profil na forum

nick
ewa2016
nowicjusz

moje ostatnie

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

(2016-12-27 13:28 w wątku Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc)

Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy z tym telefonem, to proszę dać znać, chętnie pomogę. Zapisałam wszystko również jako plik pdf. Zawsze łatwiej wydrukować i mieć jako podkładkę w sytacjach awaryjnych.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

(2016-12-27 11:25 w wątku Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc)

<span >Uruchomiłam po wielu próbach internet i mmsy. Dodałam nowe - 5 różnych - i kasowałam stare z Orange.  Bazowałam na ustawieniach dla mojego telefonu z konfiguracji Quantum 400 Lite z Play i T-Mobile oraz Orange. Po pierwszym udanym połączeniu z internetem okazało się, że tak jak w Orange, tak i Nju (w sumie to te same nadajniki) wystepuja problemy z siecią 3G. Trzeba kilka razy przestawiać w ustawieniach, raz na G, raz na 3G. Na razie chociaż chwilami mam 3G, to na stałe włączyłam G, większa pewość działania. Transfer jest zdecydowanie wolniejszy, ale jest i to cieszy. Może w wiekszych aglomeracjach, gdzie jest więcej nadajników i lepsze pokrycie sygnałem, zasięg byłby lepszy. U mnie jest tylko jeden nadajnik, mała miejscowośc i raczej nie doczekam się szybko czegoś lepszego. Dziękuję za podtrzymanie na duchu i życzę wszystkim forumowiczom Szczęśliwego 2017 roku, aby nasza sieć się rozwijała, była bardziej życzliwa i pomocna, mniej podsłuchiwała, krócej gromadziła nasze dane i nie utrudniała nam życia, które i tak jest juz wystarczająco zabiegane.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

(2016-12-26 19:45 w wątku Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc)

Może jakis podobny aparat ma takie menu ustawień?

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

(2016-12-26 19:44 w wątku Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc)

Ok. U mnie w aparacie wyświetlają się te ustawienia w takiej kolejności i przy róznych konfiguracjach internet nie chce działać. Nie moge ustawiać żadnych podstawowych ani pomocniczych proxy. Zwyczajnie nie mam takich opcji. chyba coś robie nie tak.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

(2016-12-26 19:17 w wątku Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc)

Tak, próbowałam. Otrzymałam też od nju maila z podanymi ustawieniami, ale nie dałam rady ustawic internetu. Oto otrzymane ustawienia:


Nazwa konfiguracji: internet Njumobile
<span lang="zxx">Nośnik danych: GPRS

<span lang="zxx"><span lang="zxx">APN<span lang="zxx">(punkt dostępu): internet
<span lang="zxx">Nazwa użytkownika: internet
<span lang="zxx">Hasło: internet <span lang="zxx">Uwierzytelnianie: normalne
<span lang="zxx">Adres IP telefonu: Automatyczny
<span lang="zxx">Podstawowy serwer DNS: 217.116.100.65
<span lang="zxx">Dodatkowy serwer DNS: 79.163.127.70
<span lang="zxx">Dla połączenia internet nie musisz ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (te pola zostaw puste). 
<span lang="zxx">

<span lang="zxx">MMS<span lang="zxx">Nazwa konfiguracji: MMS nju mobile
<span lang="zxx">APN (punkt dostępu): mms 

<span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx">Nazwa użytkownika: mms
<span lang="zxx">Hasło: mms <span lang="zxx">Nośnik danych: GPRS 
<span lang="zxx">Uwierzytelnianie: normalne 
<span lang="zxx">Pobieranie: automatyczne 
<span lang="zxx">Serwer (strona główna): http://mms.njumobile.pl 
<span lang="zxx">Adres bramki IP: 192.168.6.104
<span lang="zxx">Port IP: 9201
<span lang="zxx">

<span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx">UWAGA: w przypadku telefonów obsługujących protokół TCP/IP (wymagających podania adresu serwera Proxy i numeru portu Proxy) zamiast ustawień Adresu bramki IP i Portu IP należy zastosować następujące parametry: 
<span lang="zxx">Adres serwera Proxy: 192.168.6.104
<span lang="zxx">Port Proxy: 8080
<font color="#185d68">
</font><span lang="zxx">Szukałam w necie ustawień jakie miałam w Orange i znalazam, ale nie umiem ich zmienić na nju. Oto co znalazłam i co u mnie działało i tak to wygląda jak się wyswietla:<span lang="zxx">
<span lang="zxx">
nazwa- Internet orange
apn-internet
typ apn- default
proxy-nie ustawiono
port- nie ustawiono
nazwa uzytkownika-internet
hasło- internet
serwe- nie ustawiono
mmsc- http://mms.orange.pl
proxy dla mms- 192.168.006.104
port mms- 8080
mcc-260
mnc-03
typ uwierzytelniania- pap lub chap
protokół apn- IPv4
protokół apn podczas roamingu- IPv4
włącz apn zaznaczone
nośnik- nie określono<span lang="zxx">

w/g:<span lang="zxx">
<span lang="zxx">http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2779800001,title,goclever-quantum-4-ustawienie-internetu-orange,forumthread.html

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób