Wypowiedzenie

 

Wypowiedzenie (2015-09-07 16:05)

Witam. 
Wysłałem 1 września wypowiedzenie do nju. Na dokumencie była data 31 sierpnia. Okres rozliczeniowy mam do 3 każdego miesiąca, 4 rozpoczyna się już naliczanie na nowy okres. Papier poszedł listem poleconym priorytetem. Ja niestety do dnia dzisiejszego nie dostałem od nich ani smsa, ani maila ze statusem mojego zgłoszenia. Czy po prostu 4 października przestanie mnie z nimi wiązać jakakolwiek umowa bez żadnego powiadamiania?

~nju_19

 

Wypowiedzenie (2015-09-07 19:08)

Datę to możesz sobie wpisać dowolną, ewentualnie można by się w sądzie spierać, czy liczy się data wysyłki listu, czy odbioru dlatego, aby nie było wątpliwości to ja stosuję zasadę, że liczy się termin otrzymania listu przez odbiorcę i wysyłam wypowiedzenia odpowiednio wcześniej, aby nie było to na ostatnią chwilę.

Polecony priorytet powinien dojść w ciągu 2 dni roboczych, jeśli wysłałeś go 1 września do godziny 15 to powinien dojść do 3 września, czyli zmieściłeś się w terminie na styk.
W necie na stronie poczty możesz sprawdzić kiedy list został faktycznie odebrany.

Jak chcesz mieć formalne potwierdzenie od operatora to napisz zgłoszenie przez www i zapytaj, czy otrzymali pismo i kiedy umowa ulegnie rozwiązaniu.

Pamiętaj w Nju nie musisz płacić pełnego abonamentu jak jest w innych sieciach, tylko wymagane jest min. 9zł, więc jeśli nie będziesz korzystał z telefonu to zapłacisz tylko 9zł, natomiast jeśli będziesz z niego korzystał to zabulisz tyle ile wykorzystasz zgodnie ze swoją ofertą dlatego ewentualny jeden miesiąc dłużej przy likwidacji numeru nie robi specjalnie wielkiej różnicy.

 

Wypowiedzenie (2015-09-07 20:21)

A dostanę jakieś potwierdzenie od nich, że procedura została rozpoczęta, czy tylko jeśli sam się o to upomnę? 

~nju_19

 

Wypowiedzenie (2015-09-08 22:15)

Nic nie wiem, aby Nju wysyłało potwierdzenia, że jesteś w okresie wypowiedzenia. Chcesz mieć formalne potwierdzenie to pisz zgłoszenie przez www, odpowiedź od obsługi będzie dla Ciebie wiążąca i podstawą do ewentualnej reklamacji.

odpowiedź

Wypowiedzenie | ~nju_19 (07.09.2015, 16:05)

Witam. 
Wysłałem 1 września wypowiedzenie do nju. Na dokumencie była data 31 sierpnia. Okres rozliczeniowy mam do 3 każdego miesiąca, 4 rozpoczyna się już naliczanie na nowy okres. Papier poszedł listem poleconym priorytetem. Ja niestety do dnia dzisiejszego nie dostałem od nich ani smsa, ani maila ze statusem mojego zgłoszenia. Czy po prostu 4 października przestanie mnie z nimi wiązać jakakolwiek umowa bez żadnego powiadamiania?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

22 gości i 0 zalogowanych użytkowników