forumnju z rachunkiemofertaOferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-20 19:48)

Źle się rozumiemy.
U mnie kwota wyższa niż opisane przez "nju_klient" 39,74zł.
Jak już pisałam "Na fakturze mam:
* 29zł za nr główny
* 1,74zł proporcjonalnie za nr dodatkowy
* 9zł na nr dodatkowy z góry
* oraz 27,33zł za dodatkowy za połączenia czy sms-y.
Wygląda na to, że dopiero po osiągnięciu przez nr dodatkowy kwoty 29zł resztę połączeń mam "za darmo".
Tak więc mam 29zł za nr główny +9zł z góry za nr dodatkowy + 1,74zł za nr dodatkowy proporcjonalnie 6dni + 27,33zł.
Gdybym miała wszystko podliczone poprawnie to wcale bym się na tym forum nie wypowiadała.

~niusia

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-20 19:57)

Zadnych dodatkowych usług nie włączałem, tak jak pisałem na początku tylko i wyłacznie rozmowy na komórki i kilka smsów, chyba jedna kilkusekundowa na stacjonarne i połaczenie danych w smartfonie wykorzystane do FB i poczty.
Żadnych dodatkowych usług.
Jeśli operator oferuje mi 38 zł to ma być 38 zł a jeśli potwierdza to smsem, którego treść przytoczyłem wcześniej to tym bardziej winno być 38 i tyle.
Więc dalej czekam na wyjaśnienia od operatora.

~dominik

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-22 18:59)

Info dla gościa który uważał, że wina nie leży po stronie operatora:


Odpowiedź Nju z dnia dzisiejszego:
"Dzień dobry,

Otrzymaliśmy zgłoszenie z dnia 19.11.2015 r. dotyczące wystawionej faktury.

Stwierdziliśmy błędna taryfikację na numerze nju dodatkowy.

W momencie przeniesienia numeru, numer tymczasowy został zmieniony na docelowy oraz zmianie uległa oferta - z nju tymczasowego na nju z rachunkiem z aktywną usługą Wszystko komórkowe za 29zł.

Od przeniesienia numeru do końca okresu rozliczeniowego tj. 20.10.2015 r. numer  został proporcjonalnie taryfikowany a opłaty wyniosły 25,41 zł.

Dnia 20.10.2015 r. został numer aktywowany w ofercie nju dodatkowy. W związku z tym na fakturze została naliczona opłata wyrównawcza za usługę nju dodatkowy od momentu aktywacji numeru. Nju dodatkowy jest dodatkowym numerem o stałej opłacie tzn. 9 zł.  Abonament pobierany jest z góry na poczet użytkowania numeru.

W związku z powyższym w fakturze nr .... znajduje się następujący zapis:
- nju dodatkowy przedpłaty za okres 2015.11.16 - 2015.12.15
9 zł
- nju dodatkowy wyrównanie 21 dni za okres 2015.10.26 - 2015.11.15 6,10 zł

W związku z tym, że limit został osiągnięty przez numer główny (nju z rachunkiem), dnia 22.11.2015 r. dokonaliśmy korekty faktury nr ....  o kwotę 35,23 zł.

Na kwotę nowej faktury składa się:
- nju tymczasowy 14,91 zł
- Wszystko komórkowe za 29 zł  25,41 zł    
- opłata za nju dodatkowy 15,10 zł
Razem                                                                 55,42 zł

Saldo konta na dzień 22.11.2015 r. wynosi 55,42 zł.

Wyrażam nadzieję, że przedstawione wyjaśnienia okażą się wystarczające.

Pozdrawiamy,
nju mobile
Elwira Białowąs Doradca ds. Klienta"

55,42 to nie 90,65 chyba nie :-)
ale 55,42 to też nie oferowane 38 z oferty tandem

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-22 21:01)

No więc właśnie, poczytałem Wasze opinie i coraz bardziej się zastanawiam nad tą ofertą "wszystko komórkowe za 29 zł" i "numer dodatkowy za 9 zł", bo coś jest nie tak :/


Oferują niby nielimitowane rozmowy i smsy a doliczają dodatkowe opłaty nie wiadomo za co i skąd, bo skoro wszystko jest nielimitowane i obiecują maxymalną kwotę 29 + 9 = 38 zł max miesięcznie, to jak można dostać rachunek na kwotę 55 zł lub nawet prawie 100 zł... ?a 


Chyba na razie się z tym powstrzymam ewentualnie sam przejdę do nju i będę miał ofertę wszystko komórkowe za 29 zł... bo coś jest nie tak z numerem nju dodatkowym....

