forumnju z rachunkiemofertaMigracja na Nju dodatkowy internet

Migracja na Nju dodatkowy internet

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-06-20 22:55)


Mam obecnie dwa numery w nju.
1. W ofercie NJU Buzz - służy  tylko do internetu
2. Nju dodatkowy
Oba numery w ofercie wszystko komórkowe za 29 zł + im dłużej tym lepiej.  Obecnie posiadam 25 GB internetu. Czy istnieje możliwość zmiany oferty na numerze #1 na ofertę nju dodatkowy internet? Prawdopodobnie wiązało by się to z zmianą numeru #2 na numer główny. Numer #2 dołączyłem do NJU dużo później niż #1. Czy po zamianie numerów staż wyrobiony na nr #1 będzie wciąż obowiązywał?

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-06-22 15:59)

Jestem w podobnej sytuacji i podłączam się do pytania. 


W jaki sposób zmienić moje 30GB internetu uzyskane przez potrojenie dostępnych 10GB w momencie osiągnięcia 24m stażu (mam aktualnie włączone usługi <a class="nodeco" href="http://www.njumobile.pl/obsluga/uslugi,wszystko-komorkowe-za-29-zl" >wszystko komórkowe za 29 zł i <a class="nodeco" href="http://www.njumobile.pl/obsluga/uslugi,im-dluzej-tym-lepiej" >im dłużej tym lepiej w nju z rachunkiem) na 40GB dostępne na start w nju internetowym?


Pozdrawiam, Jurek

~jurek23

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-06-23 17:07)

@awiator
nie czytałem regulaminów usługi internetowej ale z założenia Nju Dodatkowy działa w połączeniu z numerem głównym, czyli to co masz aktywne na numerze głównym jest dostępne na numerze dodatkowym.
Nju Dodatkowy w usłudze internetowej kosztuje 19zł, a nie 9zł jak w pozostałych.

Skoro masz 2 numery to oba muszą korzystać z tej samej usługi czyli albo Wszystko komórkowe za 29zł albo Nju internetowy też za 29zł.

Jak sądzę, Ty chciałeś mieć na jednym Wszystko komórkowe za 29zł z rozmowami nolimit, a na drugim jako dodatkowym Nju internetowy z duża paczką netu.
Niestety to są różne usługi, więc albo rybka albo akwarium ;)

@jurek23
Jeśli masz 1 numer z usługą wszystko komórkowe za 29zł to zleć aktywację Nju internetowy, wówczas od nowego okresu rozliczeniowego powinieneś mieć nową usługę z duża paczką netu ale pamiętaj, że tracisz nolimit na rozmowy, więc telefony, SMS/MMS będą dodatkowo płatne.

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-07-14 00:30)

Czy można przejść z Nju Buzz na Nju Internetowy bez wypowiadania umowy ? W ofercie widziałem tylko: 1. nowy numer; 2. Przejście z nju na kartę; 3. Przeniesieniu numeru z innej sieci.

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-07-14 20:55)

to jest odpowiedź na post:

Czy można przejść z Nju Buzz na Nju Internetowy bez wypowiadania umowy ? W ofercie widziałem tylko: 1. nowy numer; 2. Przejście z nju na kartę; 3. Przeniesieniu numeru z innej sieci.


Wg regulaminu:
1.1.Aby skorzystać z planu nju internetowy, należy go wybrać w procesie składania zamówienia dotyczącego Umowy na stronie www.njumobile.pl, a następnie zawrzeć Umowę.

Wygląda, że nie ma opcji przejścia z Nju buzz do Nju internetowy, przynajmniej na tę chwilę.
Zadzwoń do BOK i dopytaj jeśli Ci na tym zależy.
Widocznie nie chcą, aby klienci przechodzili z Nju buzz i zachowali staż w sieci, bo nic innego sensownego mi nie przychodzi do głowy.

