forumnju z rachunkiemusługinju inernetowy 40GB - wielka sciema

nju inernetowy 40GB - wielka sciema

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 22:08)

@~lipton
Jeśli chcesz z internetu korzystać głównie w domu, to poszukaj sobie zewnętrznej anteny do modemów LTE. Taką co można powiesić za oknem albo nawet na oknie postawić. Zawsze poprawiają nieco zasięg a koszt to ok. 20-40zł.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-02-28 22:22)

Też miałem pisać o antenie ale ni o wynalazku za 20-40zł tylko o zewnętrznej typu MIMO, a to trochę większy koszt, co jak mniemam może Ciebie nie interesować.

Obecnie internet to standard, także koszt internetu rzędu ok. 40zł to ja wliczam w koszty utrzymania mieszkania.
Jak wyjedziesz to czynsz itp. też musisz płacić, chyba, że wyjeżdżasz na stałe i nie zostawiasz w kraju nic na powrót.
Chyba, że jesteś studentem wynajmującym dzisiaj tu jutro tam to lojalka na 2 lata faktycznie może być problemem przy łączu stacjonarnym.
Ale mając swoją chatę to wydatek 40zł w lewo, czy w prawo to pomijalny koszt.
Obecnie dostać pracę to nie problem, sztuką jest dostać pracę odpowiednio płatną i najlepiej zgodną z własnymi zainteresowaniami, aby praca była pewnego rodzaju pasją niż tylko i wyłącznie nielubianym obowiązkiem.

Nju internetowy nie ma cyrografu, więc jakby co to w każdej chwili możesz zrezygnować bez konsekwencji. Tylko skoro masz cyrograf w Play to czy jest to sens płacić podwójnie. Lepiej zainwestować w antenę zewnętrzną + ewentualnie router stacjonarny jeśli masz tylko modem USB. Nie daje Ci to gwarancji poprawy transferów ale będziesz miał porządny sprzęt i dopiero jak te zabiegi nie pomogą to kupowałbym nową ofertę.
Sprzęt jest uniwersalny i wykorzystasz z każdą siecią LTE, więc nie jest to inwestycja tylko w Play.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-03 12:39)

<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >Dzięki za odpowiedź.</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >Zdecyduje na NjuMobile, bo Play to tragedia.</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >W związku z tym zapytam:</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >
</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >- w jaki sposób można w razie czego rozwiązać umowę skoro nigdzie nie ma BOK, a punkty Orange tego nie obsługują ?</font></font></font>
<font face="Ubuntu, sans-serif"><font><span >- czy <font color="#800000" ><span >ktoś</font><font color="#800000"><span > wie, czy czas </font><span >świadczenia<font color="#800000"><span > usługi zaczyna się z momentu podpisania na pierze umowy czy od momentu </font><span >połączenia<font color="#800000"><span > się Tego numeru karty sim z siecią (od </font><span >włożenia<font color="#800000"><span > jej do modemu) ?</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >- jakie urządzenie (chyba modem) polecacie do obsługi karty SIM ? Których Nie polecacie, które są problematyczne ?</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font><span >Teraz używam smartfona ale pada w nim bateria więc <font color="#800000"><span >będę</font><span > musiał coś kupić.</font></font></font>

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-03 12:47)

<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >Dzięki za odpowiedź.</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >Zdecyduje na NjuMobile, bo Play to tragedia.</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >W związku z tym zapytam:</font></font></font>


<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >- w jaki sposób można w razie czego rozwiązać umowę skoro nigdzie nie ma BOK, a punkty Orange tego nie obsługują ?</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >- czy ktoś wie, czy czas usługi startuje w momencie podpisania umowy na papierze czy w momencie pierwszego zalogowania się Tego numeru w sieci ?</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >- jakie urządzenie (chyba modem) polecacie do obsługi karty SIM ? Których Nie polecacie, które są problematyczne ?</font></font></font>
<font color="#800000"><font face="Ubuntu, sans-serif"><font >Teraz używam smartfona ale pada w nim bateria więc chyba będę musiał coś kupić.</font></font></font>

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-03 12:48)


Dzięki za odpowiedź.
Zdecyduje na NjuMobile, bo Play to tragedia.
W związku z tym zapytam:
<font color="#185d68">
</font>
- w jaki sposób można w razie czego rozwiązać umowę skoro nigdzie nie ma BOK, a punkty Orange tego nie obsługują ?
-  czy ktoś wie, czy czas usługi startuje w momencie podpisania umowy na papierze czy w momencie pierwszego zalogowania się Tego numeru w sieci ?
- jakie urządzenie (chyba modem) polecacie do obsługi karty SIM ? Których Nie polecacie, które są problematyczne ?
Teraz używam smartfona ale pada w nim bateria więc chyba będę musiał coś kupić.

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-03 14:21)

Jak chcesz rozwiązać umowę to albo piszesz wypowiedzenie i wysyłasz poleconym na adres korespondencyjny albo składasz wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci.
Usługa startuje po podpisaniu umowy jak kurier przekaże potwierdzenie podpisania umowy do operatora lub sam zlecisz wcześniej aktywację karty SIM.

