forumnju z rachunkiemusługipakiet internet w UE

pakiet internet w UE

 

pakiet internet w UE (2015-08-25 09:03)

Pytanie do bardziej zorientowanych:
Posiadam pakiet 50 MB w UE, czy wystarczy przekroczyć granicę kraju i zacznie być automatycznie wykorzystywany, czy może muszę wykonać jakieś dodatkowe czynności typu "wyłącz i włącz telefon"?
Niestety nie znalazłem nic na stronach NJU, natomiast myśl o kolejnej rozmowie z "doradcami" przyprawia mnie o drżączkę.

 

pakiet internet w UE (2015-08-25 12:58)

Pakiet działa automatycznie w roamingu przez 3 dni od jego aktywacji, a przekraczając granicę, w strefie przygranicznej możesz być jeszcze w zasięgu sieci rodzimej i będziesz korzystał z krajowego pakietu ale nagle z automatu możesz przełączyć się na roaming i wtedy będziesz zużywał owe 50MB. Wbrew pozorom nie jest to dużo, więc warto wymusić tryb 2G i wyłączyć wszelkie automatyczne aktualizacje itp., aby wykupiony limit nie zniknął w kilka minut.
Jeśli jedziesz na dłużej do danego kraju to warto rozejrzeć się za lokalną kartą SIM, gdzie za np. 10 EUR można mieć kilka GB na spokojne surfowanie bez stresu, że nabijemy ekstra transfer, bo w roamingu bez pakietu wychodzi ok. 1zł/MB.

[edytowane przez nju_klient o 13:00 w dniu 2015-08-25]

odpowiedź

pakiet internet w UE | krzysiek1 (25.08.2015, 09:03)

Pytanie do bardziej zorientowanych:
Posiadam pakiet 50 MB w UE, czy wystarczy przekroczyć granicę kraju i zacznie być automatycznie wykorzystywany, czy może muszę wykonać jakieś dodatkowe czynności typu "wyłącz i włącz telefon"?
Niestety nie znalazłem nic na stronach NJU, natomiast myśl o kolejnej rozmowie z "doradcami" przyprawia mnie o drżączkę.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

54 gości i 1 zalogowanych użytkowników