forumnju z rachunkiemusługiBrak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-09 14:07)

to jest odpowiedź na post:

porada na stronie nju nie zadziałała... może nie wiedzą jak to zrobić?
Zrobiłem tak jak na tym filmiku i zadziałało. Może u kogoś też zadziała.
https://www.youtube.com/watch?v=bmGYKlZjLHs


U mnie również zadziałało! :D Wielkie dzięki!

~grzegorz

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-09 14:40)

<span >Mam Xiaomi MI A2 Lite.<div >Po akt. do android 10 przestala dzialac transmisja danych.<div >Tzn. polowicznie dziala, chodza uslugi google i youtube, nie dzialaja strony www i aplikacje.<div >W necie doczytalem i w konf. podanej przez nju zmienilem APN na "internet" (bylo "internetipv6) i to wystarczylo.  Nawet nazwa konfiguracji nie musi byc identyczna jak w podanej przez nju.<div >
<div >Prosze o jakies poprawienie tej konfiguracji, albo dokladny komentarz, bo pewnie wiele osob wprowadzanych jest w blad!

~mrhhrupek

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-09 19:15)

Hej :) Konfiguracja jest prawidłowa, natomiast po aktualizacji telefony mają problem z internetem z powodu błędnej obsługi IPv6, stąd do czasu rozwiązania tego problemu należy wpisywać internet. Pozdrawiam :) 

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-11 09:22)

Hej, działają Wam MMSy? 
Uporałam się z problemem z internetem. Teraz mam problem z MMSami. 


Mogę prosić o przesłanie Waszych ustawień do MMS?

~reko

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-11 14:55)

U mnie są takie ustawienia jakie można znależdz w dziale Pomoc techniczna/konfiguracja . Z tym tylko że mój telefon obsługuje protokół TCP/IP ( co jest też tam wyszczególnione ) , i wszystko działa prawidłowo .

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-11 20:42)

Dzięki wielkie za pomoc! Twoja instrukcja "krok po kroku" okazała się mega pomocna! Mam tylko problem z MMS - po ustawieniu wg Twojego sposobu mam internet, ale nie mogę wysyłać/odbierać wiadomości MMS; natomiast resetując ustawienia do domyślnych mogę odbierać/wysyłać MMS, ale nie mam internetu.
Czy wie ktoś jak można połączyć te dwie funkcje, żeby działały?

~gosia

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-12 19:11)

to jest odpowiedź na post:

U mnie już działa.Wszedłem w: ustawienia.Potem w: sieć i internet.Dalej : sieć komórkowa i wybrałem zakładkę: NJU czyli gniazdo sim w którym mam kartę z NJU(mam 2 gniazda SIM i pierwsze jest puste).W zakładce NJU kliknąłem w:  Advanced a potem w: Punkty dostępowe i wyświetliła mi się strona z tytułem: Nazwy APN.
Obok tytułu: Nazwy APN kiknąłem w znak: + i wyświetliła mi się strona pod tytułem: Edytuj punkt dostępu.
Na stronie Edytuj punkt dostępu zmieniłem tylko nazwę na: internet potem w pozycji:APN też wpisałem: internet i w nazwie użytkownika i haśle też wpisałem: internet.W pozycji: Serwer nie wpisywałem nic ale widzę że pokazuje mi teraz: 194.204.159.1 więc można spróbować to wpisać ręcznie.
W pozycji: Nośnik odznaczyłem: nie określono a zaznaczyłem: GPRS ale widzę że teraz mam tam wpisane: nie określono więc może nie trzeba zaznaczać GPRS?Trzeba popróbować samemu.
I to wszystko co wpisałem.Potem w prawym górnym rogu wybrałem opcję: Zapisz.
Jak zapisałem to potem na stronie: Nazwy APN na liście zaznaczyłem kropką ten mój zapisany punkt czyli: internet (poprzedni jest odznaczony)
Mam nadzieję że komuś to pomoże.Starałem się wszystko opisać dokładnie :) Powodzenia 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~grzesiekk89

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-06-12 19:11)

~królu złoty życie uratowałeś! dzięki miałem ten sam problem i zrobiłem tak jak opisałeś i śmiga

~grzesiekk89

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-07-26 11:25)

ja rowniez nie moge uzywac niektorych aplikacji przez dane osobowe po aktualizacji na android 10

~kuba

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2020-11-04 17:43)

W moim przypadku Internet przestał działac na Android 11, więc usunąłem APN  "internet" i stworzyłem nowy bazujący na ipv6 (jak w artykule: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-skonfigurowac-telefon-po-przejsciu-do-nju):
<font color="#00273f"><span >
</font>
<span >- nazwa konfiguracji: Internet IPv6<br ><span >- APN (punkt dostępu): internetipv6<br ><span >- nazwa użytkownika: internetipv6<br ><span >- hasło: internetipv6<br ><span >- uwierzytelnianie: PAP<br ><span >- typ APN: default,supl<br ><span >- protokół APN: IPv6<br ><span >- protokół APN podczas roamingu: IPv4

~dan

odpowiedź

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 | ~grzesiekk89 (12.06.2020, 19:11)

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników