawia ludziom "Wąskie Gardło". Jest to robota Celowa Play. 
Po pierwsze takie łącze jest warte MNIEJ NIŻ 10ZŁ ! Jeszcze raz powtórzę , bo nie wszyscy zrozumieli. Nie powiedziałem 10 tylko mniej niż.  Jesli to ICH sprzęt nie wyrabia TO CZYJA TO WINA ?  Moja ? Ludzi ? Oczywiście, że Play.  Więc co to za tłumaczenie, że "za dużo ludzi używa" ?? Dla mnie to jest takie samo tłumaczenie jak uczeń w szkole tłumaczy, że nie odrobił pracy domowej , bo zapominał. Wtedy dostaje dwóję. Było tak czy nie ? Oprócz tego Internet miał być BEZ Limutu. I co jest tak ?!  Oh really ? To co jest w rzeczywistości to nawet "limitem" wstyd nazwać. 
Jestem na dużym osiedlu mieszkaniowym bloków. Gdyby faktycznie przyczyna tych gnych transferów była duża ilośc ludzi użytkujących w danym czasie, a nie ich celowe ustawienie to te transfery byłyby rożne w rożnym czasie i różne w różne dni tygodnia, święta, Boże Narodzenie, Wielkanoc itp. A tak nie jest. Świątek, piątek i niedziela bez względu na wszystko transfer jest takki sam od 6 rano do 12 w nocy , a przecież w różnym  czasie (dni pracujące, wolne i święta) ilość użytkowników się zmienia. Wczoraj wstałem o 4 rano pobrać Debiana. Transfer był ~50KB/s. :-\ Poddałem się. 
<font color="#5c5c5c">Zresztą i tak nie ma to żadnego znaczenia jaka tego jest przyczyna, bo obojętnie jaka jest to taki tarnsfer za 50zł/mieś przy obecnych cenach za łącze jest ? sam zastanawiam się jak to </font>nazwać<font color="#5c5c5c">. :-\</font>


Stałe lokum mam. Tylko szkopuł w tym, że ja nie rozumiem z jakiej racji my mamy podpisywać komuś - najczęściej Prywatnej firmie - zobowiązanie na 2 Lata , że nawet jak cos się stanie, stracisz pracę, czy zachorujesz to i tak pomimo, że nie będziesz mógł płacić i korzystać  to będziesz MUSIAŁ zapłacić. Dlaczego w takim razie pracodawca nie chce podpisywać ludziom zobowiązania, że będzie wyzłacał ludziom bez względu na wszystko ? Jeśliby pracodawca lub ktokolwiek się też zobowiązał to byłoby przyjemnie. To że nie byłoby zobowiązania na 2 Lata to wcale ? że ja nie będę płacił.
To jest  bardzo nie fair i to jest "Szukanie Głupszego od Siebie"! A robią tak dlatego, bo ludzie się po prostu na to godzą. dają się wykorzystywać.  I będą robić tak długo jak się da. 
A co mają zrobić ci którzy chcieliby wyjechać na dłużej ? Ja planuję wyjazd może za ? roku w takim razie zobowiązanie na 2 lata jest po prostu nie możliwe. 
Wiem, że jest łącze kablowe i wiem również , że niektórzy oferowali z kabla do 100 Mbit za 40zł =Bajka !
Zadowoliłoby mnie 10 - 15 Mbit/s za ? Uczciwą cenę. I NA TYM polega Problem ! 
Próbowałem się dogadać ale firmy nie przyjmują niczego. Wolą zarobić 0zł niż mniej niż sobie tam wykombinowali w tych Celowo pogmatwanych do granic  chorego absurdu  ofertach !
Nie mniej jednak Dziękuje Wam tu za poradę. 
Najprawdopodobniej się zdecyduję, bo nie mamy wyjścia.

~lipton

odpowiedź

nju inernetowy 40GB - wielka sciema | angry (08.07.2016, 17:41)

Dalem sie nabrac na reklame. Wzialem pakiet njuinternetowy gdzie za 29zl mialem miec 40GB bez limitu, a tu paru dniach uzytkownia okazalo sie ze limit jest ustawiony na 16GB i aby korzystac z pelnej predkosci zycza sobie aby dokupic dodatkowy pakiet internetowy.

Mam 14 dni aby rozwiac umowe i chyba tak zrobie :-)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników