forumnju z rachunkiemofertaLimity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz

 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 10:08)

Witam, 


zacznę od pytania: Jaki przysługuje mi limit transferu danych w roamingu w UE wedle nowych przepisów?

Moja sytuacja: Korzystam z samego Nju Buzz i nigdy nie zdecydowałem się na uruchomienie dodatkowej usługi "ograniczenia" max. kosztów (19/29/39 zł). Prosty powód, nie opłaca mi się taki zabieg (mój miesięczny rachunek oscyluje na poziomie 22-23 zł, głównie korzystam z Internetu). W czystym "Nju Buzz" mam w podstawowej usłudze 3GB Internetu jednak korzystam z "<font color="#185d68">im dłużej, tym lepiej" z tytułu którego limit ten jest powiekszony do 9GB.
</font>
Dostępny na stronach cennik usług nie jest dla mnie jasny w tej sytuacji.

 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 10:29)

W cenniku usług w roamingu nie ma tej informacji, jedynie na stronie z ofertą  w części "plany taryfowe i usługi obniżające koszty w kraju i roamingu w UE":

w ofercie podstawowej - plan taryfowy nju buzz - w miesiącu nie zapłacisz więcej niż:
29 zł za nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi,
9 zł za nielimitowane SMSy i MMSy,
19 zł za 3 GB internetu (z czego 0,96 GB do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej).

[edytowane przez martinezcb o 10:33 w dniu 2017-07-03]
 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 11:07)

to jest odpowiedź na post:

W cenniku usług w roamingu nie ma tej informacji, jedynie na stronie z ofertą  w części "plany taryfowe i usługi obniżające koszty w kraju i roamingu w UE":

w ofercie podstawowej - plan taryfowy nju buzz - w miesiącu nie zapłacisz więcej niż:
29 zł za nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi,
9 zł za nielimitowane SMSy i MMSy,
19 zł za 3 GB internetu (z czego 0,96 GB do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej).




@martinezcb dzięki, jest to wystarczjąca odpowiedź. Jest to trochę "dziwne", bo w teorii w samym nju buzz mogę wygenerować najwięcej zysku dla Nju (max 57 PLN) ;-) ale to już polecam zainteresowanym uważnie przeczytać cenniki.

Dodam od siebie dla innych osób:
"im dłużej, tym lepiej" nie zwiększa limitu transferu danych w roamingu 

~outlying

 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 22:30)

to jest odpowiedź na post:

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz | martinezcb (03.07.2017, 10:29)
W cenniku usług w roamingu nie ma tej informacji, jedynie na stronie z ofertą  w części "plany taryfowe i usługi obniżające koszty w kraju i roamingu w UE":

w ofercie podstawowej - plan taryfowy nju buzz - w miesiącu nie zapłacisz więcej niż:
29 zł za nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi,
9 zł za nielimitowane SMSy i MMSy,
19 zł za 3 GB internetu (z czego 0,96 GB do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej).



Niestety mylisz się, wszystko jest podane w cenniku roamingowym w tabeli z punktu 12:
"plan taryfowy
nju buzz
- przy obowiązującym limicie wydatków uwzględniającym transfer danych = 19 zł"
W "gołym" Nju buzz obowiązuje limit 19zł na internet, więc zgodnie z tabelą przysługuje 0,96GB w roamingu.
To tylko kwestia właściwego odczytywania danych z tabeli.

 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 23:05)

Dla mnie też to wcale nie jest jasne, bo to rozpiska dokładnie taka jakie są pakiety. Opcja bez pakietu jako "nju buzz" tez powinna tam być, to by nie było wątpliwości.

~gość1499115912453

 

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz (2017-07-03 23:37)

to jest odpowiedź na post:

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz | ~gość1499115912453 (03.07.2017, 23:05)
Dla mnie też to wcale nie jest jasne, bo to rozpiska dokładnie taka jakie są pakiety. Opcja bez pakietu jako "nju buzz" tez powinna tam być, to by nie było wątpliwości.


A czy w rozpisce masz podane nazwy usług obniżających koszty, aby przypisywać je do konkretnej usługi? Nie ma, więc to co piszesz to jest tylko i wyłącznie Twoja radosna twórczość, w dodatku błędna.

Z limitem 19zł na internet masz aktualnie 3 usługi:
- "starą" usługę "Rozmowy i internet" za 19zł
- "nową" usługę "Rozmowy - nie więcej niż 19zł"
- Nju Buzz bez aktywnych usług dodatkowych, obniżających koszty
dlatego wszystkie 3 usługi będą miały limit 0,96GB w roamingu UE.

[EDIT]
W sumie to są chyba 4, bo kiedyś był goły Nju Buzz z limitem 29zł na komórki i stacjonarki oraz usługa "Do komórkowych" za 19zł z rozbiciem 19zł komórki i 10zł stacjonarki ale w obu wariantach próg na internet był ten sam, czyli 19zł.
[/EDIT]

Z limitem 29zł są dostępne 2 usługi tzn. "stara" i "nowa" oraz tak samo jest z limitem 39zł.

To, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem regulaminu to jest to inna sprawa.

W cenniku roamingowym dla taryfy Nju Buzz są podane 3 limity kwotowe.
Wystarczy pomyśleć jaki masz limit kwotowy obejmujący internet w Twojej usłudze w taryfie Nju Buzz, porównać z tabelką i to wszystko.

[edytowane przez nju_klient o 23:46 w dniu 2017-07-03]

odpowiedź

Limity Internetu w roamingu UE z samym nju buzz | outlying (03.07.2017, 10:08)

Witam, 


zacznę od pytania: Jaki przysługuje mi limit transferu danych w roamingu w UE wedle nowych przepisów?

Moja sytuacja: Korzystam z samego Nju Buzz i nigdy nie zdecydowałem się na uruchomienie dodatkowej usługi "ograniczenia" max. kosztów (19/29/39 zł). Prosty powód, nie opłaca mi się taki zabieg (mój miesięczny rachunek oscyluje na poziomie 22-23 zł, głównie korzystam z Internetu). W czystym "Nju Buzz" mam w podstawowej usłudze 3GB Internetu jednak korzystam z "<font color="#185d68">im dłużej, tym lepiej" z tytułu którego limit ten jest powiekszony do 9GB.
</font>
Dostępny na stronach cennik usług nie jest dla mnie jasny w tej sytuacji.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

22 gości i 1 zalogowanych użytkowników