forumnju z rachunkiemusługinju inernetowy 40GB - wielka sciema

nju inernetowy 40GB - wielka sciema

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-28 19:55)

Wiem, że jesli przez 5 czy 6 miesięcy (?) numer/karta nie wykonuje żadnych połączeń to automatycznie zostaje przeniesiona na tzw. "Nju na Kartę". Tylko co to znaczy ?
Jakie to rodzi konsekwencje finansowe , opłaty dla posiadacza tego numeru ?
Czy to oznacza, że po tym fakcie jeśli dalej nie będzie wpłacał PLN to taki numer umrze śmiercią naturalna za jakiś czas i tyle czy trzeba płacić jakąś karę ?

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-03-28 20:10)

Właśnie to kupiłem i dzisiaj używam 1 dzień. To jest dokładnie takie same gówno jak Play.  Jestem na osiedlu w białymstoku i mam około 50 kBajtów na sek. To jest tyle samo ile w Play. Nie 5 mega bitów. Jedyna korzyść to  to, że trochę taniej ale przecież nie o to chodziło.

~lipton

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-04-22 09:32)

Witam do korzystania z internetu 40 Gb potrzebne jest dokupienie routera?  Czy może można kartę włożyć do telefonu i udostępnić połączenie np komputerowi.

~pawel

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-04-28 11:33)

Problem z limitem można wyjaśnić tym że: 
nju liczy pierwszy okres jako ułamek pełnego okresu który sie rozpocznie później.


Przykładowo usługa włączyła się 1 kwietnia ale okres rozniczeniowy zacznie sie 10 kwietnia to między 1 kwietnia a 10 kwietnia (10dni ok 1/3 miesiąca) dostajesz limit 13,33GB (od 10 kwietnia dostaniesz pełen limit 40GB) do 10maja. 


Jak skończy się limit włącza sie lejek i to tak naprawde zaczyna się (u mnie) problem mam 1Mb transfer (ale suma pobierania i wysyłania) w moim przypadku na pobieranie mam 20Kb/sek jaki to internet nie musze nikomu tłumaczyć. Jak na razie walcze z konsulantami ale dostaje nie do końca precyzyjne odpowiedzi "lejek 1Mb/s dotyczy wysyłania oraz pobierania danych" tyle że problem jak rozumieć to "oraz"
 Czekam na odpowiedź.
A jak u waz z tym lejkiem w praktyce?

~barges1

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-04-28 11:58)

Witam,
i jeszcze jedno.  Zanim wyczerpałem limit miałem
Uwaga:
pobieranie pow 90Mb/sek
wysyłanie pow 40Mb/sek
więc rewelka niekiedu spadało do 40Mb/sek
Modem to Huawey B593s


po wyczerpaniu 1 limitu (13,3GB)
włączył się lejek
pobieranie 0,02Mb/sek
wysyłanie 0,98Mb/sek
więc tragedia


gdyby było pobieranie 1Mb/sek byłoby rewelacyjnie


i jeszcze jedno LTE bez limitu w polsacie to ściema ale tam lejek w praktyce wynosi (u mnie) 0,2Mb sek ale tez bywa i nizej i wyżej ;-) wysyłanie też ok 1Mb/sek
i ściemniaja coś o przeciążeniu że inni użytkownicy itp ale nawet w środku nocy gdy ich nadajniki właścieie są nieobciążone (plus w telefonie śmiga na maksa) to w polsacie nadal lejek czyli ściema totalna.


jakbym miał wybierać to i tak nju tyle ze 2 karty i zamiana jak po czasie limity wzrosna będzie ok a jak potem jeden wystarczy drugą chowasz do szuflady i po kłopocie.


A z polsatem juz tak łatwo nie będzie jest umowa często powiązana z telewizją jak zrezygnujesz z telewizji to opłaty za LTE powędruja gdzieś w kosmos i nie możesz zrezygnować bo kara no i limit 50GB równo przez całą umowę.

~barges1

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-04-30 15:07)

Witaj angry. Te 16GB co dostałeś to na pewno limit do końca twojego okresu rozliczeniowego. Na pewno twój numer został aktywowany gdzieś w połowie okresu rozliczeniowego i dlatego nie dostałeś pełnej paczki 40GB. Nie denerwuj się tylko poczekaj na rozpoczęcie nowego okresu rozliczeniowego. Ja po aktywowaniu mojego internetu na początku miałem jakieś 13GB. Przy następnym okresie rozliczeniowym miałem już 40GB. Bez paniki będzie OK.

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-08-03 18:07)

Pieniacz i daremny idiota sie okazuje. 

~stef

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-11-07 09:30)

Ja rowniez nie polecam podfirmy nju Ktora posiada niekompetentnych pracownikow co lepsza za abonament max 29 mam fakture na 49 zl bo w centrali nikt nie poinformowal na jakiej zasadzie dziala,, zniesiony roaming" . Takze porazka na rozwiazanie umowy mam 30 dni i nie zawacham sie z tej opcji skorzystac.  DUZE NIE POLECAM!  

~sylwia

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-12-08 00:21)

Chcę być klientem NJU..., dlatego wypełniłem przygotowany przez NJu formularz z nurtującymi mnie pytaniami i wysłałem już dwa razy do NJU. Podałem swój e-mail. Od dwóch miesięcy kompletna cisza, żadnej odpowiedzi. Jak tak się traktuje przyszłych klientów, to ja serdecznie dziękuję. 

~andrzej

 

nju inernetowy 40GB - wielka sciema (2017-12-16 01:23)

Nju internet daje radę na wsi za pośrednictwem rutera stacjonarnego? Mieszkam 30km od Olsztyna proszę o pomoc...

~kris3

odpowiedź

nju inernetowy 40GB - wielka sciema | angry (08.07.2016, 17:41)

Dalem sie nabrac na reklame. Wzialem pakiet njuinternetowy gdzie za 29zl mialem miec 40GB bez limitu, a tu paru dniach uzytkownia okazalo sie ze limit jest ustawiony na 16GB i aby korzystac z pelnej predkosci zycza sobie aby dokupic dodatkowy pakiet internetowy.

Mam 14 dni aby rozwiac umowe i chyba tak zrobie :-)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

11 gości i 0 zalogowanych użytkowników