forumnju z rachunkiemusługiIle czasu trwa aktywacja usługi roamingu?

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu?

 

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu? (2015-11-24 06:09)

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu? Za chwilę będę za granicą a usługa jest ciągle w trakcie realizacji. BOK jeszcze zamknięty więc nie zadzwonię. 
Czy jeżeli moja usługa widnieje w widoku Kontakt > statusy zamówień na modyfikacje usług jako "Zrealizowane" to roaming jest już aktywny? W widoku Usługi jest ciągle "w trakcie realizacji". Usługi "jak w kraju na 7 dni" ciągle w widoku Kontakt nie widzę.

 

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu? (2015-11-24 11:22)

Zwykle aktywacja usług dodatkowych trwa do 24h, choć w praktyce aktywują się one szybciej.
W serwisie www często jest zwłoka w prezentowaniu tego czy dana usługa jest aktywna, czy też nie. Jeśli w historii zleceń widzisz zrealizowane to jest duża szansa, że roaming powinien już działać. Z aktywacją jak w kraju może być problem i może się okazać, że dopiero jutro będziesz ją widział i mógł aktywować przez www.

Jeśli Twój telefon będzie działał w roamingu, a w serwisie www nadal nie będziesz miał widocznej usługi "jak w kraju na 7 dni" to możesz spróbować wysłać SMS o treści AKT 7 na numer 80255.
Choć w roamingu powinien to być raczej numer +4880255. Koszt SMS powinien być zgodny z cennikiem roamingowym, czyli ok. 30 groszy/szt.

Osobiście aktywuję roaming zwykle zaraz po aktywacji karty jeśli domyślnie jest on nieaktywny, dlatego na wypadek nagłego pobytu w strefie przygranicznej, czy wyjazdu nie mam problemu.

odpowiedź

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu? | andrzej1 (24.11.2015, 06:09)

Ile czasu trwa aktywacja usługi roamingu? Za chwilę będę za granicą a usługa jest ciągle w trakcie realizacji. BOK jeszcze zamknięty więc nie zadzwonię. 
Czy jeżeli moja usługa widnieje w widoku Kontakt > statusy zamówień na modyfikacje usług jako "Zrealizowane" to roaming jest już aktywny? W widoku Usługi jest ciągle "w trakcie realizacji". Usługi "jak w kraju na 7 dni" ciągle w widoku Kontakt nie widzę.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

20 gości i 1 zalogowanych użytkowników