forumnju na kartęusługiPrzeniesienie 2 numerów do Nju

Przeniesienie 2 numerów do Nju

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2015-09-19 14:36)

Witam,
Chciałbym przenieść 2 numery (orange i play) do Nju "w Tandemie". Umowa w orange kończy się 3.10.2015r. a w numerze z play umowa wygasła. Proszę o informację, jak przebiega proces przenoszenia oby numerów.

~zielony

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2015-09-19 16:47)

Generalna zasada jest taka, że najpierw musisz mieć umowę w Nju z rachunkiem na jeden numer, a potem do tego pierwszego możesz podpiąć drugi numer jako Nju dodatkowy lecz oba numery muszą być zarejestrowane na jedną i tę samą osobę.
Przy składaniu zamówienia na Nju upewnij się, że wybierzesz e-Fakturę, inaczej będzie 200zł za aktywację numeru.

Przejście z Orange do Nju powoduje, że nie dostaniesz nowej karty SIM lecz będziesz miał tą starą z Orange. Dodatkowo w ofertach abonamentowych obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec Twojego okresu rozliczeniowego.

Ja bym zrobił to tak:
Numer z Orange przeniósłbym do np. Play na kartę, aby po przejściu do Nju z rachunkiem jako "nowy klient Orange" dostać nową kartę SIM Nju, zamiast zostać ze starą kartą Orange. Zlecenie przeniesienia numeru do Play załatwiłbym najszybciej jak to możliwe, wybierając opcję przejścia z datą końca okresu promocyjnego. W pozytywnej wersji od 4 października byłbym w Play na kartę, a w gorszej wersji dopiero od 4 listopada i wtedy zleciłbym przejście do Nju z rachunkiem.
Mając już aktywną pierwszą kartę SIM z numerem głównym zleciłbym przeniesienie drugiego numeru jako Nju Dodatkowy i tyle w temacie.

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2015-09-25 12:59)

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, rozumiem że oba numery pozostaną niezmienione? Ciekawi mnie również czy mogę tak po prostu przenieść numer do Play na "chwilę" a następnie bez ponoszenia żadnych konsekwencji finansowych przenieść numer do Nju?

~zielony

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2015-09-29 22:43)

Jeśli przeniesiesz numer do Play do oferty na kartę to może być na chwilę i bez konsekwencji finansowych. Trzeba tylko utrzymać numer w okresie ważności na połączenia wychodzące. Co innego jeśli przejdziesz do oferty abonamentowej z cyrografem ale to chyba oczywiste.

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2016-01-10 12:17)

witam mam tel na karte w orange bez umowy, moja sostra ma tez w orange na karte ale ma umowe do 20 lutego, obie chcialbysmy przeniesc numer. wiem, ze najpierw jedna osoba przenosi, czyli ja, bo nie mam zobowiazan i place za pierwszy miesiac 29zl, a potem dolaczam sistre i placimy 19zl za osobe i mamy wszytsko za darmo, tak? z umowa na 12miesiecy czy 24?
i teraz mam pytanie, czy ja musze przejsc na njumobile 20stycznie, zeby ona 20lutego<po skonczeniu umowy z ornage> mogla bez dodatkowych kosztow przejsc do njumobile? czy moze moge przejsc 16stycznia a ona 20lutego? tylko jak wtedy bedzie z platnosciami?

~aaaaa

 

Przeniesienie 2 numerów do Nju (2016-01-10 14:42)

@~aaaaa

Poczytaj informacje o ofercie, bo chyba nie czytałaś uważnie. W Nju nie ma umowy na 12 czy 24 miesiące, póki co umowa jest tylko na czas nieokreślony, czyli w dowolnej chwili możesz z niej zrezygnować, bez konsekwencji.

Jeśli chodzi o Nju Dodatkowy (tandem) to oba numery muszą być zarejestrowane na jedną osobę, więc w grę wchodzi cesja na jednym z numerów. Bez zmiany właściciela nie będzie możliwości połączenia obu numerów i będą one musiały działać jako dwa osobne.

Mała uwaga, przy przejściu z Orange do Nju to karta SIM zostaje "stara" z Orange. Jeśli są to stare karty bez obsługi LTE to sugerowałbym najpierw przejście do innej sieci na tzw. 1 dzień i dopiero wtedy powrócić do Nju z rachunkiem, wówczas od razu dostaniesz nową kartę SIM Nju z obsługą LTE.

Aktualnie powinni dawać karty uniwersalne 3w1, czyli MINI/MICRO/NANO, przynajmniej w dwóch przypadkach w grudniu 2015 takie właśnie otrzymałem, po wybraniu podczas składania zamówienia karty MINI/MICRO, czyli tej "zwykłej".
Niestety aktualne karty SIM Nju nie pozwalają wyłączyć żądania kodu PIN jeśli komuś na tym zależy.

Jeśli nie masz cyrografu w Orange to data przejścia Twojego numeru nie ma większego znaczenia, a gdy ne zależy Tobie na nowej karcie SIM to możesz zamówić Nju z rachunkiem choćby dzisiaj i czekać na kuriera z umową.

[edytowane przez nju_klient o 14:45 w dniu 2016-01-10]

odpowiedź

Przeniesienie 2 numerów do Nju | ~zielony (19.09.2015, 14:36)

Witam,
Chciałbym przenieść 2 numery (orange i play) do Nju "w Tandemie". Umowa w orange kończy się 3.10.2015r. a w numerze z play umowa wygasła. Proszę o informację, jak przebiega proces przenoszenia oby numerów.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

42 gości i 1 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies