forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru z Play abonament

Przeniesienie numeru z Play abonament

 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2015-11-16 13:53)

Witam,


Obecnie jestem w sieci Play w ofercie abonamentowej - niestety jest to dość archaiczna umowa gdzie za 109 zł miesięcznie mam 2gb internetu, sms i komórki bez limitu. Umowę kończę w kwietniu ale na dzień dzisiejszy w przypadku zerwania umowy kara umowna wyniesie mnie 180zł (potwierdzone na infolinii Play). Prosty rachunek daje jeszcze 6 miesięcy * 109zł = 654zł więc zerwanie się opłaca. Jak najlepiej będzie pójść do salonu Play i zerwać umowę, zapłacić karę umowną i złożyć wniosek o przeniesienie w nju mobile czy też zlecić nju mobile przeniesienie numeru bez zachowania okresu wypowiedzenia a Play sam naliczy mi karę i zgłosi się po pieniążki. Z góry dzięki za pomoc!:)

~sisco

 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2015-11-16 22:41)

Jeśli chcesz zerwać umowę jak najszybciej to sugeruję drugi wariant, czyli złożyć zamówienie w Nju i wybrać wariant przeniesienia numeru bez okresu wypowiedzenia. W ten sposób załatwisz przeniesienie i zerwanie umowy za jednym razem, bez biegania do salonu Play.

 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2015-12-30 15:57)

Witam,


Ja jestem w takiej samej sytuacji; umowa kończy mi się w kwietniu ale chcę ją przenieść już teraz. Uzupełniłem wniosek on-line - Pani na czacie powiedziała mi, żebym wybrał opcję "przeniesienie na koniec okresu promocyjnego (umowa na czas określony) i wybrać najwcześniejszą możliwą datę tj. 15.01.2016 r.  - Ale nie wiem czy na pewno jest to dobrze określone. 

~kwojcik

 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2015-12-30 19:16)

Gwarantuję, że Play zwolni numer jak zostaną uregulowane wszystkie zaległości i kary umowne.

~malinka

 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2015-12-30 23:09)

@kwojcik

jeśli konsultant tak mówił to jest to błąd, chyba, że źle zrozumiałeś.
Ale wystarczy uważnie czytać co się wybiera i jaki jest opis danej opcji w formularzu www i wyciągać z tego logiczne wnioski.

Specjalnie dla Ciebie podałem numer telefonu, wpisałem kod z SMS-a, aby dojść do opcji wyboru trybu przeniesienia numeru i do wyboru masz 3 opcje, wraz z opisami:

1. Zachowując okres wypowiedzenia (umowa na czas nieokreślony)
"Rozwiązanie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynikającego z postanowień Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych u obecnego dostawcy usług. Data zostanie podana przez Orange Polska po otrzymaniu odpowiedzi od obecnego dostawcy usług. W przypadku odmowy przeniesienia Orange Polska poinformuje Cię o przyczynie odmowy oraz z prośbą o jej wyjaśnienie. Jeżeli masz umowę w trakcie promocji, sprawdź czy okres wypowiedzenia umowy nie kończy się wcześniej niż data końca promocji albo wybierz tryb: na koniec okresu promocyjnego. Rozwiązanie umowy przed upływem tego okresu grozi konsekwencjami finasowymi."

2. Na koniec okresu promocyjnego (umowa na czas określony)
"Rozwiązanie umowy nastapi zgodnie z datą zakończenia okresu promocyjnego wynikajacego z umowy z obecnym dostawcą usług. Datę podamy Ci po otrzymaniu odpowiedzi od obecnego dostawcy usług. W przypadku odmowy przeniesienia poinformujemy Cię o jej przyczynie i poprosimy o jej wyjaśnienie."

3. Z konkretną datą
"Rozwiązanie umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia (dla umów na abonament/mix), ze skutkiem na datę wybraną poniżej, pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o rozwiązanie umowy i potwierdzenie podanej daty przez obecnego dostawcę usług. W przypadku oferty na abonament/mix obecny dostawca usług ma prawo do obciążenia Twojego numeru kwotą nie przekraczającą wysokości opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia.
Sprawdź czy wskazana data przeniesienia jest późniejsza niż data końca umowy promocyjnej, w przeciwnym wypadku rozwiązanie umowy przed upływem okresu promocyjnego, na jaki została zawarta, grozi konsekwencjami finasowymi."

Nie trzeba być specjalistą w kwestii przenosin numeru, aby dojść do wniosku, że w Twoim przypadku najlepszy wybór to tylko "bramka" nr 3 ;)
Ewentualnie bramka nr 1 ale wtedy obowiązuje Ciebie miesięczny okres wypowiedzenia, czyli możesz czekać niemal 2 miesiące, więc przenosiny byłyby gdzieś w lutym 2016.
Wybór "bramki" nr 2, oznacza czekanie do końca umowy (cyrografu), czyli do kwietnia, więc wybrałeś ZONK-a ;)

[edytowane przez nju_klient o 23:17 w dniu 2015-12-30]
 

Przeniesienie numeru z Play abonament (2018-02-21 14:21)

Może się komuś przyda, ja miałem podobny problem przenosząc numer z play, musiałem najpierw wypowiedzieć umowę - wzór umowy znalazłem tutaj http://ktosiek.pl/jak-wypowiedziec-umowe-z-play-wzor-umowy/ może ktoś kiedyś będzie potrzebował. Na szczęście jestem już w nju Mobile i jak na razie nie wybieram się do żadnej innej sieci :) Pozdrawiam, Łukasz

~luk894

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Play abonament | ~sisco (16.11.2015, 13:53)

Witam,


Obecnie jestem w sieci Play w ofercie abonamentowej - niestety jest to dość archaiczna umowa gdzie za 109 zł miesięcznie mam 2gb internetu, sms i komórki bez limitu. Umowę kończę w kwietniu ale na dzień dzisiejszy w przypadku zerwania umowy kara umowna wyniesie mnie 180zł (potwierdzone na infolinii Play). Prosty rachunek daje jeszcze 6 miesięcy * 109zł = 654zł więc zerwanie się opłaca. Jak najlepiej będzie pójść do salonu Play i zerwać umowę, zapłacić karę umowną i złożyć wniosek o przeniesienie w nju mobile czy też zlecić nju mobile przeniesienie numeru bez zachowania okresu wypowiedzenia a Play sam naliczy mi karę i zgłosi się po pieniążki. Z góry dzięki za pomoc!:)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

18 gości i 0 zalogowanych użytkowników