~lukas

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-23 02:11)

@niusia
wcześniej nie podałaś kwoty jaka została naliczona za numer główny, dopiero teraz podałaś, że jest to 29zł, w tym wypadku wygląda to na jakiś błąd przy pierwszej fakturze, być może sytuacja podobna jak u dominika i będziesz miała korektę na 27,33zł.

@dominik1
Nie jestem dla Ciebie gościem, bo dla mnie w Twoich ustach brzmi to arogancko, a szacunek dla innych wynosi się z domu.
Po pierwsze nie uważałem, że nie było winy operatora lecz stwierdziłem, że większości przypadków z tego forum to wina była po stronie klienta. A że nie jesteś dla mnie osobą wiarygodną i nie widzę Twojego rachunku szczegółowego to trudno traktować wszystko co powiesz jako 100% pewną informację.
Kwoty sugerowały, że coś może być nie tak jednak pewności nie było.
Na kilkanaście numerów które nadzorowałem ani jeden nie miał błędnie wystawionej faktury.
Może dlatego, że w okresie przejściowym na numerze tymczasowym karta SIM nie była używana, bo klient korzystał ze swojego numeru u "starego" operatora i czekał na finalną datę przeniesienia swojego numeru do Nju.
U Ciebie pojawił się błąd przy pierwszej fakturze, reklamacja załatwiła sprawę i zakładam, że w kolejnych miesiącach powinieneś mieć już po 38zł jeśli będziesz korzystał tylko z komórkowych.

@lukas
Widać nie zrozumiałeś odpowiedzi, którą zacytował dominik.
Z wcześniejszych jego postów wynika, że złożył zamówienie na przeniesienie numeru głównego 30 września, a finalna data przeniesienia numeru została zaplanowana na 20 października. Nie czekając, aż jego numer zostanie przeniesiony do Nju zaczął korzystać z nju tymczasowego za co nabił sobie 14,91zł. Dopiero po finalnym przeniesieniu numeru docelowego w dniu 20 października aktywowała się taryfa docelowa za 29zł, którą pewnie wybierał przy zawieraniu umowy i w ramach tej oferty do końca okresu nabił sobie 25,41zł.
Tego samego dnia tj. 20 października złożył zamówienie na Nju dodatkowy, kurier przyjechał 26 października i od tego momentu miał Nju Dodatkowy za co naliczyli proporcjonalnie 6,10zł + 9zł za nowy pełny miesiąc.
Błędem było złe taryfikowanie nju dodatkowy i nabicie dodatkowych 35,23zł, które zostanie skorygowane. Kolejne faktury powinny być już prawidłowe, bo nie będzie numeru tymczasowego i podpinania Nju Dodatkowego tylko wszystko będzie już działać docelowo.

Póki co masz potwierdzenie, że niektóre osoby mają problem z pierwszą fakturą, być może Orange/Nju zmieniało coś w systemie i stąd te zamieszanie. Osobiście przechodziłem w maju do Nju Dodatkowy i faktury były OK, u znajomych w sierpniu też bez niespodzianek.

Z drugiej strony przeraża mnie Twój strach i lęk, boisz się tej oferty jak diabeł święconej wody, bo sugerujesz się opiniami innych zamiast wyrabiać sobie zdanie na podstawie własnych doświadczeń, a póki co raczej są to jednostkowe problemy i dotyczą pierwszej faktury.

Jeśli oferta Ci odpowiada to z niej skorzystaj, wiesz z grubsza na co zwrócić uwagę, jak wyliczyć prawidłową kwotę pierwszej faktury. W najgorszym wypadku będziesz musiał napisać reklamację i tyle, żadna filozofia. Poza tym nie masz cyrografu, więc nic Ciebie nie wiąże z operatorem na dłużej i jeśli coś Ci nie będzie odpowiadało to możesz zmienić sieć na inną. Przenoszenie numeru jest stosunkowo prostą operacją dostępną dla każdego, więc bez obaw i paniki, bo to nie kredyt hipoteczny na 30 lat, gdzie po podpisaniu umowy nie ma zmiłuj :)

Jeśli Twój strach jest silniejszy to trudno może rozejrzyj się za inną ofertą w innej sieci, wybór ofert jest dość duży, także każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-25 16:25)

U mnie sprawa się wyjaśniła, okazało się, że źle naliczyli nju dodatkowy. Wystawili korektę i wszystko już jest w porządku.
@~lukas nie ma się co zniechęcać. Jeśli występuje jakiś problem to przy pierwszej fakturze. Napisze do nich i sprawa się wyjaśni.
To chyba niewielki problem zwłaszcza jeśli chodzi o takie korzyści w płatnościach.
@nju_klient dzięki za pomoc i chęć wyjaśnienia sprawy
Pozdrawiam