[edytowane przez nju_klient o 20:55 w dniu 2016-07-14]
 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-08-04 13:23)

to jest odpowiedź na post:

Migracja na Nju dodatkowy internet | nju_klient (23.06.2016, 17:07)
@awiator
nie czytałem regulaminów usługi internetowej ale z założenia Nju Dodatkowy działa w połączeniu z numerem głównym, czyli to co masz aktywne na numerze głównym jest dostępne na numerze dodatkowym.
Nju Dodatkowy w usłudze internetowej kosztuje 19zł, a nie 9zł jak w pozostałych.

Skoro masz 2 numery to oba muszą korzystać z tej samej usługi czyli albo Wszystko komórkowe za 29zł albo Nju internetowy też za 29zł.

Jak sądzę, Ty chciałeś mieć na jednym Wszystko komórkowe za 29zł z rozmowami nolimit, a na drugim jako dodatkowym Nju internetowy z duża paczką netu.
Niestety to są różne usługi, więc albo rybka albo akwarium ;)


Warto zaktualizować informacje, bo dopiero teraz jestem po lekturze regulaminu.
Otóż w Nju z rachunkiem Numer internetowy Dodatkowy może być dokupiony jako kolejny do Nju Buzz niezależnie od tego, czy posiadamy już zwykły Nju Dodatkowy do rozmów.

Dlatego w efekcie każdy może mieć w wariancie rozszerzonym aż 3 numery podpięte do jednego konta ale po jednym z każdego rodzaju, czyli 1 Główny, 1 Dodatkowy i 1 Internetowy Dodatkowy:
1. Nju Buzz (Numer Główny)
2. Nju Dodatkowy za 9zł
3. Numer Internetowy Dodatkowy za 19zł.

Dlatego wariant o którym pisał awiator jest możliwy, czyli:
1. Nju buzz (Numer Główny) z usługą Wszystko komórkowe za 29zł (25GB  za staż do września lub po zakończeniu promocji 10GB będzie to 5GB za staż)
2. Numer Internetowy Dodatkowy za 19zł (50GB za staż).
Z tym, że Numer Główny będzie miał do dyspozycji dodatkowe 50GB po osiągnięciu limitu wydatków na net, w tym wypadku 29zł.

Mój komentarz z czerwca jest błędny dlatego przepraszam wszystkich zainteresowanych za wprowadzenie wtedy w błąd.

[edytowane przez nju_klient o 13:25 w dniu 2016-08-04]
 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-08-10 17:20)

to jest odpowiedź na post:


Dlatego wariant o którym pisał awiator jest możliwy, czyli:
1. Nju buzz (Numer Główny) z usługą Wszystko komórkowe za 29zł (25GB  za staż do września lub po zakończeniu promocji 10GB będzie to 5GB za staż)
2. Numer Internetowy Dodatkowy za 19zł (50GB za staż).
Z tym, że Numer Główny będzie miał do dyspozycji dodatkowe 50GB po osiągnięciu limitu wydatków na net, w tym wypadku 29zł.



Niestety ale z tego co się orientowałem to ten wariant jest możliwy ale tylko przy zamówieniu nowych numerów.

Mi chodzi o migrację:
Posiadam:
1. Numer A - Numer NJU BUZZ z usługami wszystko komórkowe za 29 zł oraz im dłużej tym lepiej - w tej chwili mam 25GB promocyjnego pakietu (mnożnik 2,5) - korzystam z routerze bezprzewodowym tylko do internetu - koszt to zawsze 29 zł
2. Numer B - NJU dodatkowy za 9 zł - korzystam na co dzień (telefon/sms/internet)

Chciałbym podłączyć kolejny numer dodatkowy (Numer C - mojej małżonki) tak aby konfiguracja była następująca.
1. Numer B - aby stał się numerem głównym (NJU BUZZ) z usługą Wszystko komórkowe za 29 zł - z zachowaniem stażu w usłudze im dłużej tym lepiej
2. Numer A - aby stał się numerem NJU Internet dodatkowy za 19 zł
3. Numer C - aby stał się numerem NJU dodatkowym za 9 zł

Numer B oraz C nie powinny się zmienić

Ewentualnie akceptowalnym wariantem jest również
1. Numer A - aby stał się numerem NJU Internet za 29 zł
2. Numer B - aby pozostał numerem dodatkowym ale do usług (NJU BUZZ) z usługą Wszystko komórkowe za 29 zł
3. Numer C - aby stał się numerem NJU dodatkowym za 9 zł

chociaż ta pierwsza opcja wydaje się tańsza.

