forumnju z rachunkiemusługiZasięg wewnątrz budynków

Zasięg wewnątrz budynków

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 16:35)

Dzień dobry,
Jestem użytkownikiem nju od trzech dni. Pracuję i mieszkam w Warszawie i w biurze przy Al. Jerozolimskich 98 zasięg jest tragiczny (1 kreska lub brak). Neizależnie czy wybiorę 2, 3 czy 4G. Na dworze mam pełny zasięg. Myślałem, że play ma słaby zasięg, ale w porównanieu do tego był ekstra. Czy u Was też są takie problemy? Dodam, że znajomy z pracy ma Orange i ma dokładnie ten sam problem.
Pozdr.

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 21:16)

Zmieńcie telefony.

~zig

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 23:14)

W domu mam cztery / pięć kresek. Jutro jeszcze sprawdzę w nowym telefonie kolegi, ale wątpię że to to, skoro w innej sieci nie miałem problemów.

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 23:38)

Czy bliżej okien jest lepiej, czy też nie ma znaczenia odległość od okien?

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 01:32)

Być może budynek tłumi sygnał sieci komórkowej, a Play, czy inni operatorzy mogą mieć gdzieś blisko BTS-a. Pozostają testy z innym aparatem, zwykle smartfony mają gorszy zasięg, zwłaszcza jak są w specjalnych pokrowcach chroniących przed upadkiem, także wtedy lepiej może się sprawdzić "zwykły" telefon. Sam to zauważyłem ale podczas wypadów w góry, gdzie czasem trzeba szukać zasięgu jak w latach 90-tych :D

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 02:49)

Co do okna - może trochę. Z brak zasięgu na 1-2 kreski. W "centrum" biura nie ma szans na zasięg. W play był w każdym pomieszczeniu. Jutro sprawdzę na E75 - najstarszy telefon jak posiadam. Telefonu używam bez pokrowca.

Z tym BTSem to nie wygląda na to:
Zasięg
<a title="Jerozolimskie 98" href="http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.225814%2C20.984873&zoom=15" target="_self">

[edytowane przez dziex o 11:17 w dniu 2016-01-21]
 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 11:25)

Sytuacja wygląda tak - w mojej Nokii E75 zasięg jest 2-4 kresek, z tym że nie ma internetu (Edge). W nowym Xiaomi kolegi jest nieco lepiej niż w mojej Lumii 925, bo 1-2 kreski zamiast 0-1.

Dziś nju napisało mi smsa w związku ze zgłoszeniem technicznym:
"Witamy. W zwiazku z nadeslanym zgloszeniem z dnia 20-01-2016 informujemy, ze w podanej w zgloszeniu lokalizacji zarejestrowano pogorszenie jakosci na okolicznym nadajniku. Utrudnienia sa spowodowane zakloceniami zewnetrznymi . Trwaja prace , majace na celu ustalenie przyczyn utrudnien i ich usuniecie. Dokladny termin zakonczenia prac na chwile obecna nie jest znany. Przepraszamy za niedogodnosci i prosimy o cierpliwosc. Pozdrawiamy, Nju Mobile."

 

Zasięg wewnątrz budynków (2017-01-18 13:36)

U mnie w firmie był problem i z telefonem i z internetem, a mam magazyn poza miastem. Zainwestowaliśmy w anteny i wzmacniacze Signaflex i jest efekt. Mają duży zasięg, spokojnie obejmują cały obiekt, także nieważne czy jestem w jednej części, czy na drugim końcu to nie ma z telefonem problemu. Pełna oferta produktów i kontakt do sprzedawcy jest na stronie signaflex.pl.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~lucas33

odpowiedź

Zasięg wewnątrz budynków | samsung7 (20.01.2016, 23:38)

Czy bliżej okien jest lepiej, czy też nie ma znaczenia odległość od okien?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

16 gości i 1 zalogowanych użytkowników