~niusia

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-25 23:17)

<div class="thread-user-info"><span class="user-degree">nowicjusz
<span class="user-points">punktów 34

Etatowy pracownik nju - nie wierzcie w to co pisze.
</div>

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-25 23:33)

Mam już dość.
Ostatnie 4 faktury "zawyżone" - 07, 08,09,10.
Wszystkie usługi dodatkowo płatne wyłączone, nie dzwoniłem do konsultanta.
Pomimo takiego zabezpieczenia każda faktura zawyżona.
Wojna reklamacyjna - odpowiedzi niemerytoryczne.
Co innego zgłaszam a dostaje debilne odpowiedzi.

Lidia Agaciak doradca klienta nju mobile - "Do podstawowego limitu 39.00 zł. w promocji "jeden na wszystko" oraz opłaty za numer "nju dodatkowy" 9.00 zł. doliczono opłatę za
wiadomość SMS międzynarodową na kwotę 0.50 zł." 
Doliczono pomimo że mam tą usługę wyłączoną i wg umowy nie mogę płacić więcej niż 48zł.

Po kolejnej reklamacji korekta faktury.
Do jednej faktury mam po 2 korygujące.

Ludzie wyłączajcie wszystkie usługi dodatkowo płatne bo nigdy nie będziecie w stanie się wybronić. Nie dzwonić do konsultanta i wówczas każdą "nadwyżkę" łatwo wychwycicie.

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-25 23:41)

* 9zł na nr dodatkowy z góry

Już to przerabiałem.
Jest pobierany niezgodnie z umową i regulaminem.

 

Oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" i dodatkowy numer + 9 zł (2015-11-26 00:00)

Kolejny "szwindel" fakturowy to transmisja danych.

Koniec okresu rozliczeniowego 18.11 2015r. (18 każdego miesiąca)

Na fakturze 19.10.2015r. godz. 00.00 - transmisja danych.
Śpię od dwóch godzin w telefonie wyłączona "transmisja". Zawsze mam wyłączoną żeby nie było przypadkowo ściągania.
Reklamacja.
Odpowiedź:
"Witam W odpowiedzi na zgłoszenie informuje, że analiza Pana konta nie wykazała nieprawidłowości w naliczaniu opłat. Połaczenie internetowe zostało zarejestrowane poprawnie a opłata naliczona zasadnie. Jeżeli posiada Pan telefon typu Smartphon, moze on się łaczyc z internetem samodzielnie. Moga łączyć się aplikacje zainstalowane na nim jak również może byc pobierana jakaś konfiguracja. Jeżeli nie chce Pan aby sytuacja sie nie powtarzała, proszę o wyłączenie transmisji danych. Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne. Z poważaniem Justyna Anklewicz Nju mobile"
Fajnie nie?

Ciekawe bo w przednich trzech fakturach za okresy rozliczeniowe jest identycznie:
- 19.09.2015r. - godz. 00.00 - transmisja danych;
- 19.08.2015r. - godz. 00.00 - transmisja danych;
- 19.07.2015r. - godz. 00.00 - transmisja danych.

Kto nie wie o co chodzi niech przeczyta w regulaminie z czym się to wiąże.

odpowiedź

Oferta " | wszystko komórkowe za 29 zł" ( i dodatkowy numer + 9 zł)

Witam,


Zastanawiam się, aby przenieść numer z innej sieci do Nju mobile. Interesuje mnie oferta "wszystko komórkowe za 29 zł" plus dodatkowy numer, a w zasadzie jego przeniesienie z innej sieci do Nju mobile, aby móc wspólnie korzystać ze wszystkich usług.


Stąd też moje pytanie, czy rozmawiając sporo, nawet godzinami , codziennie do wszystkich sieci, smsując do wszystkich sieci i we dwoje korzystając z internetu (tutaj mielibyśmy ponoć 2 GB do podziału), nie zapłacimy więcej niż 29 zł + 9 zł czyli 38 zł miesięcznie?


Czytam różne opinie, że ludzie dostają wyższe rachunki miesięczne, mając właśnie taką ofertę, i zastanawiam się czym to jest spowodowane, skoro Pani na czasie, zapewniała mnie, że nie ma możliwości przekroczenia tej kwoty? Czy to prawda? Jak to naprawdę wygląda? Czy ktoś mi może powiedzieć coś na ten temat?


Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 0 zalogowanych użytkowników