forumnju z rachunkiemusługiSieć komórkowa niedostępna

Sieć komórkowa niedostępna

 

Sieć komórkowa niedostępna (2015-09-11 11:14)

Mam problem wykonywaniem i odbieraniem połączeń (smsy również), ponieważ pojawia się komunikat "Sieć komórkowa niedostępna". Takie coś zdarza mi się cyklicznie w ciągu dnia, nieregularnie, w różnych godzinach. Co ciekawe internet działa mi w tym czasie normalnie.

Dodam, że telefon zresetowałem do ustawień fabrycznych, ale nie ma żadnej poprawy.

 Czy ktoś miał już taki problem?

 

Sieć komórkowa niedostępna (2015-09-13 14:02)

Spróbuj na innym telefonie, bo może Twój telefon szwankuje. Jak na innym telefonie będzie to samo to pozostanie wymiana karty SIM na nową. W twoim interesie będzie to załatwić tak, aby wymiana była gratis, bo za opłatą 25zł to chętnie Ci wymienią bez żadnej dyskusji.

Ewentualnie napisz w pierwszej kolejności reklamację i zobacz co z tego wyjdzie.

[edytowane przez nju_klient o 14:03 w dniu 2015-09-13]
 

Sieć komórkowa niedostępna (2015-09-20 16:19)

Problem faktycznie leży po stronie Orange. Np. dla lokalizacji w pow. strzeleckim (woj. opolskie) występują problemy z zasięgiem i jakością wszystkich usług. Bez różnicy czy przełączymy się na 2G/3G/4G. Otrzymałem odpowiedź na infolinii, że pracują nad tematem i może to potrwać do 4 miesięcy!!

Objawy: Zanikający zasięg, połączony z siecią Orange ale dostępne tylko połączenia alarmowe (!?), nawiązanie połączenia po czym słychać tylko jednego rozmówcę, działająca transmisja danych jednak połączenia głosowe już nie, komunikat o błędzie połączenia podczas wybierania numeru itd, w skrócie cyrk na kółkach.

Posiadam prywatny telefon w nju oraz dwa służbowe (plus i t-mobile), więc sprawdziłem temat na wszystkie możliwe sposoby - wykluczyłem problemy z aparatem itd. Mam nadzieję, że ktoś ustosunkuje się do problemu, bo jeśli ta sytuacja ma trwać tak długo, to ja dziękuję. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy ja albo ktoś z moich bliskich będzie potrzebował się pilnie skontaktować ze mną i usłyszy w słuchawce tylko "abonent jest poza zasiegiem...", a ja w błogiej nieświadomości widzę u siebie zasięg na wszystkie kreski.

pozdrawiam

 

Sieć komórkowa niedostępna (2015-09-29 22:24)

@adam11 jeśli problem u Ciebie jest poważny i wyjątkowo uciążliwy to nie pozostaje nic innego jak migracja do innej sieci. W Nju nie ma cyrografu, także nie jesteś związany umową np. na 2 lata, więc luzik.

odpowiedź

Sieć komórkowa niedostępna | gość1441962844570 (11.09.2015, 11:14)

Mam problem wykonywaniem i odbieraniem połączeń (smsy również), ponieważ pojawia się komunikat "Sieć komórkowa niedostępna". Takie coś zdarza mi się cyklicznie w ciągu dnia, nieregularnie, w różnych godzinach. Co ciekawe internet działa mi w tym czasie normalnie.

Dodam, że telefon zresetowałem do ustawień fabrycznych, ale nie ma żadnej poprawy.

 Czy ktoś miał już taki problem?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

61 gości i 1 zalogowanych użytkowników