forumnju z rachunkiemofertaKolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-01 11:06)

Witam serdecznie.
A więc, mam pytanie forumowicze. 
Przystąpiłem do oferty nju z rachunkiem, przenosiłem numer z plusa. Pani zapewniała mnie, że zrobią to jak najszybciej ale już wtedy były problemy i cały termin przesunął się o tydzień czasu.

Ale do rzeczy, zapewniony że będę płacić maksymalnie 29zł przy założeniu że nie wykonam połączeń na stacjonarne, albo poza granice naszego kraju, spokojnie czekam na rachunek. I dostałem! ponad <u >52zł!
Przewertowałem wszystkie moje wykonywane połączenia i ani jednego nie miałem na stacjonarne, lub co gorsza za granice. Co mam zrobić? 
Napisałem już jedną "reklamacje".
Ale nie mam w ogóle zamiaru zapłacić tego rachunku, skoro czytając tysiąc razy aneks umowy widze że wykonując połączenia w kraju na komórki, lub też piszac sms i korzystając z internetu do 10GB (nawet tego nie wykorzystałem w pełni) To powinniem zapłacić nie więcej jak 29zł. A tu takie coś :(

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-01 12:13)

skoro napisałeś reklamację to cierpliwie czekaj na odpowiedź.
Jak to Twoja pierwsza faktura i usługa nie aktywowała się prawidłowo to reklamacja rozwiąże problem i potem powinno być OK.

P.S. Nie używaj słów nieadekwatnych do sytuacji, mam na myśli "kolosalny".

[edytowane przez nju_klient o 12:14 w dniu 2016-12-01]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 17:53)

Włączyłeś nju buzz na początku?

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 18:00)

Cesja numeru w plusie kosztuje ok 25zł. Więc są to pewnie koszty poniesione za przeniesiony numer do innej sieci.

~martyna

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 18:06)

@martyna
Pomieszałaś trochę. Cesja nie ma nic wspólnego z przeniesieniem numeru do innego operatora. Cesja to zmiana właściciela numeru. Pozatym Nju Mobile nie dolicza do swoich faktur kosztów innych operatorów :)

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-21 19:54)

@rootix
nie siej zamętu, bo przy przenoszeniu numeru nic nie trzeba aktywować.
Po przeniesieniu numeru docelowego automatycznie aktywuje się Nju Buzz i ewentualnie wybrana przy składaniu zamówienia usługa obniżająca koszty, czyli wspomniane w tym wypadku Wszystko komórkowe za 29zł.

@~martyna
jaki związek ma cesja w Plusie z fakturą w Nju?
Poza tym skąd czerpiesz te newsy skoro autor wątku nie wspominał o cesji.
Z kolei samo przeniesieniu numeru do innej sieci jest darmowe i nie trzeba za to płacić.
Póki co Twój post wygląda mi na spam.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-29 23:49)

Mam to samo. Do zapłacenia 41 zł, podczas gdy mam wybraną usługę za 29 zł. Na numer stacjonarny zadzwoniłam raz i rozmowa trwała 22 sekundy. Przejrzałam spis połączeń i za transmisję danych mam naliczone 32 zł. To była pierwsza i chyba ostatnia faktura w tej sieci, jak nie dostanę sensownej odpowiedzi i korekty to uciekam stąd jak najdalej.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 10:02)

Witajcie. Dodatkowe koszty powstają przy używaniu numeru TYMCZASOWEGO - wtedy jest aktywna inna taryfa, którą trzeba przełączyć na "Wszystko komórkowe"

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~igor

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 12:24)

Ale ja nie używałam numeru tymczasowego. Do momentu przejścia do nju korzystałam ze starej sieci, nie wykonałam ani jednego połączenia z numeru tymczasowego. Z nowej karty zaczełam korzystać w dniu kiedy stara sieć przestała działać.

 

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł (2016-12-30 12:42)

Czasami system przy pierwszej fakturze, szczególnie przy numerach przenoszonych z innych sieci źle nalicza wykorzystanie pakietów. Najprawdopodobniej gdzieś podczas przełączania między Nju Tymczasowy a docelową usługą system się krzaczy i wychodzą takie kwiatki. Z tego co wiem to trwają prace nad poprawieniem tego systemu. Zgłoszenie tego faktu jako reklamacja z prośbą o korektę faktury w 99,99% jest rozpatrywane pozytywnie na korzyść klienta, w kolejnych okresach rozliczeniowych wszystko już jest naliczane poprawnie.

~niewtajemniczony

odpowiedź

Kolosalny rachunek 52.53zł! Skąd tak dużo?! Miało być 29zł | nju_klient (09.01.2017, 22:38)

@zaq26
reklamacja złożona i rozpatrzona pozytywnie.
Sam widzisz, że ilość Twoich emocji jakie włożyłeś w tę sprawę była nieadekwatna do sytuacji.
Już groziłeś rezygnacją, niemal chciałeś stworzyć Komitet Obrony Klienta ;-)
A od samego początku w tym wątku zostało napisane, jest problem z pierwszą fakturą to składasz reklamację i kolejne faktury powinny być OK.

Ludzie mają tendencję do krzyku i robienia zadymy zanim jeszcze pojawi się faktyczny i konkretny powód.

@gość1483819379797
Na forum nie ma kontaktu z BOK, więc nie podziękujesz pracownikom za szybkie rozpatrzenie reklamacji.
Na przyszłość pamiętaj, że maksymalny czas rozpatrzenia reklamacji wynosi ustawowo 30 dni, więc czasem może to trwać dłużej.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

39 gości i 0 zalogowanych użytkowników