Jeśli nie będziesz korzystał z usług i kartę SIM będziesz trzymał w szufladzie to płacisz kwotę minimalną 9zł. Po aktywacji usługi "Im dłużej tym lepiej" ze stażem powyżej 3 miesiący jesteś zwolniony z tej kwoty minimalnej, czyli leżenie karty SIM w szufladzie będzie gratis ale przynajmniej raz na pół roku musisz nabić sobie jakąś opłatę, choćby 1 grosz, aby otrzymać fakturę do zapłaty i zachować aktywny numer w Nju Internetowym. W przeciwnym razie operator może przenieść Twój numer do oferty na kartę.

Dla mnie smartfon jako router to ostateczność, potem jest modem USB, następnie router LTE mobilny, a najlepszy moim zdaniem jest router LTE stacjonarny klasy Huawei B315 + antena zewnętrzna.
Musisz sam zdecydować na co możesz sobie pozwolić i co potrzebujesz.

Ja mam wszystkie 4 opcje:
- zaczynałem od smartfona
- potem był modem LTE USB Huawei E3272
- następnie był router stacjonarny Huawei B593-s22
- na końcu dołączył router mobilny Huawei E5577C.
W zależności od potrzeb to obecnie w użyciu mam router stacjonarny lub mobilny.
Modem USB leży i się kurzy, a smartfon jako pierwszy przestał pełnić rolę routera, aczkolwiek w sytuacji awaryjnej zawsze mogę z tej opcji skorzystać.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-06 16:55)

to jest odpowiedź na post:

... Ja mam wszystkie 4 opcje:
- zaczynałem od smartfona
- potem był modem LTE USB Huawei E3272
- następnie był router stacjonarny Huawei B593-s22
- na końcu dołączył router mobilny Huawei E5577C.
W zależności od potrzeb to obecnie w użyciu mam router stacjonarny lub mobilny.
Modem USB leży i się kurzy, a smartfon jako pierwszy przestał pełnić rolę routera, aczkolwiek w sytuacji awaryjnej zawsze mogę z tej opcji skorzystać.


Zapytam: 
Czy była, jeśli "tak" to jaka różnica w łączności i użytkowaniu miedzy takim modemem na USB (duży pendrive) , a routerem mobilnym ? 
- Nosze się zamiarem zakupu modemu Huawai e3372. jest on sprzedawany w tzw. wolnej sprzedaży oraz w zestawach w Play ale podobno Bez sim-lock. Pytanie ponieważ kupno w Play wychodzi sporo taniej czy one sa identyczne czy ten droższy z wolnej sprzedaży jest w czymś lepszy. Nie chciałbym kupić tego tańszego w Play a po zakupie okaże się że to 2 różne wersje: lepsza i gorsza.

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-06 21:54)

modem USB wymaga portu USB, więc albo podłączasz bezpośrednio do laptopa, wtedy istnieje ryzyko, że możesz uszkodzić modem jeśli lapka chcesz trzymać na kolanach. Antenę masz przy sobie, więc tłumisz sygnał.
Można stosować przedłużacz USB np. 2m ale to i tak zawsze jakaś smycz przy laptopie.
Modem może się nieco grzać, co przy sprzęcie podłączonym bezpośrednio do lapka może robić różnicę.

Router mobilny łączy się przez WiFi, więc w tym samym czasie możesz udostępniać net na laptopie, smartfonie i innych urządzeniach.
Z racji braku kabla, możesz postawić router np. na parapecie, gdzie masz lepszy sygnał sieci komórkowej, a lapka trzymać na kolanach siedząc kilka metrów dalej.
Z drugiej strony router mobilny zasilany jest z baterii jak smartfon, więc zasilanie starcza na krótki okres, chyba, że zapewnisz stałe zasilanie ale z założenia nie jest to rozwiązanie na net przez 24h.

Musisz sam wybrać to co najlepiej spełni Twoje bieżące potrzeby i te w najbliższej przyszłości.

[EDIT] Nic nie wiem, aby modemy z Play były gorsze. Mają inny firmwaresoft ale nic gorszego z tego dla mnie nie wynika, więc spokojnie możesz kupować jeśli wybierzesz modem USB.

[edytowane przez nju_klient o 21:56 w dniu 2017-03-06]
 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-14 18:16)

Kolega angry się chyba uniósł. Cykle rozliczeniowe nie są tworzone dla każdego nowego użytkownika. Jeżeli do konca cyklu zostało 3 dni to odpowiednio dużo dostaje pakietu. Za chwilę bedzie nowy( pełny pakiet) więc ciągłość przesyłu zostanie zachowana . Nie ma co się wkur...c.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-24 21:48)

Ja właśnie dostałem maila przypominającego o zrobieniu ruchu na koncie w piątym miesiącu nieaktywności, więc... włożyłem aktywną kartę SIM do routera, zalogowałem się w nim, wpisałem PIN (jak w zeszłej dekadzie) i... dostałem komunikat "brak usług". Czyżby sieć zapomniała o mnie?

odpowiedź

nju inernetowy 40GB - wielka sciema | angry (08.07.2016, 17:41)

Dalem sie nabrac na reklame. Wzialem pakiet njuinternetowy gdzie za 29zl mialem miec 40GB bez limitu, a tu paru dniach uzytkownia okazalo sie ze limit jest ustawiony na 16GB i aby korzystac z pelnej predkosci zycza sobie aby dokupic dodatkowy pakiet internetowy.

Mam 14 dni aby rozwiac umowe i chyba tak zrobie :-)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

8 gości i 0 zalogowanych użytkowników