forumnju z rachunkiemofertaNju z rachunkiem w Niemczech jak sprawa wygląda ?

Nju z rachunkiem w Niemczech jak sprawa wygląda ?

 

Nju z rachunkiem w Niemczech jak sprawa wygląda ? (2018-05-10 11:56)

Zgodnie z tzw. Polityką Uczciwego Korzystania (FUP), którą stosują wszyscy operatorzy, dodatkowe opłaty za roaming zniesiono z myślą o osobach, które wyjeżdżają na krótko za granicę np. na wakacje lub w podróż biznesową, stąd jeżeli w przedziale ostatnich 4 miesięcy przebywałeś większość czasu za granicą,  operator nalicza dodatkowe opłaty. W nju mobile do osiągnięcia limitu wydatków w usłudze obniżającej koszty połączeń czy w planie nju podstawowy  dolicza oprócz opłaty standardowej 0.16 zł za minutę połączenia wykonanego, 0.04 zł odebranego, 0.05 zł za SMS-a, 0.03 zł za MMS-a, 0.03 zł za 1 MB. Po osiągnięciu limitu jest już tylko opłata dodatkowa. Oczywiście te dodatkowe opłaty nie powodują szybszego osiągnięcia limitu, co więcej przy naruszeniu FUP traci się również pakiet danych do wykorzystania w UE.  Nawet jak wrócisz do kraju na 2 tygodnie  to może nic nie pomóc, bo i tak weryfikacja dotyczy ostatnich czterech miesięcy. I tak wychodzi to zdecydowanie taniej niż sprzed 15.06.2017 od kiedy obowiązują nowe wytyczne w sprawie roamingu w UE.


Mam nadzieję, że pomogłam. Jak naruszysz FUP przyjdzie SMS z informacją o naliczeniu dodatkowych opłat.

[edytowane przez pilotka o 12:03 w dniu 2018-05-10]
 

Nju z rachunkiem w Niemczech jak sprawa wygląda ? (2018-05-11 10:14)

Roam like at home oznacza rozmowy i SMS w cenach krajowych (w tym darmowe pakiety/limity) pod warunkiem (Fair Use policy), że w danym okresie czasu (np. w Plusie to 30dni) więcej przebywa się w kraju niż poza nim.
Dodatkowo każdy operator może wprowadzić limit na transmisję danych w roamingu.
Ideą zasady RLAH jest wprowadzenie darmowych rozmów dla turystów - a oni rzadko spędzają więcj niz kilka tygodni w roku poza włąsnym krajem

Z informacji UKE:   "Do tej pory zgodę od Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wprowadzenie dopłat do roamingu uzyskały sieci Plus, Play, Premioum, Virgin, NC+ i Orange.
Nie planują jednak obarczać nimi klientów, którzy korzystają z usług w roamingu okazjonalnie. Na celowniku są jedynie osoby nadużywające usług i np. mieszkające w innym kraju na stałe."

[edytowane przez jacp11 o 10:29 w dniu 2018-05-11]

odpowiedź

Nju z rachunkiem w Niemczech jak sprawa wygląda ? | dariusz (13.06.2017, 18:50)

Witam jestem nowym użytkownikiem Nju z rachunkiem , sprawa wygląda tak że pół miesiąca przebywam w Niemczech a drugie pół w Polsce , od 15 czerwca ma być bez ograniczeń rozmowy sms itp mój pakiet to max 39zł . Czy będąc w Niemczech i dzwoniąc do kraju będę ponosić jakieś dodatkowe koszta ? Roamingowe itp ?? czy tylko max 39 zł z góry dziękuje 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

11 gości i 0 zalogowanych użytkowników