Niestety o ile wiem taka migracja nie jest w ogóle możliwa a jedyne rozwiązanie, które mi zaproponowano to przejście na ofertę na kartę i powrót do NJU z rachunkiem - niestety ale z utratą stażu.

 

Migracja na Nju dodatkowy internet (2016-08-11 00:55)

@awiator

Nie wiem gdzie i jak się orientowałeś ale Numer Internetowy Dodatkowy może być:
- nowym numerem,
- przeniesionym z nju na kartę,
- przeniesiony z innej sieci.

Więc Twój wariant jest możliwy tylko najpierw musisz usunąć powiązanie obu dotychczasowych numerów, aby finalnie uzyskać dwa niezależne numery w ofercie Nju z rachunkiem i mógł od nowa kompletować zestaw połączonych numerów.

Staż jest liczony dla każdego numeru z osobna i uwzględnia ciągły, nieprzerwany okres korzystania z taryfy Nju Buzz, a Nju Dodatkowy to też taryfa Nju Buzz.
Dlatego zakładam, że po zmianie obecnego Nju Dodatkowy za 9zł na Numer Główny to jako staż będzie uwzględniony okres od chwili, gdy ten numer stał się Nju Dodatkowy i nieprzerwanie korzystał z taryfy Nju Buzz.

Każdorazowa rezygnacja z Nju Buzz i przejście do innej oferty np. Nju na kartę, czy innej sieci powoduje utratę dotychczasowego stażu na danym numerze.

Zadzwoń do BOK i tam dopytaj o szczegóły jak rozdzielić oba numery i zachować je w Nju z rachunkiem ale już jako 2 niezależne numery.

Co do wariantu jaki masz wybrać to sam ustal co jest dla Ciebie ważniejsze.
1. Numer Internetowy Dodatkowy za 19zł ma jedynie 20GB w pakiecie + ewentualnie bonus za staż jaki obowiązuje na numerze Głównym (40GB po 6M, 50GB po 12M i 60GB po 24M) i pakiet danych współdzieli z numerem Głównym.
Opłata 19zł jest stała niezależnie, czy korzystasz z netu, czy nie.
2. Nju Internetowy za 29zł ma 40GB + ewentualnie bonus za staż (80GB po 6M, 100GB po 12M i 120GB po 24M) ale staż zawsze zbierasz od zera i jest to numer niezależny, czyli brak powiązania z innymi numerami.
Obowiązuje zasada kwoty minimalnej, czyli przez pierwsze 3 miesiące min. 9zł lub tyle ile sobie nabijesz lecz nie więcej niż 29zł, a od 4 miesiąca masz zniesioną kwotę minimalną 9zł, co może się przydać jeśli np. na miesiąc wyjedziesz za granicę i nie będziesz korzystał z netu itp.

Krótko mówiąc drugi wariant jest droższy o 10zł/mc i nie współdzieli pakietu danych z numerem Głównym, bo jest to numer autonomiczny ale po pół roku masz większy pakiet niż po 2 latach stażu w pierwszym wariancie i na wszelki wypadek masz zasadę kwoty minimalnej.

Zastanów się, wybierz najlepszy wariant i do dzieła :)

[edytowane przez nju_klient o 01:00 w dniu 2016-08-11]

odpowiedź

Migracja na Nju dodatkowy internet | awiator (20.06.2016, 22:55)


Mam obecnie dwa numery w nju.
1. W ofercie NJU Buzz - służy  tylko do internetu
2. Nju dodatkowy
Oba numery w ofercie wszystko komórkowe za 29 zł + im dłużej tym lepiej.  Obecnie posiadam 25 GB internetu. Czy istnieje możliwość zmiany oferty na numerze #1 na ofertę nju dodatkowy internet? Prawdopodobnie wiązało by się to z zmianą numeru #2 na numer główny. Numer #2 dołączyłem do NJU dużo później niż #1. Czy po zamianie numerów staż wyrobiony na nr #1 będzie wciąż obowiązywał?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników