forumnju z rachunkiemofertaKolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 21:10)

a wystarczyło uważnie przeczytać pierwszą odpowiedź w tym wątku:
"Jak to Twoja pierwsza faktura i usługa nie aktywowała się prawidłowo to reklamacja rozwiąże problem i potem powinno być OK."

A tak to ludzie niepotrzebnie emocjonują się i piszą kolejne posty rozbudowując wątek, choć wystarczyło zrobić to co zostało wyżej napisane.
Wiele hałasu o nic. Mam wrażenie, że część osób ma potrzebę wyładowania złych emocji w internecie na forum, bo nie potrafią tego zrobić  świecie realnym.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-04 20:44)

Ja w nju jestem od samego początku i powiem, że co któraś faktura jest zawyżona. Ja średnio płacę zawsze ponad 50 zł.
W grudniu miałem ponad 80.
Myślę o przejściu na kartę, tam nie ma takich pomyłek.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-04 23:35)

to jest odpowiedź na post:

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | gość1483559051961 (04.01.2017, 20:44)
Ja w nju jestem od samego początku i powiem, że co któraś faktura jest zawyżona. Ja średnio płacę zawsze ponad 50 zł.
W grudniu miałem ponad 80.
Myślę o przejściu na kartę, tam nie ma takich pomyłek.


Nju działa od 2013 roku, więc sugerujesz, że od niemal 4 lat masz problemy z zawyżaniem faktur i przez 4 lata składasz cyklicznie na to reklamacje, które są rozpatrywane pozytywnie?
Coś zalatuje mi to spamem i trollem niż faktycznym problemem.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-07 21:02)

Witam,

mam taką samą sytuację miało być 29 zł a jest 48,84 zł. Do rachunku mam doliczone opłaty za korzystanie z internetu, za smsy i połączenia w kraju. Jestem bardzo rozczarowana....

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-08 10:43)

Witam.


Ja też dostałem zawyżony rachunek. Zamiast spodziewanej kwoty 38,15 zł (29+9 za dodatkowy + 0,15 za stacjonarne) dostałem rachunek na ponad 96 zł. Reklamacja w toku. Z numeru tymczasowego i płatnych usług nie korzystałem (za wyj. dodatkowo płatnych krótkich połączeń na  stacjonarne). Jestem w lekkim szoku.


Piszcie jak Wam rozpatrzyli reklamację i czy zaproponowali jakiś bonus w ramach rekompensaty (może być byle G, którego nikt nie wykorzysta, ale wypadałoby, w końcu trochę nerwów mnie to kosztowało).


W moim przypadku w systemie wyświetlały się jakieś dziwne słupki dot. kosztów. W billingu liczyło mi za transfery (nawet po 20 zł za jednorazowe obejrzenie filmiku na YT). Dwa razy pytałem konsultantów na czacie czy aby wszystko jest w porządku i czy nie zostaną doliczone dodatkowe opłaty. Ewidentnie w systemie wyglądało to tak jakby liczyło mi za połączenia jakbym używał numeru tymczasowego, z którego przecież nie skorzystałem ani razu. Zostałem zapewniony, że jest to niemożliwe, bo ten numer już nie istnieje. Zrobiłem test. Faktycznie na numer tymczasowy nie dało się zadzwonić - komunikat "brak numeru". Zapewniano mnie, że opłata będzie zgodna ze spodziewaną i nic z tego co się wyświetla w systemie nie zostanie doliczone, a tylko muszę poczekać na "aktualizację konta w systemie". Zaktualizowała się w końcu taryfa, ale słupki z naliczonymi opłatami pozostały jakieś z kosmosu. Po miesiącu łup rachunek na 96 zł i teraz słupki są normalne. Jeden za wszystko komórkowe + internety zapiernicza do 29zł, a drugi za stacjonarne na razie wskazuje 0zł.


Powyższe wskazuje, że system faktycznie kuleje  momencie przełączania z taryfy tymczasowej na BUZZ. Skoro jednak wiadomo o takim problemie to NJU powinno kontrolować stan konta klienta przed upływem pierwszego okresu rozliczeniowego, a nie wysyłać dziwne faktury i denerwować nowych klientów.


Zobaczymy co z reklamacją. Nie ukrywam, że sposób jej rozpatrzenia będzie miał wpływ na to, czy zawrę z NJU umowy na kolejne usługi (co oczywiste). 


Pozdrawiam.

~zaq26

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 13:24)

@~zaq26

nie panikuj.
W Nju faktycznie bywa problem z pierwszą fakturą za pierwszy niepełny okres.
Ja nigdy problemu nie miałem z pierwszą fakturą, być może dlatego, że najpierw zmieniałem okres rozliczeniowy na zgodny z miesiącem kalendarzowym, także na czas przeniesienia numeru wszystko było niejako ustawione i system był już odświeżony.
Tak samo robiłem wszystkim znajomym, którym przenosiłem numery i obeszło się bez reklamacji.

Natomiast jeśli komuś pojawi się problem z pierwszą fakturą to po reklamacji wszystko powinno być OK.
Zamiast panikować i denerwować się to należy zachować spokój jeśli jesteśmy pewni, że jako klient spełniliśmy wszystkie wymogi, a problem tkwi po stronie operatora.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 13:48)

Ja nie panikuję, najwyżej zapłacę i pożegnam się z NJU. Po co tylko WQ nowego klienta, skoro można tego uniknąć kontrolując każdą pierwszą fakturę w przypadku gdy opiewa ona na znacznie większą kwotę niż spodziewana.


Poza tym mój  kolega już przebiera nogami, bo chciałby w tym tyg. rozpocząć procedurę przenoszenia, ale jak zobaczył moje problemy to lekko zwątpił.

~zaq26

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 14:11)

U mnie na NJU DODATKOWY wyświetla kwotę przekroczoną o 83,08zł. Najlepsze, że na głównym numerze mam już NJU BUZZ + wszystko komórkowe za 29zł. Za sms rozmowy i internet liczy wszystko ponad plan. Nie rozumiem, na głównym wszystko jest ok, a nju dodatkowy wszystko leci ponad plan (żadnych połączeń premium).

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 18:57)

@~zag
Nikt nie będzie kontrolował faktury.
Jeśli tego nie rozumiesz i oczekujesz to od razu pisz rezygnację z Nju.
A Twój kolega, no cóż zawsze będę się dziwił jak można sugerować się opiniami osób innych, które nie wiedzą o co chodzi, chyba, że dla tego kolegi jesteś autorytetem w sprawach telekomunikacyjnych.

Skoro po lekturze forum wiesz, że tak bywa to składasz reklamację i czekasz na odpowiedź.
A z tego co piszesz, że w razie czego zapłacisz i zrezygnujesz to tylko potwierdza, że panikujesz zamiast na chłodno przyjąć pewne fakty.
Dodatkowo nakręcasz swojego kolegę.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2017-01-09 20:42)

Sprawa rozpatrzona pozytywnie.


Kolego powyżej - nie komentuj proszę, mądrość Twa i doświadczenie są przeogromne lecz w nadmiarze niestrawne.

odpowiedź

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | ~zaq26 (09.01.2017, 13:48)

Ja nie panikuję, najwyżej zapłacę i pożegnam się z NJU. Po co tylko WQ nowego klienta, skoro można tego uniknąć kontrolując każdą pierwszą fakturę w przypadku gdy opiewa ona na znacznie większą kwotę niż spodziewana.


Poza tym mój  kolega już przebiera nogami, bo chciałby w tym tyg. rozpocząć procedurę przenoszenia, ale jak zobaczył moje problemy to lekko zwątpił.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies