problem z numerem

 

problem z numerem (2016-03-22 15:35)

Mam dość duży problem. 
W ubiegły piątek kupiłam nową kartę startową. Po włożeniu jej do telefonu niemal od razu przyszło powiadomienie, że są 2 nieodebrane połączenia. Dzwonią na ten numer jacyś ludzie z informacją o wygranym odkurzaczu (nie odebrane, sprawdzone w internecie) a żeby nie było za słodko to codziennie przychodzą smsy o treści erotycznej. Problem byłby mniejszy gdyby nie fakt, ze karta została kupiona dla dziesięciolatka a problemy z numerem świadczą o tym, ze ktoś już tego numeru używał. Co z tym można zrobić?

 

problem z numerem (2016-03-22 17:41)

Niestety pula numerów jest ograniczona, więc jest wielce prawdopodobne, że dany numer ktoś mógł już wcześniej używać jako np. numer tymczasowy, więc są to numery z odzysku.
Dlatego staram się korzystam z numerów, które były dziewicze, czyli ja byłem ich pierwszym klientem i te numery są dla mnie priorytetowe, a w razie potrzeby będę o nie walczył jak lew ;)

Podobny przypadek miałem kupując internet w T-Mobile ale tam dzwonili do mnie z firmy windykacyjnej i to kilka razy w ciągu dnia. Numer służył do transmisji danych, więc byłem zasypywany SMS-ami o nieodebranych połączeniach. Pierwsze powiadomienie przyszło w ciągu 30 minut od aktywacji numeru, choć ja sam jeszcze nie zdążyłem dobrze poznać tego numeru.
W Nju kupiłem ofertę z rachunkiem i dostawałem SMS-y z różnymi ofertami i zaproszeniami na imprezy, wyprzedaże, po prostu spam marketingowy.

W takim przypadku można próbować prostować ale to jest trochę jak walka z wiatrakami.
Jeśli to numer przypadkowy, który nie ma specjalnego znaczenia to sugeruję wyrzucić go do kosza jeśli nie jest rejestrowany i kupić nowy.

 

problem z numerem (2016-03-23 14:51)

Dzisiaj dzwonili do mnie dwa razy. Pierwszy telefon z Krakowa z numeru 12 277 60 19 z informacją, że wygrałem odkurzacz. Drugi telefon z Warszawy z numeru 22 102 14 48 z zaproszeniem na jakąś degustację kawy. Mam numer w orange.

~grześ

 

problem z numerem (2016-05-12 18:20)

Ja czekam na przeniesienie numeru, więc dostałem numer tymczasowy. Włożyłem kartę do jakiegoś starego telefonu i zaczął się "festiwal" SMS-ów :) Dominuje serwis randkowy. Prawdopodobnie numery tymczasowe, numery na kartę i numery z promocyjnej puli (gratisy od NJU) obarczone są ryzykiem, że pochodzą z odzysku (np. stare numery ORANGE).

Dla porównania: kupiłem również nowy numer NJU z rachunkiem i w tym przypadku nie mam takich problemów.

~tommy

 

problem z numerem (2016-05-31 13:14)

Ja kupiłem zestaw startowy z nju i podobnie miałem telefon z firmy windykacyjnej oraz prywatnego numeru.  Okazalo sie ze numer jest z odzysku. Dobrze ze ten numer jest takim dodatkowym smieciowym numerem. 

~wojo

 

problem z numerem (2016-05-31 17:43)

Witam
Dziś dostałem starter w NJU na kartę z sklepu internetowego i szybko się aktywował numer - puki co zero spamu i niechcianych połączeń.

Jest jednak jako tako sposób na takie spamerskie kontakty - blokada w czarnej liście w telefonie. Nie wszystkie telefony to potrafią ale mój Philips E120 potrafi. Jak ktos zna inne modele telefonów z tą funkcja to niech dopisze :)

 

problem z numerem (2016-07-14 09:39)

Do mnie dzwonili z numeru <span >122776019 podobno wygrany odkurzacz. Może wyciekła baza klientów? Ten sam numer odzywał się do 4 innych osób, które są również tak jak ja w NJU. 

~leszek

 

problem z numerem (2016-07-27 22:25)

to jest odpowiedź na post:

Do mnie dzwonili z numeru 122776019 podobno wygrany odkurzacz. Może wyciekła baza klientów? Ten sam numer odzywał się do 4 innych osób, które są również tak jak ja w NJU. 

Ja nie jestem w Nju (od lat numer w Orange) a dzisiaj patrzę na telefon (nie nosze go przy sobie) mam 15 (!!!) nieodebranych połączeń z numeru 12 277 60 19 w ogóle z całego dnia a nie pod rząd. Przestraszyłam sie że coś się stało i ktoś usilnie próbuje się ze mną skontaktować, ale zanim postanowiłam oddzwonić sprawdzialam w internecie i trafiłam tu. Dzięki! Teraz jak zadzwonią bez litości potraktuję.

~kasia

 

problem z numerem (2016-07-27 22:28)

to jest odpowiedź na post:

Ja nie jestem w Nju (od lat numer w Orange) a dzisiaj patrzę na telefon (nie nosze go przy sobie) mam 15 (!!!) nieodebranych połączeń z numeru 12 277 60 19 w ogóle z całego dnia a nie pod rząd. Przestraszyłam sie że coś się stało i ktoś usilnie próbuje się ze mną skontaktować, ale zanim postanowiłam oddzwonić sprawdzialam w internecie i trafiłam tu. Dzięki! Teraz jak zadzwonią bez litości potraktuję.

no i jeszcze żeby było śmieszniej, wczoraj rejestrowałam numer na swoje nazwisko. Porażka.

~kasia

 

problem z numerem (2016-10-11 20:29)

to jest odpowiedź na post:

Dzisiaj dzwonili do mnie dwa razy. Pierwszy telefon z Krakowa z numeru 12 277 60 19 z informacją, że wygrałem odkurzacz. Drugi telefon z Warszawy z numeru 22 102 14 48 z zaproszeniem na jakąś degustację kawy. Mam numer w orange.


Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z Krakowa... zapraszała po odbiór odkurzacza w restauracji w mojej miejscowości. Gdy spytałam się skąd ma mój numer telefonu to się rozłączyła.

~nimmue

odpowiedź

problem z numerem | ~ktosia (27.11.2016, 13:10)

Niestety, to nie ma nic wspólnego z dziedziczeniem numeru. Odgórnie jest ustawione aby takie gówna otrzymywać. To wina dostawcy! Udostępnia nasze numery!!!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

42 gości i 0 zalogowanych użytkowników